Daiquiry Skrevet 27. februar 2009 #1 Skrevet 27. februar 2009 Jeg mener selvfølgelig ting som er lovlige...drikker i dag shake etter hver styrketrening, men er det noe annet jeg kan ta??
Gjest daimyo Skrevet 27. februar 2009 #2 Skrevet 27. februar 2009 Anbefaler å sette deg godt inn i hva slags næringsstoffer kroppen trenger - det du trenger er riktig fordelt og riktig mengde mat.
Gjest Illiya Skrevet 27. februar 2009 #4 Skrevet 27. februar 2009 Kreatin før trening Mye protein Fettsyrer
Ladylike Skrevet 27. februar 2009 #5 Skrevet 27. februar 2009 Anbefaler deg ikke til å ta kreatin. Dette er et stoff som finnes naturlig i kroppen som energikilde, men kunstig inntak kan være kreftfremkallende.
Wildy Skrevet 27. februar 2009 #6 Skrevet 27. februar 2009 Mat! Riktig mat og riktig trening, så kommer musklene.
Kenniball Skrevet 27. februar 2009 #7 Skrevet 27. februar 2009 Guff på med protein, 10-12 egg daglig gjør susen. Magnesium skader heller ikke.
Chanel.No5 Skrevet 27. februar 2009 #8 Skrevet 27. februar 2009 Les litt her.. http://www.iform.no/pub/art.php?id=81
Gjest daimyo Skrevet 27. februar 2009 #9 Skrevet 27. februar 2009 Anbefaler deg ikke til å ta kreatin. Dette er et stoff som finnes naturlig i kroppen som energikilde, men kunstig inntak kan være kreftfremkallende. Har du noen form for dokumentasjon på dette?
Gjest uewh Skrevet 27. februar 2009 #10 Skrevet 27. februar 2009 Guff på med protein, 10-12 egg daglig gjør susen. Magnesium skader heller ikke. er egg sunt:D:D?? så jeg kan spise 10 egg daglig med god samvitigghet? alså speileegg :D
Gjest Gjest Skrevet 27. februar 2009 #11 Skrevet 27. februar 2009 Du blir jo feit av for mye protein også. Du får ikke automatisk muskler av å spise en haug med egg hvis du ikke trener riktig.
Gjest daimyo Skrevet 27. februar 2009 #12 Skrevet 27. februar 2009 (endret) Du blir jo feit av for mye protein også. Du får ikke automatisk muskler av å spise en haug med egg hvis du ikke trener riktig. Nettopp! Det er heller ingen vits i å pøse på med for mye protein. Det er derfor jeg synes det er et godt råd for nybegynnere å starte med å sette seg litt grundig inn i kosthold istedet for å få noen "kjappe råd" slik som her. Og jeg mener bestemt at man ikke trenger noe man må "ta" for å vokse, spesielt ikke i starten! Spis nok og riktig, og tren kontinuerlig. Det er ikke så vanskelig i teorien, men å bygge muskulatur tar tid. Endret 27. februar 2009 av daimyo
Ladylike Skrevet 27. februar 2009 #13 Skrevet 27. februar 2009 Har du noen form for dokumentasjon på dette? Visste det ikke selv heller. Har tatt kreatin før. Men det har seg slik at jeg tar et fag som heter biokjemi på et universitet der professoren i faget ikke kan få sagt dette klart nok. Tror han selv har forsket på dette. Det jeg også synes er rart er hvorfor det fremdeles blir solgt i Norge.
Gjest daimyo Skrevet 27. februar 2009 #14 Skrevet 27. februar 2009 (endret) Visste det ikke selv heller. Har tatt kreatin før. Men det har seg slik at jeg tar et fag som heter biokjemi på et universitet der professoren i faget ikke kan få sagt dette klart nok. Tror han selv har forsket på dette. Det jeg også synes er rart er hvorfor det fremdeles blir solgt i Norge. Hm. Hva heter han? Kunne du spurt ham om hvor dette eventuelt er publisert? Endret 27. februar 2009 av daimyo
Gjest Bolledeig Skrevet 28. februar 2009 #15 Skrevet 28. februar 2009 Dette lurer jeg også på, spesielt med tanke på at jeg er veldig nysgjerrig på hvordan en aminosyre som finnes naturlig i mat skal bli kreftfremkallende bare i kraft av å være kunstig....
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå