Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Skrevet

Når jeg kjøper frukt og grønt pleier jeg alltid å ta vare på kvitteringen for å se hvor mye det veier, for så å regne ut antall kalorier den inneholder.

Banan synes jeg er litt "tricky" ettersom skallet er ganske tykt. Hvor mye veier skallet egentlig? 50% av vekten? 40%? Ofte veier banaen jeg kjøper gjerne 220 g., men det er jo inkl. skall. Noen som vet? Sånn ca. i hvertfall.

Skrevet

Jeg gidder aldri veie bananer. Jeg tar utgangspunkt i at en banan veier litt over 100 gram og at det er ca 100 kcal i en banan. Tallet du regner med er jo uansett ca så jeg synes ikke det er så nøye om du bommer med 20 kcal på en banan. Dessuten er det sikkert forskjell i vekt på skallet til bananen også :)

Skrevet

Hvis du teller kalorier så har du vel en kjøkkenvekt hjemme? Bare å veie bananen først det, og så skallet når du har spist den. Men du treffer bra når du spør om skallet veier mellom 40-50%, for det stemmer som regel.

Skrevet

på frukt.no er det alle slags opplysninger om frukt og grønt..

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...