Gjest Kråkaa Skrevet 11. februar 2009 #1 Skrevet 11. februar 2009 Klokken er i skrivende stund 02:38 og det er natt til onsdag. Akkurat i det jeg skulle til å sovne så hører jeg plutselig nightwish for full guffe fra naboen. Det er så ille at jeg hører teksten innimellom. Dette er ikke første gangen..jeg kunne jo bare ha banket i veggen men problemet er at jeg aaaner ikke hvilken nabo det er! Finner ikke ut om det er de over,de til høyre eller de til venstre. Kan jo ikke banke i alle vegger og tak heller. Hva gjør man? Henge opp lapp?
Gjest strykebrett Skrevet 11. februar 2009 #2 Skrevet 11. februar 2009 Gå ut i gangen så finner du fort ut hvor det kommer fra. Bank på og be dem avslutte festen. Dersom det gjentar seg eller de ikke hører på deg kan du si fra til huseier. Full sympati fra meg forresten, utrolig dårlig gjort av naboene dine..
Gjest Stjernedryss Skrevet 11. februar 2009 #3 Skrevet 11. februar 2009 Hvis du ikke hører teksten tydelig så kan det neppe være så ille.
Gjest Gjest Skrevet 11. februar 2009 #4 Skrevet 11. februar 2009 Hvis du ikke hører teksten tydelig så kan det neppe være så ille. Til å være midt på natten på en ukedag så er det faktisk det.
Gjest Kråkaa Skrevet 11. februar 2009 #5 Skrevet 11. februar 2009 Hvis du ikke hører teksten tydelig så kan det neppe være så ille. For meg så var lydnivået såpass at det irriterte meg og at jeg ikke fikk sove. Banka forøvrig i veggen der jeg tror det kommer fra. Banka flere ganger uten respons. Ble stille i 4 tida engang,men våkna av at musikken starta igjen i 7tida ( var vel på tide for naboen å stå opp kanskje?) Vurderer å henge opp en anonym lapp. Er ikke tøff nok i trynet til å ringe på døra.
Gjest Gjest Skrevet 11. februar 2009 #6 Skrevet 11. februar 2009 Hvis du ikke hører teksten tydelig så kan det neppe være så ille. Herregud for en innstilling. Musikk kan faktisk være veldig høy uten at man klarer å skjelne ordene i teksten. Og får jeg minne deg på at det her er snakk om en ukedag? Jeg er glad jeg ikke er din nabo, om du synes det er greit å holde naboene våkne med musikk kl halv tre om natten midt i uken.
Ambivalent Skrevet 11. februar 2009 #7 Skrevet 11. februar 2009 Har vært borti det samme, naboen kunne plutselig sette på KJEMPEhøy musikk klokka halv seks natt til mandag for eksempel. Hengte opp en litt sint, men saklig lapp i fellesgangen (visste ikke hvem det var, er mange som bor i bygningen her) og det fungerte. Helt til den naboen flyttet og ble byttet ut med en annen som også er glad i høy musikk...
Gjest Gjest Skrevet 11. februar 2009 #8 Skrevet 11. februar 2009 Uff ja, musikk midt må natta er ekstremt frustrerende! En tidligere nabo var veldig glad å spille Jolene av Dolly Parton midt på natta.... Da hadde jeg heller foretrukket Nightwish hehe Heng opp en lapp, og kryss fingrene for at han eller hun tar til vettet
Gjest strykebrett Skrevet 11. februar 2009 #9 Skrevet 11. februar 2009 Vet ikke helt om jeg er enig med det å henge opp lapp jeg altså. Da har jo ikke personen mulighet til å svare for seg eller eventuelt beklage seg. Og så ser han/hun det ikke før det er alt for sent å gjøre noe med. Hvis dere sier fra kan jo naboen skru av musikken. Dagen etterpå når lappen kommer fram så er det jo ikke så mye å gjøre med. Hvis den i tillegg er anonym så får man jo ikke sagt unnskyld en gang.
Gjest Kråkaa Skrevet 11. februar 2009 #10 Skrevet 11. februar 2009 Vet ikke helt om jeg er enig med det å henge opp lapp jeg altså. Da har jo ikke personen mulighet til å svare for seg eller eventuelt beklage seg. Og så ser han/hun det ikke før det er alt for sent å gjøre noe med. Hvis dere sier fra kan jo naboen skru av musikken. Dagen etterpå når lappen kommer fram så er det jo ikke så mye å gjøre med. Hvis den i tillegg er anonym så får man jo ikke sagt unnskyld en gang. Lappen kan forhåpentligvis forhindre gjentakelse. Og for min del så er jeg ikke ute etter unnskyldning,er ute etter å få sove. Jeg haaater slike konfrontasjonssamtaler og smyger meg helst unna dem. Hadde det ikke vært for dette så hadde jeg ringt på første gangen dette skjedde.
Hinata Skrevet 11. februar 2009 #11 Skrevet 11. februar 2009 (endret) Kjenner jeg blir småirritert av denne tråden her.. Har også en nabo som spiller musikk hele tid. Da gjerne 5 sanger på repeat Har sagt i fra face2face ved flere anledninger, og kommentaren hans er "æ de ikke lydissolert hær elle?" Joda, er jo lydisolert, men ikke såå godt... Samme karen presterte en gang å sette på seal på repeat en gang han var på trening og jeg skulle sove.. *grøss* Har hatt mareritt om den sangen... Endret 11. februar 2009 av Hinata
Gjest strykebrett Skrevet 11. februar 2009 #12 Skrevet 11. februar 2009 (endret) Har sagt i fra face2face ved flere anledninger Kan du ikke si fra til huseier eller noe? Han burde få en advarsel eller noe han som driver på sånn han har jo fått sjangsen sin til å skjerpe seg npr du har sagt fra flere ganger. Endret 11. februar 2009 av strykebrett
Hinata Skrevet 11. februar 2009 #13 Skrevet 11. februar 2009 Kan du ikke si fra til huseier eller noe? Han burde få en advarsel eller noe han som driver på sånn han har jo fått sjangsen sin til å skjerpe seg npr du har sagt fra flere ganger. Leier gjennom samskipnaden, tviler på at de kan ha noen slagkraft egentlig. Korriger meg hvis jeg tar feil...
Gjest Gjest Skrevet 11. februar 2009 #14 Skrevet 11. februar 2009 Ta i gjen med samme mynt. I natt er det din tur til å spille så kan de se hvor plagsomt det er.
Gjest Stjernedryss Skrevet 11. februar 2009 #15 Skrevet 11. februar 2009 Musikken kan ikke være så kjempehøy dersom man nesten ikke hører teksten. Litt svak dunking og utydelige stemmer burde ikke hindre deg i å sove. Naboen min spiller musikk nå faktisk, men plager meg ikke så veldig selv om jeg har lagt meg og skal sove. Jeg har derimot opplevd at de spillte kapteinsabeltann på full guffe sånn i 3 tida på natte på en vanlig hverdag, det ble slitsomt. Spesiellt med tanke på at alle på festen sang med for full hals. Ellers mener jeg at man ikke burde bo så tett dersom man ikke tåler å høre litt lyder av og til.
Gjest Gjeste Blondie65 Skrevet 11. februar 2009 #16 Skrevet 11. februar 2009 Hvis musikken er så høy at man gjenkjenner hvem det er som synger (i dette tilfellet Nightwish) så er det for høyt selv om man ikke kan sjeldne teksten. Det er ikke lov å forstyrre sine naboer etter kl 23 på kvelden. Har selv en nabo som spiller dataspill på fullt og ubehagelig volum - og det er plagsomt selv om jeg altså ikke vet hva slags spill han spiller (utover at det er noen dype drønn og noen "rat-atat-ratatat-ratatat" som tyder på noe skytegreier). Jeg er tolerant og aksepterer mye i helgene, men i ukene? Da får det være fred altså!
Gjest Kråkaa Skrevet 11. februar 2009 #17 Skrevet 11. februar 2009 Hører teksten innimellom skrev jeg..Alt ettersom hvordan partiene er. Da de spilte her kommer vinteren med Jokke hørte jeg tekste godt og tydelig igjennom hele sangen. Da de spilte nightwish så var det noen partier der hvor hun sang litt lavt og noen partier var høyere. Kanskje er du mer vant til lyder og klarer å sove igjennom slike ting. Jeg får det ikke til iallefall. Tåler lyder nå og da men jeg synes det er en uting at man skal spille høy musikk midt på natten midt i uka..Trudde virkelig folk flest skjønte det. har aldri opplevd slikt før. Høy musikk i helgene forbindelse med fest-ja,midt i uka-nei.
Gjest fisk Skrevet 11. februar 2009 #18 Skrevet 11. februar 2009 Det verste av all musikkstøy er bass, ikke stemmer, imo.
Gjest Gjest Skrevet 12. februar 2009 #19 Skrevet 12. februar 2009 Jeg blir stadig forundret over hvor lite sosial intelligens folk har. Går det ikke an å bruke tre hjerneceller til å forstå at det er dumt å sette på høy musikk langt ut på natta på en ukedag?
Gjest Kråkaa Skrevet 12. februar 2009 #20 Skrevet 12. februar 2009 2.natt på rad med høy musikk..men denne gangen var det av denne dunk-dunk typen med høy bassgang..var ikke så seint denne gangen da. Var i 01 tida og så igjen sånn i 06tiden. Men jeg fant ut at det måtte komme ovenfra,så natten før så banka jeg jo i veggen til han vedsiden av..Ups..ikke noe rart det ikke ble noen reaksjon. Prøvde å banke i taket i natt men det er sånn murtakting,så det ender med at det blir bare noen svake bumpelyder som ikke kan måle seg med musikken pluss at det blir svarte streker i taket. Tror det må være pågrunn av viftesystemet i bygget at det høres så godt. Men nå skal jeg være bortreis i en uke hvor jeg vet at jeg ikke vil bli plaget av musikk.
Fremhevede innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå