Dixie Skrevet 3. juli 2003 #1 Skrevet 3. juli 2003 Ja, mener jeg, les artikkelen og døm selv!!! http://www.vg.no/pub/vgart.hbs?artid=66292 Hvilke signaler gir egentlig dette til de unge om hva et dyreliv betyr?? Måtte bare lage en diskusjon til, fordi dette er jo ett annet tema en den under... Ble så j****ig forbanna når jeg hørte om dette. Skjønner ikkek at noen synes dette er "humor". Greit at Mr. Schou bruker sin egen kropp til div. stunts (jfr. "Forfall")(ser ikke humoren i det, men det er jo min sak) Men dyr??? Hilsen en sinna Dixie (dyreVENN)
Tusenfryd Skrevet 3. juli 2003 #2 Skrevet 3. juli 2003 http://www.kvinneguiden.no/Forum/viewtopic...p=445004#445004 Det går en tråd om dette på Aktuelle saker også.
Gjest Embla s Skrevet 3. juli 2003 #3 Skrevet 3. juli 2003 Folk som gjør slikt er uvitende, dumme, likeglade, slette, respektløse, etc etc *så sint*
Silfen Skrevet 3. juli 2003 #4 Skrevet 3. juli 2003 Dyrene var jo døde anyway. Er det bedre å bruke de til forskning slik at kvinner kan få sminken de ønsker seg?
aline Skrevet 3. juli 2003 #5 Skrevet 3. juli 2003 Dyrene var jo døde anyway. Så om det var brukt menneskelik som allikevel var døde og ikke hadde lidd når de døde, så hadde det også vært ok? Eller som noen skriver i den andre tråden: om noen unger finner en død katt el. i hagen, hadde du synes det var ok at de brukte den til fotball? :evil: :evil: :evil:
aline Skrevet 3. juli 2003 #6 Skrevet 3. juli 2003 og nei, jeg synes ikke det er bedre at levende dyr brukes til forskning for at vi mennesker skal kunne gjøre oss vakre, det er derfor jeg stort sett handler på Body Shop!!
Gjest care Skrevet 3. juli 2003 #7 Skrevet 3. juli 2003 Jeg får så lyst til å bruke et ord jeg nesten aldri bruker: IDIOTER
Silfen Skrevet 3. juli 2003 #8 Skrevet 3. juli 2003 Jeg mener at når man til daglig bruker produkter fra dyr som blir torturert for å prøve prødukter for oss mennesker, så kan man ikke skrike opp over dette stuntet her. Dette dyret var tross alt dødt, mens de som tortureres for menneskers velbehag, de er fremdeles i live. Ta høner i bur f.eks. Ta kyllingene du kjøper på butikken. Det finnes mange eksempler. Syns ikke dette var så avskrekkende.
Silfen Skrevet 3. juli 2003 #9 Skrevet 3. juli 2003 og nei' date=' jeg synes ikke det er bedre at levende dyr brukes til forskning for at vi mennesker skal kunne gjøre oss vakre, det er derfor jeg stort sett handler på Body Shop!![/quote'] Stort sett ja. Men ikke alltid.
Gjest care Skrevet 3. juli 2003 #10 Skrevet 3. juli 2003 Jeg mener at når man til daglig bruker produkter fra dyr som blir torturert for å prøve prødukter for oss mennesker, så kan man ikke skrike opp over dette stuntet her. Dette dyret var tross alt dødt, mens de som tortureres for menneskers velbehag, de er fremdeles i live. Jeg har virkelig problemer med å skjønne hvordan du tenker. Er du klar over at vi bruker ting fra mennesker også. Synes i grunnen ikke det går ann å gjøre denne sammenligningen som du gjør. Jeg synes du tenker svært svart- hvit. Det finnes nyanser, derfor mener jeg det er forskjell på å slepe rundt på en død gris sammenlignenet med å si at vi bruker dyr til dyreforsøk. Samtidig er det stor forskjelle mellom forskning og slike meningsløse "fornøyelser" som å slepe rundt på en død gris bare fordi du ikke har noe annet å finne på.
aline Skrevet 3. juli 2003 #11 Skrevet 3. juli 2003 Nei, ikke alltid, jeg kjøpte en øyenskygge fra en annen plass en gang i løpet av de siste fem åra!!! Jeg synes allikevel ikke det skal være lov å bruke døde dyr som pingpongballer, båter eller ballonger, selv om vi dessverre sliter med misshandling av levende dyr for vår egen forfengelighets skyld! Spør igjen jeg, ville du synes det var ok? å bruke den døde katten barna fant i hagen som fotball? eller ville du sagt at slikt gjør man faktisk ikke? Ledd eller sagt at slik gjør man ikke? For dersom "voksne" mennesker skal få leke med dyrelig og more seg over det, så ser jeg ingen grunn til at ikke barna våre skal få gjøre det også!!
Silfen Skrevet 3. juli 2003 #12 Skrevet 3. juli 2003 Om mine barn hadde funnet en død katt og sparket i den, ville jeg sagt nei, fordi det er ekkelt. Hva andre gjør med en dau katt er meg revnende likegyldig. Hva schau gjør med en død gris, bryr meg heller ikke. Spesielt ikke siden det er MYE verre ting som foregår med levende dyr. Som vi spiser, daglig. Jeg ser ikke poenget med å hisse seg opp over dette. Jeg ser ikke på det som dyremishandling, for dyret er dødt. Jeg har bedre ting å bruke tid på, enn å gå bananas over at et dødt dyr blir lekt med.
Gjest Embla s Skrevet 3. juli 2003 #13 Skrevet 3. juli 2003 Starfish: Mener du at pga at dyr brukes i forskning, etc så rettferdigjør det at guttunger kan leke seg med døde dyr?
Dixie Skrevet 3. juli 2003 Forfatter #14 Skrevet 3. juli 2003 Og Schou er jo sikkert forbilde for mange unge håpefulle, hvilke signaler sender han ut? De ser på han som en "helt" og tror det er akseptert å leke med døde dyr. Det er ikke så lenge siden det var ramaskrik fordi noen hadde "skjendet" døde mennesker, de var jo døde de og.... Og ja, det foregår mange mange overgrep mot forsvarsløse dyr, hver eneste dag, men man må begynne ett sted.....
Gjest care Skrevet 3. juli 2003 #15 Skrevet 3. juli 2003 Om mine barn hadde funnet en død katt og sparket i den, ville jeg sagt nei, fordi det er ekkelt. Hva andre gjør med en dau katt er meg revnende likegyldig. Her har alle et kollektivt ansvar å si i fra. Jeg finner det utrolig at du ikke bryr deg om andre enn deg selv og din familie.
LaToya Skrevet 3. juli 2003 #16 Skrevet 3. juli 2003 Jeg synes det er like ille at man "leker" med dyrelik som menneskelik.Se bare på hva som skjedde i Skien ( var det ikke der ? ) Det synes ALLE er grusomt, men at man plager dyrelik er ikke så nøye, for det er jo bare et dyr ..... ( greit at mennesker skal begraves og er kanskje mer viktig på den måten, men dog ) Man leker ikke med døde vesner, om det er mennesker eller dyr. Om jeg ser noen som spiller ball med en katt så kommer jeg til å sparke ball med dem !!!
Gjest Embla s Skrevet 3. juli 2003 #17 Skrevet 3. juli 2003 Starfish: Hva om det var d i n døde katt noen andres barn sparket i... Har du ingen tanker om respekt for dyr på et generelt nivå? Døde så vel som levende?
Silfen Skrevet 3. juli 2003 #18 Skrevet 3. juli 2003 Hadde jeg sett noen andre barn sparke i døde dyr, hadde jeg bedt dem la vær. Også fordi det er EKKELT med døde dyr, spesielt om de har lagt. Og om det er min katt, kommer aldri til å skje, kan ikke fordra dyrene. Embla: har DU respekt for døde dyr?` Kjøper DU kjøttet i butikken? Har DU sett forholdene de lever under? Har DU sett måten de drepes på? Hvordan kan du tenne så på den her båtgrisen når du sikkert eter dyr som har blit alt opp på grusomme måter for at DU skal få ete. Og ja, jeg eter kjøtt uten tanke på hvordan de har det, fordi det er godt. Jeg bryr meg heller ikke om grisen, den er dau. Men jeg kjøper egg fra frittgående høns, så jeg er nå ikke djevelen sjøl. Dessverre.
Barbie Skrevet 3. juli 2003 #19 Skrevet 3. juli 2003 Dette er helt forkastelig... :evil: Hva feiler det folk? Jeg blir så sint,og veldig trist over at det finnes slike hjernedøde mennesker. Hvordan dette kan bli humor, har jeg vanskelig for å skjønne... :o Dette burde resultert i straff spør du meg!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå