Gjest Elize Skrevet 19. februar 2009 #1 Skrevet 19. februar 2009 Vi skal ha fri bar og lurer på endel ting. Vi skal servere øl, rødvin og hvitvin. Men hva mer? Hvor mange ulike drinker skal vi ha? Hvilke sorter?
Strix Skrevet 19. februar 2009 #2 Skrevet 19. februar 2009 Vi hadde Cognac og Baileys, "restene" fra avecen Jägermeister og whiskey - gikk det lite av Mulighet for å lage Irish coffee, Strawberry daiquiry, Tom Collins, Bacardi og Cola, Long Island Ice Tea, San Francisco mm. Hadde litt Gin og så klart mye vodka også, og flere ulike brussorter, Rose`s Lime, sitronsaft og masse isbiter. Så gjestene kunne velge it litt forskjellig og det var gasnke populært. Men en trenger kanskje ikke være så "avansert" for å ha et godt utvalg
babord Skrevet 19. februar 2009 #3 Skrevet 19. februar 2009 I bryllupene i min familie går det mye i cognac, GT og rom/cola. Jäger og Irish coffee høres også lurt ut:) Jeg vet nesten ingen som drikker vodka jeg, utenom i standarddrinker som Long Island og Daquirier og der er det jo bare å erstatte den med rom:)
Gjest Elize Skrevet 19. februar 2009 #4 Skrevet 19. februar 2009 (endret) Vi hadde Cognac og Baileys, "restene" fra avecen Jägermeister og whiskey - gikk det lite av Mulighet for å lage Irish coffee, Strawberry daiquiry, Tom Collins, Bacardi og Cola, Long Island Ice Tea, San Francisco mm. Hadde litt Gin og så klart mye vodka også, og flere ulike brussorter, Rose`s Lime, sitronsaft og masse isbiter. Så gjestene kunne velge it litt forskjellig og det var gasnke populært. Men en trenger kanskje ikke være så "avansert" for å ha et godt utvalg I bryllupene i min familie går det mye i cognac, GT og rom/cola. Jäger og Irish coffee høres også lurt ut:) Jeg vet nesten ingen som drikker vodka jeg, utenom i standarddrinker som Long Island og Daquirier og der er det jo bare å erstatte den med rom:) Cognac, baileys og Whiskey skal vi så klart også ha. Vodka må vi ha mye av, det drikkes det iallefall mye av i min vennekrets. Gin og Tonic må vi ha til min kjære Men jeg tror vi dropper Irish coffee, vil ikke at det skal bli så mye styr for den som står i baren. Ellers hadde dere mange gode forslag. Endret 19. februar 2009 av Elize
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå