Gå til innhold

Slitsomt med Thomas og Harald


Anbefalte innlegg

Gjest Gjest
Skrevet

Jeg har vært lei av Thomas og Harald lenge.

Forstår at "folket" liker dem men de er så selvsentrerte...se oss, se på oss, se meg, se meg...de er ikke voksne, de er liksom to forvokste gutter. De har ikke greie på livet. De har ingen dybde eller innhold.

Hvorfor skal jeg se på de? Gjestene de har er av og til interessante valg. Men spørsmålene de stiller er ikke troverdige, heller ikke måten de stilles på. Hvorfor er de to guttene så dumme?

Jeg savner voksne programledere som har levd rundt og er erfarne - og litt tøffe.

Bajaser som Alex Rosén og småguttene Thomas og Harald blir så tamt.

Har ikke Norge voksne mennesker med humor som kan lede et program?

Jeg tenker ikke på Ivar Dyrhaug eller Dan Børge, nei...snarere folk som er programledere i Sverige, Danmark og, Frankrike og Storbritannia.

Videoannonse
Annonse
Gjest Gjest
Skrevet

Enig med deg. Jeg har kuttet ut å se på programmet for lenge siden. Det føles som om det handler om Thomas og Harald mye mer enn gjestene. Gjestene virker mer som statister som skal løfte opp programlederne.

Men de har jo fortsatt høye seertall, så! :)

Skrevet

Kjenner også at jeg er ganske lei, hvorfor vet jeg ikke. Synes hele programmet er blitt ganske så kjedelig egentlig.

Gjest Gjest_Anne_*
Skrevet
Enig med deg. Jeg har kuttet ut å se på programmet for lenge siden. Det føles som om det handler om Thomas og Harald mye mer enn gjestene. Gjestene virker mer som statister som skal løfte opp programlederne.

Men de har jo fortsatt høye seertall, så! :)

Samme her. Sluttet å se på dem for flere år siden tror jeg...

Skrevet

Synes det er moro jeg!

Lett fredagsunderholdning hvor jeg ikke trenger å tenke, men bare kan slappe av og le...

Akkurat hva jeg trenger etter ei hard uke med jobb og slit. :jepp:

Skrevet

Jeg er enig med ts. Det er et kjedelig program uten dybde.

Skrevet

De virker litt høye på seg selv, ja.

Skrevet
Synes det er moro jeg!

Lett fredagsunderholdning hvor jeg ikke trenger å tenke, men bare kan slappe av og le...

Akkurat hva jeg trenger etter ei hard uke med jobb og slit. :jepp:

Enig med Rioja, jeg. Synes det er fin og lett underholdning. Det skal ikke være så mye dybde på et fredagsprogram synes jeg. Jeg tror at det er det økte fokuset på programlederne som fører til de høye seertallene også. På et program som f.eks. Grosvold (også på Skavlans Først og Sist igrunn), så er gjestene hele programmet. Husker at jeg ikke gadd/gidder å se på disse programmene hvis det er "kjedelige" gjester. På Senkveld bryr jeg meg ikke så mye om hvem som er gjester, det er programlederne jeg vil se.

Dessuten tror jeg ikke de er så høye på pæra heller. Synes de heller virker som jordnære og allrighte gutter.

Skrevet

Jeg ser ikke på hver gang (og har kanskje derfor ikke rukket å bli lei?), men jeg syns de er morsomme, jeg. For meg er de en stor del av underholdningen, og det gjør dermed ikke så mye for meg at det er mye fokus på dem.

Noe av det jeg liker minst, er programmer som skal være både lette og med dybde på samme tid (f.eks. Grosvold, som jeg syns er ganske grufullt). Og så ender det opp med å bli platt og intetsigende. Da velger jeg heller både Thomas og Harald på den ene siden, og f.eks. Urix på den andre. Jeg trenger ikke å få oppfylt alle mine underholdnings- og informasjonsbehov i ett og samme program.

Skrevet

Jeg liker de jeg :)

Gjest Gjest_hei_*
Skrevet

Helt enig med TS. har aldri likt programmet deres. Syntes ikke de er spesielt morsomme heller. Ser aldri på.

Men likte dem som programledere for idol da :jepp:

Gjest Gjest
Skrevet

Joda, det er litt kjedelig. Problemet er at det ikke er noe bedre å se på samme tiden...

Skrevet

Jeg ser det ca. én gang hver sesong. Det er latterlig dårlig, jeg kan ikke forstå at folk gidder å se på det. Som flere her påpeker er det rett og slett skamløs promotering av programlederne. Han som ligner litt på en fugl (Thomas Numme, tror jeg!) er tidvis morsom og egentlig en ganske grei programleder, men han andre virker helt substansløs og direkte umorsom. Grøss.

Skrevet
Problemet er at det ikke er noe bedre å se på samme tiden...

La være å se på, da. Gå ut og ta deg en øl eller ti i stedet, eller ... se en film, for eksempel?

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...