Gjest Skrevet 2. mars 2009 #1 Skrevet 2. mars 2009 Vi har hatt et innbrud og skal ta det på forsikringen fordi det er noe av en del verdi. Men jeg har helt glemt dette med egenandel. Hvor mye pleier den å ligge på? Kommer det ann på verdien på det som er borte, eller hvor mye man har forsikret for alt i alt?
Gjest Gjest Skrevet 2. mars 2009 #2 Skrevet 2. mars 2009 Hvorfor titter du ikke bare på forsikringsvilkårene dine? Det er sikkert lettere å finne svaret der!
flickan Skrevet 2. mars 2009 #3 Skrevet 2. mars 2009 Dette skal stå i vilkårene som du bør ha både i papirform, evt finne de på nett. Vi har for tiden to forsikringer, og der er egenandelen på hhv 3 og 4000 kr, jeg tror det er relativt normalt. Noen har redusert egenandel for hvert skadefrie år. Ellers er det bare å ta en kjapp tlf til forsikringsselskapet, så bør de kunne svare deg på det Lykke til, vi hadde også innbrudd i helgen, og står midt i samme prosess. Veldig kjedelig.
Gjest Skrevet 2. mars 2009 #4 Skrevet 2. mars 2009 Ja, skulle ikke mer til haha. Tenkte ikke at det sto i forsikringsvilkårene engang jeg. Men takk for hjelp. Ikke greit å være ung og aldri noen sinne ha hatt forsikring eller innbrudd før.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå