Gjest Lipp Skrevet 30. juni 2003 #1 Skrevet 30. juni 2003 Ja, i dag har jeg da vært på min første gynekologiske undersøkelse. Har gruet meg litt for den. Det gikk bra! Gynekologen var koselig, og jeg ble ikke flau eller noe sånt. Tok av meg buksa, satte meg i gynekologstolen og tittet i taket mens gynekologen ordnet med spekulum, tittet inn og sa at livmorhalsen og alt så helt bra ut. Og så tok han celleprøve av livmorhalsen, siden jeg er seksuelt aktiv og ikke har vært hos gynekolog før. Det var litt vondt, men jeg har hatt vondere ting opi der, for å si det sånn. Så tok han et lite ultralydapparat og sjekket eggstokker og livmor. Det var ikke vondt, og ultralydapparatet var nesten formet som en liten dildo. *fnis* Han brukte glidemiddel når han presset det lille apparatet forsiktig inn. Det var ingen morsom opplevelse, men overlevelig. Det gikk bra. Vil anbefale alle unge jenter som er seksuelt aktive å få sjekket underlivet sitt. Det handler like mye om din egen helse som trening og kosthold gjør. Ta vare på deg selv! Og husk henvisning fra lege, da blir det billigere.
Suzy Skrevet 1. juli 2003 #2 Skrevet 1. juli 2003 Hurra for deg som er så klok at du anbefaler andre jenter å passe på og sjekke tilstanden på "understellet" med jevne mellomrom! :D Slike tråder er viktige og nyttige. Vi må passe godt på oss selv og gynekologen er IKKE farlig Klem fra Suz - som var på GU forrige uke (ikke den første nei.. :oops: )
Gjest Starya Skrevet 1. juli 2003 #3 Skrevet 1. juli 2003 Takk for påminnelsen. Skal i stolen til høsten for statussjekk av eggstokkene. Hurra. :-?
Gjest Anonymous Skrevet 2. juli 2003 #4 Skrevet 2. juli 2003 GRATULERER :D et klapp på skulderen til deg og ris til meg som enda ikke har fått samlet mot. :oops: Hvor gammel er du, Lipp?
Gjest Lipp Skrevet 2. juli 2003 #5 Skrevet 2. juli 2003 Jeg er 20! :D Ingenting å være redd for Gjest! :blunke:
Suzy Skrevet 2. juli 2003 #6 Skrevet 2. juli 2003 Er man voksen nok til å ha sex er man voksen nok til å gå til legen :-? Suz
Chiquita Skrevet 2. juli 2003 #7 Skrevet 2. juli 2003 Det er viktig med GU, ja. Selv har jeg vært til GU en gang i året siden jeg ble seksuellt aktiv, og jeg synes ikke det er noe ille i det hele tatt. (Og det er jo bra, siden jeg har vært til GU 6 ganger de siste 4 mnd) Det er også viktig å ta denne minst annenhvet år, og ta celleprøver, osv, for tidlig å oppdage "uoverenstemmelser". Det gjør (vanligvis) ikke vondt, og det er fort overstått. *klem*
VesleBråka Skrevet 2. juli 2003 #8 Skrevet 2. juli 2003 Jeg ble fortalt at helsemyndighetene i Norge hadde bestemt et stort prosjekt hvor målet var at alle norske kvinner skulle ta celleprøve hvert 3. år (eller noe offisielt organ med pompøs formulering..). Altså går jeg hvert 3. år til GU og ikke annethvert år, som chiquita sier. Hvis man ikke har fast partner, stiller saken seg anderledes selvfølgelig. Eller gravid. eller..ja mange unntak også.
Chiquita Skrevet 2. juli 2003 #9 Skrevet 2. juli 2003 Ok, det er kanskje hvert 3. år som er anbefalt, som Veslebråka sier... (Og jeg som trodde at det var hvert 2. år) Jaja, det er vel ikke noe farlig å ta det en gang eller to for ofte heller da
Suzy Skrevet 3. juli 2003 #10 Skrevet 3. juli 2003 Ja heller for ofte enn for sjeldent! Like greit å oppdage det tidlig om det skulle være noe "rusk" i understellet Suz
Fremhevede innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå