Gjest Wrangler Skrevet 11. februar 2009 #1 Skrevet 11. februar 2009 Vi har planlagt et enkelt bryllup, kanskje 15/16 personer, enkelt mottagelse dagen før, enskel vielse, middag på restaurant, muligens gå et sted etterpå for samvær iog hygge. Når jeg leser alle innleggene om dit og datt av forberedelser, planlegging så får jeg helt angst! Blir livredd for at jeg skal angre på at bryllupet er enkelt og lite, at jeg i ettertid skulle ønske at det var litt mer storslått, litt flere gjester, litt mere vekt på detaljer etc. Kommer jo aldri til å ha anledningen til en slik fest igjen. Noen der ute som er som oss, og som er veldig glad og lykkelig og føler det var helt riktig????
Gjest gsgh Skrevet 11. februar 2009 #2 Skrevet 11. februar 2009 høres utrolig deilig ut både for brudepar og gjester....:=) mister totalt lysten på å skulle planlegge bryllup av å lese alle de ville trådene her inne merker at jo flere detaljer man skal planlegge, og jo mer penger(som vi ikke har) som forventes at man skal bruke, jo mindre lyst får jeg. jeg kan liksom ikke se for meg at jeg skal spare i flere år til en dag - hvor jeg mest sannsynlig er kvalm og sliten(av nervøsitet/planlegging/stress). tror selv jeg får en mye bedre dag - og at gjestene klarer slappe mer av når det er litt avslappet og ikke så fancy. men folk har ulike smak, da, og noen elsker jo å være midtpunktet en hel dag på en storslagen fest. selv vil jeg helst slippe det, og bare ha det koselig med kjæresten og nærmeste venner og familie
Gjest Gjest_titti_* Skrevet 11. februar 2009 #3 Skrevet 11. februar 2009 Tror du kan ha like koselige bryllup om de er små eller store, enkle eller detaljstyrte. Vi er så ulike, noen blir stressa av planlegging mens andre liker akkurat det.
Gjest Gjest Skrevet 11. februar 2009 #4 Skrevet 11. februar 2009 men folk har ulike smak, da, og noen elsker jo å være midtpunktet en hel dag på en storslagen fest. selv vil jeg helst slippe det, og bare ha det koselig med kjæresten og nærmeste venner og familie Vel, ikke bland det å sponse en storslagen fest på slekt og venner med å ønske å være midtpunktet en hel dag, da! Slik trenger det nemlig slett ikke å være Vi hadde det enkelt, på gamlemåten, med grendahus og dugnadsbaking, og selvlaget, relativt enkel mat. Kostet ikke mye, og var veldig upretensiøst, kostet en del arbeid, men en veldig morsom fest. Nesten hundre gjester. Det kunne sikkert vært minst like koselig å bare bruke dagen og alle pengene på seg selv og de aller nærmeste, men jeg foretrekker å bruke disse store høytidene i livet til å lage en stor fest og samle slekt og venner. Alle har det så travelt for tida, man har mindre og mindre energi og tid til hverandre, jeg har f.eks. mange søskenbarn jeg knapt har sett på flere år, for ikke å snakke om onkler og tanter... Men det koster mye slit og energi, dersom man vil gjøre det uten at det skal bli dyrt, slik vi gjorde. Så jeg skjønner godt at det må være deilig å ha en mindre fest.
Sandra Skrevet 11. februar 2009 #5 Skrevet 11. februar 2009 Nå har ikke vi giftet oss enda da, men vi skal ha et enkelt bryllup, og vi vet at det er helt riktig for oss og at vi ikke kommer til å angre.
Gjest Wrangler Skrevet 11. februar 2009 #6 Skrevet 11. februar 2009 Takk for svar! Deilig å se ikke alle bruker 15 000,- på kjole, 1000,- på kaketopp(!) og ørten på invitasjoner, bordkort, takkekort, etc. For oss er det viktigste å samle sammen familiene til en litt høytidlig, men samtidig ikke såå formell fest. Jeg hater lange taler, sanger med egenlaget tekst er grusomt , dessuten blir jeg flau av å være så i sentrum. Kunne heller ha organisert et stort bryllup for andre! Eneste jeg faktisk savner er å ha litt flere familiemedlemmer, hadde vært koselig å samele sammen den lille familien jeg har. Men da dukker det opp andre bekymringer, noen av de er litt for glad i å krangle og drikke. Ikke lett dette her!
Piper Skrevet 11. februar 2009 #7 Skrevet 11. februar 2009 Vi hadde 67 gjester, og i ettertid skulle jeg heller ønske vi valgte et mye mindre et. Vi fikk ikke tid til å snakke med alle sammen, og det ble jeg litt stresset av. Hadde vært mye koseligere om vi hadde vært 1/3, for da ville vi fått mere tid til alle sammen.
FoxyFish Skrevet 11. februar 2009 #8 Skrevet 11. februar 2009 Vi ønsker et lite bryllup Vi ønsker å holde festen på en familiesæter i fjellet i Telemark med maksimum 30 gjester. Vi skal bestille pent vær og servere grillmat av alle slag til folket. Det blir også overnatting på sætra og skikkelig husmannsfrokost neste morgen. Jeg kan ikke se for meg noe bedre enn det! Ingen DJ, ingen presentasjoner mellom hundrevis av folk som ikke aner hvem hverandre er, ingen hovmester og ingen kjole som ikke tåler litt grønske. En slik dag kunne jeg virkelig kost meg gløgg i hjel! Så, nei, det er ikke bare deg som ønsker det slik, det er i alle fall min drøm
Gjest Wrangler Skrevet 11. februar 2009 #9 Skrevet 11. februar 2009 Høres fantastisk ut FoxyFish! Nettopp det vi ønsker, at gjester og vi skal kose oss, at det skal være en koselig og aslappende affære. Ikke en dag full av stress og mas - er tross alt vielse av oss to dt dreier seg om. Forøvrig skal vi ferie det i Tyskland, vielse i en nydelig barokk-sal, middag på en restaurant i en slottskjeller. Og det er under to mnd til, og ingenting er klart. Foruten dato og klokkeslett.
Gjest Miley Skrevet 11. februar 2009 #10 Skrevet 11. februar 2009 Om jeg som gjest måtte velge mellom to bryllup hadde jeg valgt det lille. Det med få gjester som hadde blitt tatt gått vare på, ingen tåpelige sanger og selskapsleker, ingen dokurv i matchende farge med brudens truse og heller ingen brud som troner festen som en annen kaketopp.
Gjest LindaKristin Skrevet 11. februar 2009 #11 Skrevet 11. februar 2009 (endret) Hei,Wrangler! Jeg vet akkurat hva du mener...Vi begynte å planlegge et stort bryllup med alle tingene som "må" være med.Etter en stund forsvant fokuset vårt!Det viktigste er jo at vi får hverandre! Vi tok en helomvending og tar med oss 14 stykker til København i begynnelsen av mai. Bare de nærmeste av familie og venner.Så tar vi en fest for øvrige familie og venner 6.juni (Med koldtbord) Vi er KJEMPEglade for at vi har ombestemt oss!Budsjettet ble også halvert...selv om det ikke var den viktigste grunnen til at vi endret mening For oss var dette det riktige å gjøre...Lykke til! PS:Dette innlegget betyr IKKE at jeg synes det er teit med store bryllup!Bare for å presisere det Men for kjæresten min og meg var et lite det beste.... Endret 11. februar 2009 av LindaKristin
Gjest Gjest Skrevet 11. februar 2009 #12 Skrevet 11. februar 2009 Vi hadde et enkelt bryllup. Først vielsesdag med foreldre og søsken (borgelig vielse) og ut på restaurant med disse etterpå (til sammen 11 personer). Etterpå hadde vi en vennefest hjemme. Laget masse god mat og hadde rikelig med drikkevarer. 15-16 gjester. Super fest. Nå 4 1/2 år etterpå tenker vi tilbake på dette med kun glede -ingen anger.
Vera Vinge Skrevet 11. februar 2009 #13 Skrevet 11. februar 2009 (endret) men folk har ulike smak, da, og noen elsker jo å være midtpunktet en hel dag på en storslagen fest. selv vil jeg helst slippe det, og bare ha det koselig med kjæresten og nærmeste venner og familie Jeg vil bare presisere at ønske om oppmerksomhet ikke trenger å være motivet for å ville ha et større bryllup. Selv ønsket jeg meg i utgangspunktet noe lite og enkelt, men etter hvert som vi satte opp gjesteliste og mannen kom med sine ønsker om å slå litt mer på stortromma, endte vi opp med et forholdsvis tradisjonelt bryllup med i underkant av 60 gjester. Hvis vi skulle hatt et mindre bryllup, ville det bare blitt familie, og vi hadde begge venner vi gjerne ville ha til stede. Så det ble ca. halvparten familie og halvparten av venner, og det ble veldig bra. Det var ikke så mange at vi ble overveldet eller at vi ikke rakk å snakke med alle. Vi følte at vi var omgitt av våre nærmeste, selv om det var mange av dem. Men hvis du ønsker et lite bryllup nå, så blir det jo litt dumt å tenke på at du kan angre. Det er jo nå du skal gifte deg, og hva du ønsker nå, blir vel dermed viktigst. Jeg tror det blir en fin dag uansett. Alle jeg har snakket med, har sagt at bryllupsdagen deres var en fantastisk dag, om bryllupet var lite eller stort, og om noen ting ikke gikk helt etter planen. Følelsen av å nettopp ha giftet seg er ganske mektig, og overskygger nok det meste. FoxyFish: Seterbryllup høres jo helt nydelig ut. Endret 11. februar 2009 av Vera Vinge
Gjest Stjernedryss Skrevet 11. februar 2009 #14 Skrevet 11. februar 2009 Kommer jo aldri til å ha anledningen til en slik fest igjen. Joda. Nå vet ikke jeg hvor gammel du er, men man har da muligheten til å feire både 40, 50 og 60 årslag. I tillegg har man jo sølvbryllup man kan gjøre litt ut av. Så at det er eneste sjansen du har i livet til å ha en sånn fest stemmer ikke i det hele tatt.
jane_austen Skrevet 11. februar 2009 #15 Skrevet 11. februar 2009 Jeg er enig med flere andre her i at et stort antall gjester ikke nødvendigvis betyr det samme som at selskapet skal være så storslagent og fancy... Vi skal ha et middels stort bryllup, maks 63 (er ikke plass til flere i lokalet til middag). Jeg har stor familie og når man i tillegg gjerne vil ha med noen venner øker antall gjester fort. Vi ønsker heller ikke noe stort fokus på oss selv som midtpunkt hele dagen (selv om det selvfølelig ikke kan unngås helt), men er opptatt av å lage en minneverdig, koselig og morsom fest for alle. Valg av lokale mener vi er med på å gjøre stemningen litt mindre høytidig (Vi skal ha festen i et enkelt, men spesielt lokale langt inne i skogen)... føler kanskje at det er litt enklere å få til en mer avslappet stemning på et sånt sted, enn for eksempel på en storslagen herregård osv... uten at det er noe negativt i det Når det gjelder pynt og dilldall så er det vel forskjell på folk... jeg har god tid og elsker å pynte, derfor blir det nok en del av det, selv om vi skal være på et enkelt sted og ønsker en avslappet og mindre høytidelig stemning
Gjest Gjest Skrevet 11. februar 2009 #16 Skrevet 11. februar 2009 Det ene er like bra som det andre. Vi hadde et stort bryllup med mye planlegging. Oss om det, jeg liker å planlegge og styre med detaljer. Dette tok aldri vekk fokuset fra det som dagen handlet om. Både min mann og jeg ser tilbake på bryllupsforberedelsen med glede, og noe vi gjør en gang. Målet mitt med med planleggingen var ikke at jeg skulle ha full oppmerksomhet og vandre rundte som en kaketopp som blir nevnt, men å feire en stor dag for oss sammen med familie og venner. Dette var riktig for oss og vi ville ikke gjort det annerledes, men tviler ikke på at de som velger et mindre bryllup sitter igjen med samme gode følelse som vi.
Gjest Wrangler Skrevet 11. februar 2009 #17 Skrevet 11. februar 2009 Tusen takk for mange gode svar! Vi vurderer (etter at jeg var i bryllup til noen andre, hehe) å ha en større fest litt senere her i Norge. Da med å invitere "alt og alle", alle tar med mat/kake istede for gaver, etc. I april er det vi skal gifte oss, og tenkte i mai hadde vært fint med en fest. Vi skal også reise til Australia for ett år og kan ha avskjedsfest i samme slengen. Som Stjernedryss sier, kan faktisk feire senere også.... Å, nå gleder jeg meg til den kommende mannen kommer hjem og vi kan planlegge bryllupet videre!
Vera Vinge Skrevet 11. februar 2009 #18 Skrevet 11. februar 2009 Vi vurderer (etter at jeg var i bryllup til noen andre, hehe) å ha en større fest litt senere her i Norge. Da med å invitere "alt og alle", alle tar med mat/kake istede for gaver, etc. I april er det vi skal gifte oss, og tenkte i mai hadde vært fint med en fest. Vi skal også reise til Australia for ett år og kan ha avskjedsfest i samme slengen. Det høres ut som en god idé. Ellers vet jeg om noen som giftet seg med kun foreldre og forlovere til stede, som slo til og feiret 10 års bryllupsdag med et større selskap, slik de egentlig hadde ønsket, men ikke hadde råd til da de giftet seg. Så det er mange muligheter. Jeg er sikker på at det blir bra uansett. Det er nemlig gøy å gifte seg!
Gjest Wrangler Skrevet 11. februar 2009 #19 Skrevet 11. februar 2009 Ja! Det er jo det som det skal være! det skal være morro!! Gleder meg som et barn, men jeg er litt kontrollfreak så kan liksom ikke overlate alt til min kjære... Og det viser seg at vi har litt ulik smak når det kommer til farger og design, hehe!
Kamilia Skrevet 11. februar 2009 #20 Skrevet 11. februar 2009 Har ikke hatt, men skal ha... Vi reiser til Spania, kun oss to, og gifter oss i mai. For oss blir det helt riktig. Bryllup er for oss en privat affære, og vi ønsker å være alene om det. Det blir heller ikke noen feiring når vi kommer hjem. Vi har i løpet av veldig kort tid fått på plass kirke, reise, overnatting og klær, og der står vi. Tenker det ikke er så mye mer vi trenger å bekymre oss om, når vi bare får somlet oss til å levere prøvingspapirene. Eneste som vel trenger å tas tak i, er fotograf, for det kunne vi vel trengt. For oss blir dette perfekt. En dag som kun handler om oss og vårt ekteskap. Kun oss til middag, kun oss til hva vi måtte finne på etterpå, og 2 uker kjærestetid. Ser ikke for meg at vi kommer til å angre på det, da vi ikke er typen til å feire stort, uansett hva det er. Jeg er sikker på at du også blir fornøyd med valget deres. Det var jo tross alt en grunn til at dere valgte nettopp den løsningen?
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå