Gjest Gjest Skrevet 31. januar 2009 #1 Skrevet 31. januar 2009 Har lyst til å prøve meg på rouge, eneste makeup-produkt jeg ikke bruker omtrent, men jeg har en naturlig, lite kledelig rødme i kinnene som ikke lar seg skjule selv under foundation. Hvordan skal jeg gå frem?
Gjest ~♥ƒαѕн	 Skrevet 31. januar 2009 #2 Skrevet 31. januar 2009 Ehm det er jo akkurat da du ikke skal bruke rouge :-P da er du jo heldig som slipper det. rouge skal brukes fordi det skal se ut som naturlig rød-rosa farge i kinnene. vis du allerede har dette, hva er poenget med å dekke over det for å lage en fake farge? Man bør ikke bruke sminke som ikke er nødvendig for deg. det er ikke om og gjøre å bruke mest. du er heldig vis du har naturlig rødfarge i kinnene, da slipper du å bruke. akkurat som at de medm perfekte øyevipper ikke bør bruke mascara osv.
Gjest ~♥ƒαѕн	 Skrevet 31. januar 2009 #3 Skrevet 31. januar 2009 Åja leste ''lite kledlig'' først nå jeg:-P Min feil :-) men fondation pleier å dekke over rødhet i ansiktet? da kan du jo legge rouge over det?
Gjest Gjest Skrevet 31. januar 2009 #4 Skrevet 31. januar 2009 Hun skriver jo at foundation ikke dekker over rødheten. Jeg har også røde kinn, og hvis jeg vil dekke over det må jeg ha en svært dekkende foundation, noe som ikke blir noe fint og som jeg heller ikke vil siden jeg har veldig fin hud. Uansett, jeg skjønner ikke hvorfor trådstarter vil bruke rouge når hun ikke trenger det. Jeg forstår at du ikke er fornøyd med rødheten, jeg blir litt lei av min også iblant, men hvorfor bruke rouge bare for å bruke rouge? Hvis du plutselig skal bruke ferskenfarget rouge under kinnbeina blir det jo kjemperart når du har rosa kinn litt lenger nede, f.eks.
Gjest Gjest_Mina_* Skrevet 31. januar 2009 #5 Skrevet 31. januar 2009 Har lyst til å prøve meg på rouge, eneste makeup-produkt jeg ikke bruker omtrent, men jeg har en naturlig, lite kledelig rødme i kinnene som ikke lar seg skjule selv under foundation. Hvordan skal jeg gå frem? Hvofor skal du bruke rouge når du allerede er rød i kinnene? Du er jo heldig som er rød i kinnene?
Gjest ~♥ƒαѕн	 Skrevet 31. januar 2009 #6 Skrevet 31. januar 2009 skjønner ikke helt greia jeg, du kan ikke dekke ovver farven i kinnene med fondation, men du kan det ved å legge enda mer rouge? alså å gjøre fargen enda sterkere?
mari4ever Skrevet 31. januar 2009 #7 Skrevet 31. januar 2009 skjønner ikke helt greia jeg, du kan ikke dekke ovver farven i kinnene med fondation, men du kan det ved å legge enda mer rouge? alså å gjøre fargen enda sterkere? heisann:) jeg skjønner akkurat hva hun her mener. jeg har sprengte blondkar som er veldig rødt helt i ytterst av ansiktet og naturlig røde kinn. hudtonen ser ikke jevn ut med andre ord. hvis du da dekker litt med foundation og tar på litt rouge er det myyye finere:) Det ser ikke fake ut når jeg sminker meg sånt som dette:)
Gjest K9z Skrevet 31. januar 2009 #8 Skrevet 31. januar 2009 Hei, du hjelpetrengende! Jeg vet akkurat hva du mener, jeg er og velsignet med røde nuzzekinn. Men trixet mitt er vel da at jeg bruker ferskenfargede blushere! Uanz så dekker jo foundationen over røde kinn ganske bra for min del. Hvis en har naturlige røde/rosa kinn blir det flesk på flesk å bruke rosa rouge. Noe med at ferskenfarget rouge nøytraliserer det røde i tillegg. He, he. Dette er verdens gøyeste tema!!! Jeg bruker Reflex fra Chanel. Den ser jeg fin ut med. Men jeg er ikke noe expert på dette, egentlig. Du får nesten bare spørre en eller annen makeupartist, en god en i hvert fall! Innbiller meg at det er mange som har sånn fæl bimbosmak hva sminke angår.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå