Gjest Janna Skrevet 1. juli 2003 #1 Skrevet 1. juli 2003 Når vi skal på ferie eller helgetur, skriver vi alltid pakkeliste for hver person 4-5 dager i forveien, og finner da også fort ut hva vi må skaffe før vi reiser. Pakkelistene har vi med oss, og så kryss-sjekker vi når vi skal hjem for å se om vi har husket alt. Det er lenge siden sist vi sa "Ånei, vi glemte å ta med........!" eller "Ånei, vi glemte igjen.....!"
Barbie Skrevet 1. juli 2003 #2 Skrevet 1. juli 2003 Det gjør jeg alltid.. - Men ender likevel med opp med å glemme noe.. :-?
Usikker Skrevet 1. juli 2003 #3 Skrevet 1. juli 2003 Joda - det hender jeg gjør............men problemet er at når jeg trenger den - da finner jeg den ikke igjen! Akkurat som med handlelister
Gjest Ethereal Skrevet 1. juli 2003 #4 Skrevet 1. juli 2003 Jeg skriver opp slike ting som er lett å glemme, f. eks. lader til mobiltelefon, p-piller, briller, kontaktlinser. Jeg dro en gang bort for fire uker uten å ha ekstra linser i kofferten, og DET glemmer jeg ikke så lett
Chiquita Skrevet 1. juli 2003 #5 Skrevet 1. juli 2003 Jepp, jeg skriver pakklister før ferieturer. Jeg begynner gjerne noen dager i forveien, og føyer til på listen etterhver som jeg husker noe. Og DA blir det "plutselig" så veldig enkelt å pakke. Det er lenge siden jeg har glemt noe nå jeg har reist på ferie også, ja (men jeg har den innstilling, at glemmer jeg noe, ja da får jeg bare kjøpe nytt eller klare meg uten)
Gjest lmari Skrevet 1. juli 2003 #6 Skrevet 1. juli 2003 jada - lange pakkelister... Detaljerte ned til farger på klærne osv... Men kun for meg selv - sambo får pakke selv!! Gidder ikke å bruke min tid på å pakke hans koffert, enda jeg vet at det er mange jenter som gjør det. Krysser av etterhvert som jeg legger nedi kofferten - og dermed glemmer jeg heller aldri noe!
Gjest Janna Skrevet 1. juli 2003 #7 Skrevet 1. juli 2003 Men kun for meg selv - sambo får pakke selv!! Gidder ikke å bruke min tid på å pakke hans koffert, enda jeg vet at det er mange jenter som gjør det. you go girl :blunke: min pakker også sine egne saker.
Gjest Jamila Skrevet 1. juli 2003 #8 Skrevet 1. juli 2003 Jeg skriver lister--alle slags lister! Men aldri en pakkeliste før jeg drar på tur. Derimot har jeg etter hvert samlet opp en del lister som har blitt til etter tidligere reiser, med erfaringer over hva jeg hadde behov for på reisen. Så nå har jeg lister over hva man trenger for: -weekendtur, vinter -weekendtur, sommer -ukestur, vinter -ukestur, sommer -flere ukers tur, sommer -storbyweekend -skihelg osv- osv. Jeg lager altså ikke en liste som sier den t-skjorta og den t-skjorta skal jeg ta med, men har en liste som sier "3 topper, gode sko, dropp jeans for de bruker du ikke allikevel". Lister ruler!
Gjest Adina Madeleine Skrevet 1. juli 2003 #9 Skrevet 1. juli 2003 Jeg lager ikke lister lengre for vanlige turer. Har alt i hodet. Men hvis det er noe helt spesielt jeg skal huske å ta med, så noteres det ned, for sikkerhets skyld.
Gjest Lea Skrevet 1. juli 2003 #10 Skrevet 1. juli 2003 Ja, jeg skriver lister, men følger dem ikke slavisk. Har en egen liste for viktige ting i håndbagasjen.. pass, billetter o.l. som sjekkes rett før vi drar hjemmefra (og sikkert 100 ganger på flyplassen :oops: ). Jeg skriver opp ting jeg skal ha med i kofferten og stryker over så fort det er i kofferten. Pleier ikke å glemme noe viktig uansett.
Malou Skrevet 1. juli 2003 #11 Skrevet 1. juli 2003 Noen ganger skriver jeg lister, andre ganger ikke. Pleier ikke å glemme noe viktig, men derimot heller ha med meg for mye. Kanskje jeg skulle lage en "prøv-å-begrens-deg" liste til neste ferietur? Det med å lage lister for hva som er smart å ha med på forskjellige turer høres ut som en god idé, men så skal jeg jo også huske at jeg har dem når jeg skal på tur da... :oops: Men jeg har en "hva-er-lurt-å-ta-med-på-festival-liste." Den blir større og større hvert år... (men listen er desverre litt for mye basert på å kun være lagret i mitt hode.) Jennifer
Engel Skrevet 1. juli 2003 #12 Skrevet 1. juli 2003 Gjør det noen ganger ja, på lange turer. Både for huske alt og for å prøve å pakke fornuftig. Har likevel lett for å pakke litt for mye...
Klips Skrevet 1. juli 2003 #13 Skrevet 1. juli 2003 Nja, sjelden. Og jeg som er listemester :o Skriver ned hvis jeg kommer på noe spesielt jeg vil ha med, eller en kleskombinasjon jeg vil prøve, men ellers pakker jeg stort sett kvelden i forveien og morgenen jeg reiser, og pleier ikke glemme stort. Vi reiser vel så ofte at det er blitt helt rutine på det. Bare Millapillas utstyr er litt uvant, så da kanskje jeg skriver ned.
Gjest Anonymous Skrevet 1. juli 2003 #14 Skrevet 1. juli 2003 Det har jeg aldri gjort og kommer sikkert ikke til å gjøre det heller, og det som er glemt er glemt ikke noe å gjøre med det. Vi har hatt mange fine ferieturer fordet
waco Skrevet 1. juli 2003 #15 Skrevet 1. juli 2003 Gjest er helt enig med deg. Disse jentene her forstår ikke at de tar med seg altfor mye bagasje når de holder på sånn. Å ta med seg minst mulig er det enkleste og letteste, dessuten mister man ikke så mye. Det som er så rart med kvinnelig intelligens er at de ikke selv ser en sammenheng når de bestandig kommer hjem med mer enn hva dem dro med.... Waco
Gjest Tex Skrevet 1. juli 2003 #16 Skrevet 1. juli 2003 Jeg lager detaljerte pakkelister og har alltid hatt igjen for det. Har aldri glemt så mye som et p-pillebrett.... Nå har jeg begynt å lage egne til niåringen vår, og hun er blitt veldig flink til å pakke selv... Gode vaner.....
Gjest Jamila Skrevet 2. juli 2003 #17 Skrevet 2. juli 2003 Disse jentene her forstår ikke at de tar med seg altfor mye bagasje når de holder på sånn. Nei nei nei nei nei, waco--HELT feil! På mine lister står det alltid 1 par sandaler, husk at du alltid kjøper nye sko når du reiser, 3 topper (shopper nye) osv. Såh! Dette er jo en metode for å begrense pakkingen, ikke maksimere. Forresten samler jeg alle reiserelaterte lister i en egen liten reisebok, der jeg også har adresselister, lister over hva vi gjorde på de forskjellige reisene, land jeg har vært i osv. Kjekt å ha! ~Jamila
LilleBille Skrevet 2. juli 2003 #18 Skrevet 2. juli 2003 Skriver ikke lister jeg, men legger ting som jeg bare "må" ha med på stuebordet eller et annet "egnet" sted... hvor jeg etterhvert samler alt som skal med. Når det gjelder tøy legger jeg det frem først - og så tar en overblikk for å sjekke om jeg har alt jeg trenger - og luker evt. ut det som er alt for mye når jeg pakker det i kufferten. Har lært barna mine å gjøre det samme... og de har da etterhvert lert seg å få oversikten selv... og kommer derfor også hjem med det samme de dro avgårde med
Salt Skrevet 2. juli 2003 #19 Skrevet 2. juli 2003 Jeg synes det er kjempepraktisk med pakkelister! Jeg pleier ikke å skrive hvis jeg bare skal være borte en helg, men er det lenger, er jeg nærmest avhengig av en. Slik kan jeg også sørge for i god tid at de klærne jeg vil ha med meg, er rene.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå