Gjest 10na Skrevet 1. juli 2003 #2 Skrevet 1. juli 2003 jeg ville endret loven om tyngdekraft...... slik at puppene gjennom hele livet pekte oppover og sprettrumpa var inntakt også på gamleheimen Fra spøk til alvor - jeg ville forandret hele straffeloven!!
Padmee Skrevet 1. juli 2003 #3 Skrevet 1. juli 2003 Det er så mange lover jeg kunne tenkt meg å forandre, men hvis jeg bare skulle velge en så må jeg også si straffeloven. Den hadde virkelig trengt å bli rettet opp i. En annen jeg også ville ha forsøkt å rette på var alle de som har med dyr og dyrehold å gjøre. Den er også ganske dårlig.
Gjest Poirot Skrevet 1. juli 2003 #4 Skrevet 1. juli 2003 Loven om dokumentavgift, som egentlig skulle oppheves etter et par år (40-50 år siden...) Når det gjelder straffeloven skjønner jeg ikke hva dere mener. Er det for lave straffer? (Isåfall er det ikke lovens feil, men domstolene som ikke bruker de strafferammene som faktisk finnes i loven)
waco Skrevet 1. juli 2003 #5 Skrevet 1. juli 2003 Loven om meromsetningsavgift. Visste dere at en fjerdel av alt dere kjøper er avgift til staten? Man skal altså betale skatter for å forbruke varerkjøp..... verdiskapning... Forresten ville jeg fjernet arbeidsgiveravgiften samtidig, man har avgift på sukker for at folk ikke selv skal bestemme hva slags godteri en skal spise, man har forskjellige avgifter på lettmelk og h-melk for at folk ikke selv skal bestemme hvilken melk man skal drikke, man har avgift på bensin, fordi at norge er et oljeeksporterende land og oljen går uansett opp i røk... Poenget mitt er, hvorfor i alleverden ha en avgift fordi man lønner mennesker i arbeid? Waco
Gjest Maranna Skrevet 1. juli 2003 #8 Skrevet 1. juli 2003 Ville innført dødsstraff for grove voldtekter, overgrep mot barn og grov mishandling av dyr. Ja, det ville jeg!
Marianne Skrevet 1. juli 2003 #9 Skrevet 1. juli 2003 Jeg ville ha endret straffeloven jeg. Åpnet for strengere straffer under gitte omstendigheter.
'Lilly' Skrevet 1. juli 2003 #10 Skrevet 1. juli 2003 Når det gjelder straffeloven skjønner jeg ikke hva dere mener. Er det for lave straffer? (Isåfall er det ikke lovens feil, men domstolene som ikke bruker de strafferammene som faktisk finnes i loven) Kan endres til strengere straffer også, vet du.... Det er i hvertfall veldig skjevt slik det er nå, hvor mennesker som overgriper seg på andre får så vidt et par år, mens økonomisk kriminalitet blir straffet mye strengere. Hva er mest verdt? Menneskeliv eller penger??????
Silfen Skrevet 1. juli 2003 #11 Skrevet 1. juli 2003 Siden så mange har straffeloven, så vil jeg endre loven om, hva den nå heter, måter man kan få barn på. Ville fjernet at en mor er mamma, bare fordi hun har født ett barn, ville fjernet restriksjoner på sæd og eggdonasjon. Ville rett og slett gjort det lettere OG billigere for mennesker å få barn på den måten de selv ønsker.
Gjest Poirot Skrevet 1. juli 2003 #12 Skrevet 1. juli 2003 Kan endres til strengere straffer også, vet du.... Det er i hvertfall veldig skjevt slik det er nå, hvor mennesker som overgriper seg på andre får så vidt et par år, mens økonomisk kriminalitet blir straffet mye strengere. Hva er mest verdt? Menneskeliv eller penger?????? Til strengere enn 21 år? Ok (Er 21 år både for voldtekt, incest, drap mm, feilen slik jeg ser det er at det ikke brukes i retten. Dessuten, er man ekstra farlig kan man få forvaring som i realiteten kan vare livet ut...)
'Lilly' Skrevet 1. juli 2003 #13 Skrevet 1. juli 2003 Ja, det er egentlig rettsvesenet jeg har mine "klager" til..... Domstolene må skjerpe seg.
Gjest Milah Skrevet 1. juli 2003 #14 Skrevet 1. juli 2003 Jeg skulle ønske at livstid betydde livstid jeg.. Ikke 21 år.. For grove forbrytelser synes jeg det man bør kunne dømmes til å sitte i fengsel til den dagen du dør...
waco Skrevet 1. juli 2003 #15 Skrevet 1. juli 2003 Jeg ser at dere legger årsakene til deres egen frykt til domstolene... ikke bra ikke bra.... Du som mener at mishandling av dyr bør straffes hardt, hvilken straff vil du gi til amerikanere som synes rodeo er moro? Først tar man en okse eller hingst, spenner et belte rundt pungen, og vips har man rodeoshow tiljublet av tusenvis av amerikanere i stadiumet.... Det er av smerte hestene spretter... Og nå er det siste gang jeg forteller dere det, STRENGERE STRAFFER FØRER TIL MER KRIMINALITET!!!! Waco
Gjest Poirot Skrevet 1. juli 2003 #16 Skrevet 1. juli 2003 Waco du vrir alt over til å bli kriminologi. Ikke ødelegg denne tråden om LOVER, og hva man gjerne skulle endre. Synes det er en av de beste trådene jeg har sett på lenge.
Gjest Maranna Skrevet 1. juli 2003 #17 Skrevet 1. juli 2003 Jeg ser at dere legger årsakene til deres egen frykt til domstolene... ikke bra ikke bra.... Du som mener at mishandling av dyr bør straffes hardt, hvilken straff vil du gi til amerikanere som synes rodeo er moro? Først tar man en okse eller hingst, spenner et belte rundt pungen, og vips har man rodeoshow tiljublet av tusenvis av amerikanere i stadiumet.... Det er av smerte hestene spretter... Og nå er det siste gang jeg forteller dere det, STRENGERE STRAFFER FØRER TIL MER KRIMINALITET!!!! Waco Vel, de som rører ved den oksen/hingsten burde få samme behandlingen selv, og tilskuerne burde få klar advarsel om at dersom de ble tatt for å oppmuntre til noe sånt en gang til så ville de også få ta del i straffen... Må legge til at jeg ikke regner rodeosport som så veldig grov mishandling, er mer irritert på de som feks stikker ut øynene på katter for moro skyld... Men selvfølgelig, det er mishandling og det er forkastelig. Og om alle som gjør noe galt umiddelbart blir straffet med døden, så tror jeg faktisk folk ville tenkt seg litt mer om før de gjorde noe galt. JA, det tror jeg... Men poenget mitt med å gjøre straffene strengere var faktisk ikke å få flest mulig fengslet/drept, men å sende et klart signal om at sånt IKKE SKAL SKJE. Overgrep mot barn blir idag straffet med et par måneders fengsel, om du torturerer en katt i timesvis og deretter brenner den levende får du en bot. JA, en BOT!!! Er det riktig kanskje?
Gjest Poirot Skrevet 1. juli 2003 #18 Skrevet 1. juli 2003 Og om alle som gjør noe galt umiddelbart blir straffet med døden, så tror jeg faktisk folk ville tenkt seg litt mer om før de gjorde noe galt. JA, det tror jeg... Et ordentlig KOSESAMFUNN med andre ord.... Se hvor hyggelig det er i Iran og Saudi Arabia, der man må passe seg for prestepolitiet hele tiden. Ellers er det straff for å plage dyr også: Dyrevernloven § 31. Straff. Bryt nokon med vilje eller i aktløyse føresegn gjeven i eller med heimel i denne lova, vert han straffa med bot eller fengsel i opptil 1 år. Er brotet grovt, kan straffa vera bot eller fengsel i opptil 3 år. Nok en gang, det er RETTSVESENET som må bruke mer av straffene, det er ikke nødvendigvis straffene som er for små!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå