mingle Skrevet 1. mars 2009 #1 Skrevet 1. mars 2009 (endret) Jeg har bestemt meg for å masse bra musikk i bryllupet mitt (så klart). Men jeg liker så mye forskjellig! Kommer til å velge utradisjonelle sanger til seremoni. I hvert fall ikke orgel (skal ikke gifte meg i kirke). Leste for eksempel i en bryllupsdagbok her at noen hadde tenkt seg "For whom the bells toll" av Metallica som inngang, hehe, kanskje litt over the top, men virkelig en bra sang er glad i både heftig symfoni, jazz, rock/metal, stille ballader (mm, Josh Groban?), strykekvartetter, wolrd music osv. Noen sjangre passer kanskje ikke like bra i bryllup som andre! :gjeiper: Jeg (og kanskje noen andre) er interessert i å høre hva du brukte i ditt bryllup, eller hva du kommer til å bruke i ditt bryllup! Både seremoni og spesielle sanger under festen (da tenker jeg ikke på selvskrevne sanger fra svigermor osv...) kanskje jeg får noen tips? Jeg liker for eksempel Sting kjempegodt, men han har kanskje litt for melankolske sanger for brylluper... OG, hadde du live musikk i seremoni? Er det kjedelig å bruke CD? hehe... Endret 1. mars 2009 av mingle
Zoom Skrevet 1. mars 2009 #2 Skrevet 1. mars 2009 Blir nok en salig blanding av strykere på klassisk, og sangere til både klassisk og jazz. Må jo la vennene fra musikklinja få utfolde seg:)
mingle Skrevet 1. mars 2009 Forfatter #3 Skrevet 1. mars 2009 Hihi, ja jeg også har noen derfra som kan spille Har du noen konkrete eksempler?
Gjest Gjest Skrevet 1. mars 2009 #4 Skrevet 1. mars 2009 Vi skal ha "songbird" av Eva Cassidy og "gje meg handa di ven" som soloinnslag under vielsen. Men aner ikke hva vi skal danse bryllupsdansen til (blir ikke vals, men en slow sang...)Forslag noen? Vi har valgt å ha liveband til festen..
miss_pretty Skrevet 2. mars 2009 #5 Skrevet 2. mars 2009 vi skal ha fele og trekspill i kirken og på festen. det høres litt kjedelig ut, men de er kjempeflinke de som skal spille og det passer godt inn i bryllupet som tar sted på et tun med masse bunadsgjester og i ei bygd! vi kommer også til å spille litt musikk på anlegg, da blir det blanding m alt fra rhapsody til leona lewis osv... sanger som betyr noe for oss!
Gjest Gjest Skrevet 3. mars 2009 #6 Skrevet 3. mars 2009 Vi hadde venner som sang (kor) under vielsesseremonien. Og plukket ut lokal inngangsmarsj/bruremarsj fra området vi giftet oss i. Til festen hadde vi leid inn anlegg og brent cder, men dette ble nesten ikke brukt. Vi hadde trekkspill og fiolin (venner pluss meg selv) til festen, ikke hele kvelden, men noen danseøkter slik at de som ville danse fikk svinge seg litt. Har selv spilt i så mange bryllup at det var ikke så vanskelig å be andre om å bidra da det var vår tur å gifte oss.
mingle Skrevet 3. mars 2009 Forfatter #7 Skrevet 3. mars 2009 Takk for innspill! Har tenkt litt på at man alltid "må" ha live musikk, me har egentlig ikke selv noe i mot å spille musikk på et bra anlegg og ha noen få musikalske innspill fra min musikalske slekt inni mellom. Litt kjedelig hvis onklene mine må synge i kor hele kvelden i stedet for å ta del i samværet =)
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå