Gjest Gjest Skrevet 6. februar 2009 #21 Skrevet 6. februar 2009 Dette har hjulpet meg: Medisin ved anfall: Zomig smeltetabletter. De smelter bokstavelig talt på tunga og gir rask lindring. Mat: endel ting tåler jeg absolutt ikke som lakris, og noe tror jeg at jeg kan få migrene av og forsøker å holde meg unna (smaksforstere blant annet). Det som har tatt bort migreneanfallene rundt eggløsning og menstruasjon er p-pillen "Cerazette". De anfallene jeg kan få ved mens er mye svakere og da kan jeg ta en Zomig og slipper å bli liggende i 3 døgn med oppkast og smerter. Jeg håper virkelig du finner noe som kan hjelpe deg ts - migrene er utrolig slitsomt. TS. Så det fungerer bra for deg å bruke cerazette selv om du har migrene? Jeg har måttet slutte på p-piller pga hodepinen. Men har snakket med flere som har gått over til cerazette og er blitt mye bedre av migrenen. Kanskje verdt er forsøk, men da blir det vel lang tid med spotting. Har store problemer med det når jeg kutter ut pillen. Desverre har ikke legen min altfor mye info til meg rundt dette... Har prøvd Zomig, men ble veldig dårlig av dem. Men jeg tror jeg får presse meg gjennom ny runde med medisiner da jeg blir verre og verre. Vet du om vi med migrene kan få noe mot kvalme? Jeg kaster sjelden opp, men fryktelig kvalm. Takk for støttende ord.
Gjest Gjest Skrevet 6. februar 2009 #22 Skrevet 6. februar 2009 Jeg hørte om ei som stanset begynnende anfall ved å ta jerntabletter. Men vet ikke om det funker på kronisk migrene. Du kan evt. google å se om det er skrevet noe om det. For min del ble jeg så og si kvitt migrene vha akupunktur. Men det er ikke alle som får hjelp av dette. Håper du finner noe som fungerer TS. Takk for det. Jeg kaster desverre opp av jern. Har vært allergisk mot rene jernprodukter siden jeg var barn :-) Nei, jeg er et håpløst tilfelle..... Akupunktur er jeg åpen for. Skulle gjerne prøvd det under et anfall for å se resultatet.
Solstorm Skrevet 6. februar 2009 #23 Skrevet 6. februar 2009 TS. Så det fungerer bra for deg å bruke cerazette selv om du har migrene? Jeg har måttet slutte på p-piller pga hodepinen. Men har snakket med flere som har gått over til cerazette og er blitt mye bedre av migrenen. Kanskje verdt er forsøk, men da blir det vel lang tid med spotting. Har store problemer med det når jeg kutter ut pillen. Desverre har ikke legen min altfor mye info til meg rundt dette... Har prøvd Zomig, men ble veldig dårlig av dem. Men jeg tror jeg får presse meg gjennom ny runde med medisiner da jeg blir verre og verre. Vet du om vi med migrene kan få noe mot kvalme? Jeg kaster sjelden opp, men fryktelig kvalm. Takk for støttende ord. Andre p-piller har gitt meg migrene, men "Cerazette" funger altså for meg. Spør legen din om kvalmestillende midler, vet ikke om de kan brukes ved migrene. På apotek og helskostbutikker finnes noe som heter "Sea-Band" - det er tøyarmbånd med en plast"knapp" som skal bæres på begge håndleggg der et punkt på underarmen blir stimulert og har kvalmestillende effekt. Jeg vet ikke om det fungere, men det skader jo heller ikke å prøve! Jeg forstår deg veldig godt, et migrenanfall tar så mye tid og energi at jobb, skole, sosialt liv, famile ja ALT blir påvirket.
Gjest Gjest Skrevet 6. februar 2009 #24 Skrevet 6. februar 2009 Hei. I fare for å spørre det dummeste spørsmålet, ever...tar jeg en sjans :-) -hvordan får man tak i Atkins dietten? Etter et kjapt søk på nettet, så jeg bare reklame for det, ikke selve dietten...Må man melde seg inn i noe? Det er da ikke dumt =) Jeg tror ikke det er lov å poste linker her, men om du søker på google etter Atkins dietten, så kommer det opp mange treff. Handler om å kutte mye karbohydrater, og spise mer fett.. Det finnes et fora , lavkarbo .net eller noe, der man kan se mye informasjon om matvarer og lignende. du må ikke kjøpe noe tillegg hvis du ikke vil, jeg gjorde ikke det, men noen kjøper noe substitutes de bruker å bake med osv.
Gjest Gjest Skrevet 6. februar 2009 #25 Skrevet 6. februar 2009 Det er da ikke dumt =) Jeg tror ikke det er lov å poste linker her, men om du søker på google etter Atkins dietten, så kommer det opp mange treff. Handler om å kutte mye karbohydrater, og spise mer fett.. Det finnes et fora , lavkarbo .net eller noe, der man kan se mye informasjon om matvarer og lignende. du må ikke kjøpe noe tillegg hvis du ikke vil, jeg gjorde ikke det, men noen kjøper noe substitutes de bruker å bake med osv. Tusen takk! Tror jeg kjøper boka, der finner jeg sikkert masse info :-)
Gjest Gjest Skrevet 6. februar 2009 #26 Skrevet 6. februar 2009 Hei. Jeg har diagnosen kronisk migrene. Dette gjør jo at livskvaliteten blir noe redusert. Har hatt det i 7-8 år nå. Det verst er at ingen migrene medisin fungerer optimalt for meg. Altså må jeg slite meg gjennom anfall som varer i 1-3 døgn uten noe som lindrer. Dette gjør at jeg er fullstendig utslitt pga smertene og kvalmen. Jeg har prøvd samtlige triptaner, epilepsi medisin, blodtrykksmedisin, sprøyter, nesespray og botox i nakke/bakhodet. Men nå MÅ jeg forsøke noen medisiner på nytt før jeg "klikker"... Derfor spør jeg dere ; hvilke medisiner/triptaner har dere best hjelp i? Jeg tar paralgin forte på det verste, men hjelper lite. Tar dere noe for kvalmen også? Husk at jeg har hatt dette i mange år og jeg har prøvd "alt". Så enkelte matsorter, sjokolade, rødvin osv, vet jeg alt om :-) Takk for tilbakemelding!!! Har selv slitt med migrene og hodepine hele livet. Er vel det folk kaller sterkt plaget. Men samtidig heldig og klarer stort sett å få annfallene under kontroll. Det jeg har hatt hjelp av rent medisinsk de siste årene er Relpax, første migrene medisenine som faktisk fungerte for meg. Virker ikke alltid, og av en eller annen grunn virker kun orginalpreparatene... Ved de sterke annfallene tar jeg først pinex major (stikkpille) for å få smertene under kvalmeterskelen, så migrene medisin. Funker så og si alltid, men hele dagen går fort med. Alternativet er å henge over do i et til to dager... Har av og til kunnet ha effekt av naproxen/ibuks kombinert med pinex forte. Forebygende hadde jeg ikke hjelp av. Har prøvd fysio, kiropraktor og akupunktur uten noe videre hjelp. Spiser normalt sundt, og trener gjevnt. Har merket jeg ikke tåler kunstig sukker noe videre så unngår det så sant jeg kan. Noe annet som for meg gjorde livet bedre, utrolig nok, kutte ut kunstig prevansjon. Etter at jeg sluttet med hormoner og fjernet kobberspiralen har jeg sluppet unna de verste annfallene. Intensiteten er upåvirket, men slipper å kaste opp konstant i to dager...
Rønningen Skrevet 7. februar 2009 #27 Skrevet 7. februar 2009 jeg og hadde migrene to - tre dager i uken..helt til jeg begynte med p-sprøyte;) Helt utrolig og virking den hadde, nå har jeg kansje migrene en gang pr.mnd
MonicaØH Skrevet 7. februar 2009 #28 Skrevet 7. februar 2009 Hjelper med massasje av nakke/skuldre for meg
Gjest Gjest Skrevet 29. mars 2009 #29 Skrevet 29. mars 2009 Hei! Er det noen som har forsøkt å rense kroppen med MMS? Sjekk dette: http://www.miraclemineral.org/breakthrough.php Har sett på noen forumer rundt på nett at enkelte som tar "MMS" også blir kvitt Migrene. Dessverre står det ikke noe om dette i boken til Jim Huble. (Har nettopp lest hele boken, anbefales.) Er ikke plaget med migrene selv, men har en mor som er svært plaget. Takker for alle tips på denne siden, mye som er vært å prøve!
Fibonacci Skrevet 29. mars 2009 #30 Skrevet 29. mars 2009 Jeg har hatt det sånn i lang tid jeg også, og det eneste som hjalp meg ordentlig, var akupunktur. Migrenemedisin (Relpax) eller Paralgin Forte hjalp ikke når det var på det verste. Driver også med omlegging av kosthold, fordi jeg har mye mageproblemer. Har funnet ut at jeg ikke tåler melk, gjær, sukker (pga Candida) og muligens gluten. Har tro på at kosthold har mye å si, og det å trene regelmessig.
Kitsune Skrevet 29. mars 2009 #31 Skrevet 29. mars 2009 Pepsi Max er et STERK trigger for min migrene. Jeg kan ikke drikke ett glass en gang! Ellers vet jeg at jeg ikke tårler "gummi-godter". Om det er en allergisk reaksjon som gir migrene eller om det er en allergisk reaksjon som gir sterk hodepine, vet jeg ikke. Men uansett så blir jeg så elendig av det at jeg bare har kuttet ut. Jeg plages også med nakke og rygg, og har relativt ofte betennelser i kroppen. Et par ganger har jeg gått på BioSport som er store mengder olje og vitaminer, og det gjør nakken bedre en god stund. BioSport er en kur som går over en måned. Akupunktur hjelper ikke meg. Det skal også sies at jeg lever en regelmessig og sunn livsstil, røyker ikke, er måteholden med alkohol og trener allsidig 4-5 ganger i uka. Jeg kan ikke være våken langt utover natta elller la vær å trene i fem dager. Da jeg gikk nattevakter fikk jeg alltid migrene etter andre vakta.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå