Gjest Gjest Skrevet 2. mars 2009 #1 Skrevet 2. mars 2009 Jeg har planer om å begynne å jogge nå som vi går mot lysere tider. Trener jevnlig på treningssenter, helst spinning, step og styrke, samt at jeg liker å gå tur. Etter mange år på treningssenter er jeg begynt å bli litt lei, og de siste ukene har jeg jogget litt utendørs. Det har vært kjempegøy, men jeg trenger kanskje litt tips for å unngå overbelastning.. Gode sko har jeg, må dessverre løpe mest på asfalt, men skal prøve å få variert litt. Noe annet jeg bør tenke på?
Chanel.No5 Skrevet 2. mars 2009 #3 Skrevet 2. mars 2009 Musikk... Ta med favorittmusikken din og kos deg med joggingen =)
Gjest Gjest Skrevet 2. mars 2009 #4 Skrevet 2. mars 2009 Håper det er okei at jeg spør her: Hva har man på seg når man jogger ute i sånt vær som vi har nå? (litt kaldt, masse slaps og noe is og snø)..
Gjest Gjest_gjest_* Skrevet 2. mars 2009 #5 Skrevet 2. mars 2009 Håper det er okei at jeg spør her: Hva har man på seg når man jogger ute i sånt vær som vi har nå? (litt kaldt, masse slaps og noe is og snø).. Er det slaps og is der jeg skal løpe, kjører jeg terrengsko i stedet for joggesko. Bedre såle, og holder vannet ute bedre. Passer på å impregnere jevnlig. Anbefaler å alltid sette joggesko på varmekablene når man kommer inn igjen, da de blir raskt dårlige om de blir stående fuktige mange timer i uken. På bena har jeg litt tykk tights. Er det under -5 kjører jeg to lag. Tynn super og langrennsbukse. Overkropp kjører jeg to eller trelags avhengig av temperatur. Super+tynn fleeze+tynn treningsjakke. Har løpehansker fra Nike, tykke hansker er dårlig ide. På hodet kjører jeg Bavac lue om det er kaldt, ørevarmere om det er 0 til -5, eller bart om det er varmegrader. Egentlig forsyner jeg meg mer av langrennsklærne jo kaldere det blir. Så om man liker å løpe om vinteren kan man fint kjøpe klærne som er beregnet for langrenn.
Gjest Gjest_gjest_* Skrevet 2. mars 2009 #6 Skrevet 2. mars 2009 Er det slaps og is der jeg skal løpe, kjører jeg terrengsko i stedet for joggesko. Bedre såle, og holder vannet ute bedre. Passer på å impregnere jevnlig. Anbefaler å alltid sette joggesko på varmekablene når man kommer inn igjen, da de blir raskt dårlige om de blir stående fuktige mange timer i uken. På bena har jeg litt tykk tights. Er det under -5 kjører jeg to lag. Tynn super og langrennsbukse. Overkropp kjører jeg to eller trelags avhengig av temperatur. Super+tynn fleeze+tynn treningsjakke. Har løpehansker fra Nike, tykke hansker er dårlig ide. På hodet kjører jeg Bavac lue om det er kaldt, ørevarmere om det er 0 til -5, eller bart om det er varmegrader. Egentlig forsyner jeg meg mer av langrennsklærne jo kaldere det blir. Så om man liker å løpe om vinteren kan man fint kjøpe klærne som er beregnet for langrenn. takk skal du ha!
Gjest totelitt Skrevet 2. mars 2009 #7 Skrevet 2. mars 2009 Anbefaler å alltid sette joggesko på varmekablene når man kommer inn igjen, da de blir raskt dårlige om de blir stående fuktige mange timer i uken. Jeg ville anbefalt å putte litt sammenkrølla avispapir i skoen og da, slik at det suger til seg eventuell fuktighet fra innsiden og, og varmekablene ikke er FOR varme, for de kan limet som fester sålen til skoen bli dårlig, og skoenes levetid kortes ned. Men skoene burde tørke HELT mellom hver gang de brukes, for elles kan de føles "råttene"... Klemmm...
Chanel.No5 Skrevet 3. mars 2009 #8 Skrevet 3. mars 2009 Håper det er okei at jeg spør her: Hva har man på seg når man jogger ute i sånt vær som vi har nå? (litt kaldt, masse slaps og noe is og snø).. Ser du har fått bra svar på dette over her. Men ett lite tips i tillegg som vi i Bergen lever etter - Finnes ikke dårlig vær, bare dårlige klær.
Gjest Huldali Skrevet 4. mars 2009 #9 Skrevet 4. mars 2009 Jeg løper ute uansett vær, og har erfart at det er viktig å ikke kle på seg for mye selv om det er bitende kaldt ute. Da blir det vanskelig å løpe, og frustrerende at det blir for varmt etter en stund. På vinteren sverger jeg til ullvang sitt superundertøy og har en lett treningsbukse og treningsjakke over. Er det kjempekaldt har jeg en flisjake som varmer mer og tykke vanter (blir ofte kaldt på hendene). Også en lue som sitter godt på hode! Jeg har kjøpt en liten drikkeflaske som får plass i lommen på jakken (jeg drikker ikke så mye når jeg løper ute, redd for hold). Jeg har også kjøpt en liten "veske" som kan festes rundt overarmen, kjekk til nøkkler og vann. Musikk er viktig syns jeg, ellers henger jeg meg opp i min egen pusting og pesing Ikke glem refleksvest hvis du løper ute når det er mørkt! God tur
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå