Gjest dalieo Skrevet 1. februar 2009 #1 Skrevet 1. februar 2009 Har kjøpt ID. Bare Minerals-foundationen nå nettopp. Har hørt så mye bra om den, og har i tillegg hud som tåler lite, så da tenkte jeg at jeg kunne ta meg råd. Men er utrolig skuffet, den dekker jo ikke noe i det hele tatt? Har ujevn hudtone, og det burde jo ikke være et problem å dekke med hvilken som helst foundation. Så en video på youtube om hvordan man påfører, og gjør helt likt, men det blir ikke noe bra. Har brukt ganske mye pudder i forhold til videoen, men huden blir liksom ikke noe renere eller finere. Det skal sies at jeg ikke har kost fra I.D, har det veldig mye å si? Hva gjør jeg galt, har aldri hørt om noen som har vært misfornøyd med denne før :klø:
Varsia Skrevet 1. februar 2009 #2 Skrevet 1. februar 2009 Bare for å ha sagt det, så er det mange som er misfornøyde med ID - er bare å gjøre et raskt søk her inne så ser du;) Men kan godt hende du påfører den feil ja, for tror de fleste greier å få den til å se bra (i hvertfall grei nok) ut på huden. Problemene er vel heller at mange ikke tåler ID, at den glinser for mye og sånt. Nå er ikke jeg noen påføringsekspert, så noen andre bør nok gi flere råd, men kosten har hvertfall mye å si. Hva slags kost bruker du? Du trengeri kke nødvendigvis bruke en fra ID, men helst en beregnet på mineralsminke, så vidt jeg har skjønt...?
Gjest Gjest Skrevet 1. februar 2009 #3 Skrevet 1. februar 2009 Børstene har mye å si. Jeg vet ikke hvorfor, men før jeg kjøpte id børster fikk jeg liksom ikke med den make upen jeg ville og den la seg helt anderledes. Det ble så ujevnt på en måte. Skjønner ikke hvorfor, men mulig noen andre vet det
Gjest dalieo Skrevet 1. februar 2009 #4 Skrevet 1. februar 2009 Bare for å ha sagt det, så er det mange som er misfornøyde med ID - er bare å gjøre et raskt søk her inne så ser du;) Men kan godt hende du påfører den feil ja, for tror de fleste greier å få den til å se bra (i hvertfall grei nok) ut på huden. Problemene er vel heller at mange ikke tåler ID, at den glinser for mye og sånt. Nå er ikke jeg noen påføringsekspert, så noen andre bør nok gi flere råd, men kosten har hvertfall mye å si. Hva slags kost bruker du? Du trengeri kke nødvendigvis bruke en fra ID, men helst en beregnet på mineralsminke, så vidt jeg har skjønt...? Ja, kanskje litt feil formulert av meg - ingen som har vært misfornøyd på akkurat dette Har bare hørt bra ting om hvordan den dekker, og hvor naturlig det ser ut og bla bla. På meg gjør den nesten det motsatte av å glinse, ser ikke at jeg har foundation på i det hele tatt. Hmffr.. Jeg har brukt forskjellige koster for å se hvordan det ble. En fra gosh, ikke noe særlig bra merke, men kosten er veldig lik den fra i.d, den her. Også har jeg brukt en mineralbørste som er ganske liten fra max factor.. også en fra h&m. Altså ingen dyre merker, men den ene er jo for mineralsminke, så det burde jo ha blitt litt bra? Er ikke så gira på å bruke 300 på en kost, når jeg allerede har brukt over 400 på foundationen
Gjest Gjest_Elisabeth_* Skrevet 1. februar 2009 #5 Skrevet 1. februar 2009 Ja, kanskje litt feil formulert av meg - ingen som har vært misfornøyd på akkurat dette Har bare hørt bra ting om hvordan den dekker, og hvor naturlig det ser ut og bla bla. På meg gjør den nesten det motsatte av å glinse, ser ikke at jeg har foundation på i det hele tatt. Hmffr.. Jeg har brukt forskjellige koster for å se hvordan det ble. En fra gosh, ikke noe særlig bra merke, men kosten er veldig lik den fra i.d, den her. Også har jeg brukt en mineralbørste som er ganske liten fra max factor.. også en fra h&m. Altså ingen dyre merker, men den ene er jo for mineralsminke, så det burde jo ha blitt litt bra? Er ikke så gira på å bruke 300 på en kost, når jeg allerede har brukt over 400 på foundationen Hei:) Jobbet med bare minerals i over to år nå og møter nesten aldri noen som ikke er fornøyde, det du gjør feil er ikke å bruke bare minerals sine koster!! Dette er et must for å få et bra resultat, kostene er laget til pudderet og de du har fra før fungerer ikke! Har prøvd selv med koster fra Dior, Lancome, Glow osv... Anbefaler deg og kjøpe Kabuki børsten , bruk lite pudder i lokket og gjenta opperasjon 2-3 ganger, da får du bra dekk!! Vet kosten er dyr, men behandler du den pent (vask en gang i uken med milo) så har du den i mangeee år!! Lykke til Elisabeth
hufsa! Skrevet 1. februar 2009 #6 Skrevet 1. februar 2009 Heia,jeg var au litt misfornøyd første uka men øvelse gjør mester kan jeg si.Er kjempefornøyd nå og er helt hekta.Men bes på Ebay heller da koster kosten rett over 100 lappen fikk jeg den for sist, og puddere gir du rett under 200 for da slepper du tolla også ;-))
Gjest Gjest Skrevet 1. februar 2009 #7 Skrevet 1. februar 2009 Hei:) (vask en gang i uken med milo) Elisabeth Hvordan vasker du id kost med milo? Kan du forklare hvordan dette gjøres?
Gjest dalieo Skrevet 1. februar 2009 #8 Skrevet 1. februar 2009 Heia,jeg var au litt misfornøyd første uka men øvelse gjør mester kan jeg si.Er kjempefornøyd nå og er helt hekta.Men bes på Ebay heller da koster kosten rett over 100 lappen fikk jeg den for sist, og puddere gir du rett under 200 for da slepper du tolla også ;-)) Takk for tips, skal sjekke ut ebay Øvelse gjør mester, sier du..hvordan da? Altså, hvordan påfører du slik at det ble bedre?
hufsa! Skrevet 1. februar 2009 #9 Skrevet 1. februar 2009 Jeg vil si at jeg påfører i sirkler men som vist div plasser så skal man ha bitte lite og det funker ikke fant jeg ut.Så jeg heller bitte litt i lokket opptil flere ganger og påfører mere enn anbefalt,da blir min hud kjempefin samtidig som man ikke kan se at man har sminke på overhode.Og bes den korte kosten som anbefalt i tråden her,den dekker mye bedre enn den med langt skaft.Vil nesten garanter at du blir fornøyd,kan jeg bli, kan faktiskt alle,he he.
Gjest dalieo Skrevet 1. februar 2009 #10 Skrevet 1. februar 2009 Tror nesten jeg må bite i det sure eplet og kjøpe i.d-kost, jeg altså.. Blir vel ikke så bra uten. Satser på at det er verdt pengene.
Gjest Lille Bie Skrevet 1. februar 2009 #11 Skrevet 1. februar 2009 Hei! jeg bruker I.D mineral makeup, og er kjempefornøyd! MEN, jeg liker ikke I.D børsten i det hele tatt, istedet bruker jeg heller en børste jeg kjøpte på Cubus, som er fra Isadora. Ca slik ser den ut: http://www.proformabeauty.co.uk/make_up/br...abuki-Brush.jpg Og jeg er mye mer fornøyd med den enn jeg er med den anbefalte I.D børsten, jeg syntes Isadora kosten gir et jevnere finish og at sminken holder seg bedre utover dagen når jeg bruker den børsten enn når jeg brukte I.D børsten. Så da vet du det!
Gjest Gjest Skrevet 2. februar 2009 #12 Skrevet 2. februar 2009 Man trenger ikke nødvendigvis å kjøpe ID koster men koster med en viss kvalitet vil lønne seg. (Anbefaler ikke HM, Isadora ol) Det viktigste er at børsten er tett slike at den trekker mye pudder som jevnt kan fordeles i ansiktet. Kabukibørster erl mest populært. ID sine børster har ikke noe spesielt godt rykte.
Gjest Deception Skrevet 2. februar 2009 #13 Skrevet 2. februar 2009 Kosten fra ID er omtrent like myk som å bruke en oppvaskkost på ansiktet. Jeg har hatt min i over ett år, og den røyter fortsatt, og selv om jeg har behandlet den etter alle kunstens regler, irriterer den huden. Jeg vil heller foreslå en billigere syntetisk kost fra et av mineralmerkene, for eksempel flattoppen fra Everyday Minerals eller den fra Signature Minerals (min favoritt). Sistnevnte koster ca 20 USD, og er myk, men veldig tett og fin i busten. Enkelte virker å være helt hjernevaskede når det gjelder fortreffeligheten til ID. Jeg tror jeg har prøvd borti ti ulike mineralmerker, og ID kommer klart nederst på lista. Fremhever porer, tørker ut huden til tross for bra pleie under, og får meg til å klø. Disse problemene har jeg ikke med noen av de andre merkene (for tiden har jeg GloMinerals, EDM, Signature, UgloGirl, KissMe og Laura Mercier).
tante fiolett Skrevet 2. februar 2009 #14 Skrevet 2. februar 2009 Det er ikke sikert du gjør noe feil. Men for å få bra resultat med mineralsminke, bør du absolutt bruke en kabuki-kost som er beregnet på denne typen sminke. Den "tar opp" mineralene på en helt annen måte enn vanlige sminkekoster, pga tett bust. Jeg har selv en kabuki-kost fra Everyday Minerals, og er veldig fornøyd med den. Har ikke røytet et eneste hår heller! Det første mineralmerket jeg prøvde var ID, og kunne ikke forstå hvorfor det alltid ble så stygt, når venninner og andre skrøt av hvor bra det ble. Det er det dårligste mineralmerket jeg har prøvd. Resutaltet blir veldig glinsende og unaturlig, syns jeg. Jeg reagerte også på ingrediensen bismuth. Enig med Deception i at den også fremhever porer.
Gjest dalieo Skrevet 2. februar 2009 #15 Skrevet 2. februar 2009 Takk for svar, alle sammen! Hmm, tror jeg dropper den I.D-børsten. Virker absolutt ikke verdt pengene. Dumt å se at så mange er misfornøyd med foundationen. Når man betaler såpass mye, burde produktet holde det den lover. Lille Bie: Hvor mye kostet den fra Isadora?
Rexina Skrevet 2. februar 2009 #16 Skrevet 2. februar 2009 Everyday minerals-kosten som Deception forteller om, er helt fantastisk. Har hatt min i over et år og den er fortsatt myk og like god som ny:) Den er billig også! Koster vel 75 kr eller noe:) https://www.everydayminerals.com/index.php?...0&Itemid=46 Flat top er best da long handled kabuki er for løs i busten og derfor legger foundationen helt jevnt.
Eske Skrevet 2. februar 2009 #17 Skrevet 2. februar 2009 http://www.kissme.no/nettbutikk/vare/informasjon/10195 Vet du helst ikke ville bruke så mye penger på en kost, men om du ombestemmer deg er i alle fall denne fantastisk Den er syntetisk og derfor myk og god mot ansiktet, i motsetning til de med naturhår som kjennes ut som en oppvaskbørste, som noen over meg sa
Gjest dalieo Skrevet 2. februar 2009 #18 Skrevet 2. februar 2009 Everyday minerals-kosten som Deception forteller om, er helt fantastisk. Har hatt min i over et år og den er fortsatt myk og like god som ny:) Den er billig også! Koster vel 75 kr eller noe:) https://www.everydayminerals.com/index.php?...0&Itemid=46 Flat top er best da long handled kabuki er for løs i busten og derfor legger foundationen helt jevnt. Å, ikke mer? Kan man kjøpe den i butikk, eller bare på nettet?
Gjest Lille Bie Skrevet 2. februar 2009 #19 Skrevet 2. februar 2009 (endret) Takk for svar, alle sammen! Hmm, tror jeg dropper den I.D-børsten. Virker absolutt ikke verdt pengene. Dumt å se at så mange er misfornøyd med foundationen. Når man betaler såpass mye, burde produktet holde det den lover. Lille Bie: Hvor mye kostet den fra Isadora? Tror den koster rundt hundrelappen på Cubus Og som sagt, jeg får en nydelig finish med den børsten, ikke noe stygge porer eller tørrhet. Endret 2. februar 2009 av Lille Bie
Gjest dalieo Skrevet 2. februar 2009 #20 Skrevet 2. februar 2009 Dekker den veldig godt? Som små urenheter/ujevn hudtone?
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå