Haris Pilton Skrevet 26. februar 2009 #1 Skrevet 26. februar 2009 Jeg mister mer og mer tillitten til NAV... har vært sykemeldt siden september og skal over på yrkesretta attføring til høsten. Nå gruer jeg meg utrolig mye til høsten, både etter egne dårlige erfaringer med tull og tøys i systemet og spesielt etter alt som står i nyhetene for tiden. Det er jo tydelig at NAV ikke fungerer som det burde. Men er det likevel noen der ute som kan fortelle at deres erfaring med NAV var smertefri? Noen som søkte og fikk svar innen fristen? Jeg trenger å høre noen solskinnshistorier for å roe meg ned
Gjest Kråkaa Skrevet 26. februar 2009 #2 Skrevet 26. februar 2009 Skjønner godt at man blir skeptisk med tanke på all den negative omtalen NAV har fått i media den siste tiden. Jeg har vært i NAV sin skuffe siden 2006 og gikk over på yrkesrettet attføring i fjor.Helt til rett før jeg skulle søke om yrkesrettet attføring så var jeg veldig misfornøyd med NAV. De rota bort papirer/søknader,skiftet saksbehandler nesten annen hver mnd og ting tok alltid laaang tid. Så fikk jeg nok engang en ny saksbehandler rett før jeg skulle søke om yrkesrettet attføring,og takk og lov for det! H*n er den supreste saksbehandleren jeg noen gang har truffet! H*n viser en forståelse for min situasjon som jeg ikke har opplevd fra NAV-systemet før. Har jeg spørsmål,så er jeg garantert et kjapt svar. Trenger jeg hjelp med noe hvor jeg trenger dokumentasjoner fra NAV så ordner h*n saken kjapt. Jeg tror det handler veldig mye om hvilken saksbehandler man får.Og jeg har etter lang tid vært utrolig heldig.
Gjest *lucky* Skrevet 27. februar 2009 #3 Skrevet 27. februar 2009 Når jeg har vært klar over hvilken rettigheter jeg har hatt og hvilken regler som gjelder så har det vært greit å forholde seg til nav. Anbefaler deg å sette deg godt inn i hva du har krav på og hvilken frister det er på behanlingstid av evt søknader. Min efaring er at du selv må passe på frister ol og du må følge opp hva som skjer i saken din, ikke ta det for gitt at prossesen i nav går av seg selv. Dette er måten jeg har forholdt meg til nav på å da har ting vært ok!
Gjest Svarttrost Skrevet 27. februar 2009 #4 Skrevet 27. februar 2009 Må følge med på denn tråden. Jeg bor i Trondheim og er i kontakt med NAV, skal snart søke om yrkesretta attføring, og har hatt et par samtaler med saksbehandler. Hun virker ok så langt hvertfall. Men jeg er enig med ovenstående svar om å sette seg inn i regler og slikt, da går det mye enklere. Tidligere i livet har jeg også vært en del i kontakt med sosialkontoret og har alltid blitt møtt veldig bra og med respekt. Så det er ikke bare elendighet. Så et program på nrk2 om NAV her forleden der det ble opplyst at ca 70 % var fornøyde med NAV, ikke akkurat det inntrykket man får når man leser litt rundt.
Gjest Gjest Skrevet 27. februar 2009 #5 Skrevet 27. februar 2009 Så et program på nrk2 om NAV her forleden der det ble opplyst at ca 70 % var fornøyde med NAV, ikke akkurat det inntrykket man får når man leser litt rundt. Men så kommer det jo også an på hvem de spør. ;-)
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå