Gjest Gjest Skrevet 4. mars 2009 #1 Skrevet 4. mars 2009 Hvordan vet folk hvilken dag de har IKM på..? Syklusen min er forsåvidt stabil, men den kan varriere fra 26-29 dager.. Fordi om forrige syklus var på 27 dager, er det ikke sikkert neste er på 27. Kan hende den blir 29 dager, og da er jo IKM 2 dager etter det man tror hvis man tar utgangspunkt i forrige syklus på 27 dager..... Hvis man da f.eks skal teste for graviditet, tester man jo rett og slett 2 dager før IKM da - og sjansen for positivt resultat hvis gravid blir dermed mindre..... Har jeg forstått dette rett..??
^^Belle^^ Skrevet 4. mars 2009 #2 Skrevet 4. mars 2009 Jeg tror du har forstått veldig godt jeg. Min syklus varierer også fra 27 til 29 dager. Jeg pleier bare å ta utgangspunkt i 28 dager jeg. Du ser jo om mensen kommer eller ikke. Dersom du tester på dag 28 og den blir negativ, er det jo ikke annen løsning enn å vente en dag liksom. Og dersom du tester på dag 27 og den blir negativ, får du jo enten svar ved at mensen kommer eller at du tester noen dager senere.
Gjest Gjest Skrevet 4. mars 2009 #3 Skrevet 4. mars 2009 Jeg tror du har forstått veldig godt jeg. Min syklus varierer også fra 27 til 29 dager. Jeg pleier bare å ta utgangspunkt i 28 dager jeg. Du ser jo om mensen kommer eller ikke. Dersom du tester på dag 28 og den blir negativ, er det jo ikke annen løsning enn å vente en dag liksom. Og dersom du tester på dag 27 og den blir negativ, får du jo enten svar ved at mensen kommer eller at du tester noen dager senere. Åkei hehe. Da hadde jeg forstått det rett ja Jeg er på min 27.dag nå, og har enda ikke kjent tendens til noe murringer i eggstokkene (som jeg pleier før jeg får mensen), hadde bare et par "stikk" i denne regionen i gårkveld og tenkte at det var vel tegnet på at TR var på vei.... MEN..håpet er ikke ute før blodet strømmer :rødme: hehe Har så lyst til å teste, men tenkte å holde meg til fredag, og teste med den ene testen jeg har igjen Koselig å leve litt i håpet, istedet for å få en "minus-strek" slengt i trynet og fjerne all håp og forventning Men ingen røde spor i trusa ennå, så vi er ved godt mot enn så lenge! JeppJepp
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå