Gjest Gjest_Madde_* Skrevet 28. februar 2009 #1 Skrevet 28. februar 2009 Hei Synes kjæresten ble så merkelig når ei av venninnene hans ble nevnt, sendte hun sms, eller ringte og jeg spurte hva det gjaldt ble han bare irritert. Han ble ikke sånn når det gjaldt andre, da kunne han til og med fortelle uten at jeg spurte. Derfor ble jeg bekymret, jeg sjekket meldingene på hans mobil, selv om jeg da visste jeg gjorde noe galt. Og der fant jeg meldinger jeg ikke ønsket å finne. Meldinger fra akkurat denne venninnen, det var meningen hun skulle komme på besøk og de skulle ha sex. Det ble en skikkelig oppvask, han sa ingenting var skjedd, at han elsket meg, jeg var det beste som han hadde skjedd han osv. Jeg kunne se i øynene hans at han snakket sant, og at han var redd for å miste meg, for jeg sa hvis ikke han hadde en sykt god forklaring ville jeg slå opp. Det hele såret meg noe helt vanvittig. Hva hadde dere gjort? Hadde dere tilgitt?
Pjukset Skrevet 28. februar 2009 #2 Skrevet 28. februar 2009 Hvis typen min hadde sendt sånne meldinger til hvilket som helst hukjønn, så hadde det vært over og ut. Når det i tillegg dreier seg om ei venninne så er det enda værre.
Aurora M. Skrevet 28. februar 2009 #3 Skrevet 28. februar 2009 Synes du det var en "sykt god forklaring" du fikk da?
Pjukset Skrevet 28. februar 2009 #4 Skrevet 28. februar 2009 Synes du det var en "sykt god forklaring" du fikk da? Jeg forstår ikke at noe sånt i det hele tatt kan ha en "sykt god forklaring"?
blåmeisa Skrevet 28. februar 2009 #5 Skrevet 28. februar 2009 Hadde vært kroken på døren og ikke noe "lykkelig brudd" for å si det mildt. tror kanskje (men bare kanskje...) jeg hadde reagert hvis det hadde vært flørting via internett uten at han kjenner personen. Men dette er jo en han kjenner
Gjest Gjest_Madde_* Skrevet 28. februar 2009 #6 Skrevet 28. februar 2009 Vi er fortsatt sammen, men det tok lang tid. Vi pratet mye etterpå, vi var utrolig nære hverandre og det var så mye følelser involvert. Han var der for meg, tok seg tid til meg, alt på mine premisser. Han sa at det var uansett ingen andre han ville ha, så han var der hvis jeg trengte han. Vi er fortsatt sammen og har det strålende, det har bare tatt tid.
Gjest Illiya Skrevet 28. februar 2009 #7 Skrevet 28. februar 2009 Vi er fortsatt sammen, men det tok lang tid. Vi pratet mye etterpå, vi var utrolig nære hverandre og det var så mye følelser involvert. Han var der for meg, tok seg tid til meg, alt på mine premisser. Han sa at det var uansett ingen andre han ville ha, så han var der hvis jeg trengte han. Vi er fortsatt sammen og har det strålende, det har bare tatt tid. Fint at dere har kommet gjennom det da:) Men hvorfor sier han at det er ingen andre han vil ha når han pr def ville ha henne (også)?
Gjest Gjest_Madde_* Skrevet 28. februar 2009 #8 Skrevet 28. februar 2009 Fint at dere har kommet gjennom det da:) Men hvorfor sier han at det er ingen andre han vil ha når han pr def ville ha henne (også)? Jeg vet ikke hva jeg skal svare til det, han har sagt det bare var tøys på melding, som aldri hadde kommet til å skje i virkeligheten, selv om de fleipet om at det skulle skje. Det har vært veldig vanskelig å takle, også har det vært vanskelig å legge bak seg, fordi det hele tiden har sneket seg fram. Men det viktigste har vært hvordan kjæresten min har overbevist meg om at det faktisk er meg han vil ha, både med ord og handling. Hadde han villet ha henne kunne han sikkert fått henne, men hun er ikke lenger en venninne, han har ingen kontakt med henne lenger, selv om hun har forsøkt ta kontakt.
Gjest Illiya Skrevet 28. februar 2009 #9 Skrevet 28. februar 2009 Jeg vet ikke hva jeg skal svare til det, han har sagt det bare var tøys på melding, som aldri hadde kommet til å skje i virkeligheten, selv om de fleipet om at det skulle skje. Det har vært veldig vanskelig å takle, også har det vært vanskelig å legge bak seg, fordi det hele tiden har sneket seg fram. Men det viktigste har vært hvordan kjæresten min har overbevist meg om at det faktisk er meg han vil ha, både med ord og handling. Hadde han villet ha henne kunne han sikkert fått henne, men hun er ikke lenger en venninne, han har ingen kontakt med henne lenger, selv om hun har forsøkt ta kontakt. At det var fleip og tøys med henne, ville jeg ikke trodd mye på, de hadde jo en avtale om at hun skulle komme hjem til dere fo sex? I tillegg la du merke til at han var touchy når det ble snakk om henne, det var jo derfor du tok en titt på mobilen hans. Men det går an å tilgi og legge ting bak seg, ser ut som du har gjort det, og at dere har kommet videre. Men et eller annet var det der som ikke tålte dagens lys....men det kommer vi vel borti i alle forhold før eller senere.
Pjukset Skrevet 28. februar 2009 #10 Skrevet 28. februar 2009 Jeg vet ikke hva jeg skal svare til det, han har sagt det bare var tøys på melding, som aldri hadde kommet til å skje i virkeligheten, selv om de fleipet om at det skulle skje. Det har vært veldig vanskelig å takle, også har det vært vanskelig å legge bak seg, fordi det hele tiden har sneket seg fram. Men det viktigste har vært hvordan kjæresten min har overbevist meg om at det faktisk er meg han vil ha, både med ord og handling. Jeg tror heller ikke på at det var på tøys. Når man blir fersket i en slik handling så gjør man ofte alt man kan for å redde forholdet, og man sier alt det den andre part vil høre. I tillegg så er det virkelig ikke sånt man tøyser om når man er i et forhold. Hvis du har tilgitt han og dere har klart å legge det bak dere, så er jo det bra for dere. Tok det lang tid fra det skjedde til du la det bak deg?
Gjest Gjest_Madde_* Skrevet 28. februar 2009 #11 Skrevet 28. februar 2009 At det var fleip og tøys med henne, ville jeg ikke trodd mye på, de hadde jo en avtale om at hun skulle komme hjem til dere fo sex? I tillegg la du merke til at han var touchy når det ble snakk om henne, det var jo derfor du tok en titt på mobilen hans. Men det går an å tilgi og legge ting bak seg, ser ut som du har gjort det, og at dere har kommet videre. Men et eller annet var det der som ikke tålte dagens lys....men det kommer vi vel borti i alle forhold før eller senere. Jeg tror det var alvor så lenge det var på meldingsstadiet, men jeg tror faktisk ingenting ville ha skjedd. Når jeg først så meldingene trodde jeg faktisk det hadde skjedd, jeg fikk helt sjokk. Men kjæresten min og jeg har snakket så mye om det, og jeg tror han når han sier at ingenting ville skjedd. Jeg tror faktisk vi har kommet nærmere hverandre etter dette, selv om jeg selvsagt helst ville vært det foruten.
Gjest Gjest_Madde_* Skrevet 28. februar 2009 #12 Skrevet 28. februar 2009 Jeg tror heller ikke på at det var på tøys. Når man blir fersket i en slik handling så gjør man ofte alt man kan for å redde forholdet, og man sier alt det den andre part vil høre. I tillegg så er det virkelig ikke sånt man tøyser om når man er i et forhold. Hvis du har tilgitt han og dere har klart å legge det bak dere, så er jo det bra for dere. Tok det lang tid fra det skjedde til du la det bak deg? Ja, det tok lang tid, vi var mye sammen etterpå, for jeg hadde behov for forklaring. Og det dukket hele tiden opp nye spørsmål, som jeg trengte svar på. Så vi hang sammen som venner, det var jo han jeg hadde delt absolutt mest med, og det var derfor naturlig for meg, også å søke trøst hos han. Selv om det kanskje høres rart ut.
Pjukset Skrevet 28. februar 2009 #13 Skrevet 28. februar 2009 Ja, det tok lang tid, vi var mye sammen etterpå, for jeg hadde behov for forklaring. Og det dukket hele tiden opp nye spørsmål, som jeg trengte svar på. Så vi hang sammen som venner, det var jo han jeg hadde delt absolutt mest med, og det var derfor naturlig for meg, også å søke trøst hos han. Selv om det kanskje høres rart ut. Hva var forklaringen på at han hadde vært utro da?
Gjest Gjest_Madde_* Skrevet 28. februar 2009 #14 Skrevet 28. februar 2009 Hva var forklaringen på at han hadde vært utro da? Han hadde jo ikke vært utro.
Pjukset Skrevet 28. februar 2009 #15 Skrevet 28. februar 2009 Han hadde jo ikke vært utro. Selvsagt var han utro. Han var kanskje ikke fysisk utro, men han sendte upassende meldinger om å ha sex til ei annen mens han var sammen med deg. Det er faktisk også utroskap.
Gjest Gjest_Madde_* Skrevet 28. februar 2009 #16 Skrevet 28. februar 2009 Selvsagt var han utro. Han var kanskje ikke fysisk utro, men han sendte upassende meldinger om å ha sex til ei annen mens han var sammen med deg. Det er faktisk også utroskap. Det kommer jo helt an på hvordan den enkelte ser det, noen er vel brått utro bare de ser i retningen av en annen jente. Selvsagt så jeg noe galt i det han gjorde, ellers hadde jeg jo ikke reagert som jeg gjorde, men for meg har ting ordnet seg og vi har det kjempefint sammen.
Pjukset Skrevet 28. februar 2009 #17 Skrevet 28. februar 2009 Selvsagt så jeg noe galt i det han gjorde, ellers hadde jeg jo ikke reagert som jeg gjorde, men for meg har ting ordnet seg og vi har det kjempefint sammen. Jammen da er jo alt greit
Gjest LonelyAngel Skrevet 1. mars 2009 #18 Skrevet 1. mars 2009 Du er gjammen meg naiv!!! Han vil ha sex med hun andre, han vil ikke bare ha deg, han tenner på venninnen din. Det er sannheten. Hadde jeg vært deg hadde jeg kontaktet denne venninnen, og sjelt henne ut som faen!! Og kjæresten hadde jeg dumpa....
lulle Skrevet 1. mars 2009 #19 Skrevet 1. mars 2009 Hei Synes kjæresten ble så merkelig når ei av venninnene hans ble nevnt, sendte hun sms, eller ringte og jeg spurte hva det gjaldt ble han bare irritert. Han ble ikke sånn når det gjaldt andre, da kunne han til og med fortelle uten at jeg spurte. Derfor ble jeg bekymret, jeg sjekket meldingene på hans mobil, selv om jeg da visste jeg gjorde noe galt. Og der fant jeg meldinger jeg ikke ønsket å finne. Meldinger fra akkurat denne venninnen, det var meningen hun skulle komme på besøk og de skulle ha sex. Det ble en skikkelig oppvask, han sa ingenting var skjedd, at han elsket meg, jeg var det beste som han hadde skjedd han osv. Jeg kunne se i øynene hans at han snakket sant, og at han var redd for å miste meg, for jeg sa hvis ikke han hadde en sykt god forklaring ville jeg slå opp. Det hele såret meg noe helt vanvittig. Hva hadde dere gjort? Hadde dere tilgitt? Har du sett filmen "He is just not that into you"? Hvis ikke synes jeg du skal gjøre det. Der ligger forklaringen til hans oppførsel og hva du bør gjøre.
Ethereal Skrevet 1. mars 2009 #20 Skrevet 1. mars 2009 Jeg hadde dumpa han. Etter å ha funnet ut noe sånt kunne jeg ikke stolt på han. Da er grunnlaget borte for min del. Men det er jo bra for deg at du velger å tilgi og tro på han
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå