ZINA Skrevet 29. januar 2009 #1 Skrevet 29. januar 2009 Jeg har bestilt noen oljer fra Iherb. Alt kostet $ 30.12 minus rabatten som jeg fikk som første kunde dvs at varene kostet $ 25. Jeg sjekket valuta før jeg bestilte for å holde meg under 200 grensen. Men idag fikk jeg" MELDING OM ANKOMMET UFORTOLLET SENDING" Please, har noen opplevd dette her før, og hva skal jeg gjøre for å slippe denne uventede regningen. Her kommer en beskrivelse på bestillingen. Takker på forhånd for all tips Items: $30.12 Discounts: ($5.00) Shipping & Handling: $10.00 Total Before Tax: $35.12 Estimated Tax:* $0.00 Order Total: $35.12
Gjest Gjest Skrevet 29. januar 2009 #2 Skrevet 29. januar 2009 Om du må betale toll kan du bare sende de kvitteringen for tollen, så får du tilbake pengene.
Gjest Gjest Skrevet 29. januar 2009 #3 Skrevet 29. januar 2009 Om du må betale toll kan du bare sende de kvitteringen for tollen, så får du tilbake pengene. Denne tjenesten er det kun Strawberrynet som har.
Gjest Gjest Skrevet 29. januar 2009 #4 Skrevet 29. januar 2009 Nei, det er noen andre nettbutikker også. Men kanskje ikke akkuratt denne da. Spør dem om det ihvertfall:)
AnetteR Skrevet 29. januar 2009 #5 Skrevet 29. januar 2009 Dollaren har ligget på 6,7-7 i hele januar nå, noe som medfører at din ordre på 30 dollar akkurat overstiger grensen. Jeg trur det er kurs på shippingdato som legges til grunn når de beregner toll. Er du over, har du dessverre ingenting å si i forhold til å måtte betale toll. Men som poengtert - du kan forsøke deg ovenfor leverandøren, men det er de færreste som refunderer.
Gjest Gjest Skrevet 29. januar 2009 #6 Skrevet 29. januar 2009 valutakursen på toll.no gjelder kontakt posten angående privatfortolling, telefonnummer og epost på posten.no
ZINA Skrevet 29. januar 2009 Forfatter #7 Skrevet 29. januar 2009 Varene i utgangspunktet kostet $ 30.25, men prisen blir da $ 25.25 etter å ha trukket ut $ 5 dollar ( rabatt). Er ikke da verdien på pakke under kr. 200,- ? Kjønner ikke hvorfor jeg skal betale toll for noe under grensen
Gjest Gjest Skrevet 29. januar 2009 #8 Skrevet 29. januar 2009 Det kan være de ikke har trukket fra rabatten på verdien utenpå pakken? Men det som er så fint med iherb er at om du bare lar pakken gå tilbake så får du pengene igjen en stund etter. Ikke portoen, men resten tikker inn.
ZINA Skrevet 29. januar 2009 Forfatter #9 Skrevet 29. januar 2009 Hva om jeg skriver ut bestillingen med detaljer fra min side på Iherb, og viser den til poskontoret. Tror dere dette vil hjelpe?
Gjest Gjest Skrevet 29. januar 2009 #11 Skrevet 29. januar 2009 Varene i utgangspunktet kostet $ 30.25, men prisen blir da $ 25.25 etter å ha trukket ut $ 5 dollar ( rabatt). Er ikke da verdien på pakke under kr. 200,- ? Kjønner ikke hvorfor jeg skal betale toll for noe under grensen Jo, da er verdien på under 200 kroner. Kanskje tollerne har blingset og regnet med frakten i totalsummen. Frakt skal jo ikke regnes med i 200 kroners-grensen. Ta en telefon eller stikk ned dit med kvitteringen din du!
Gjest Gjest Skrevet 29. januar 2009 #12 Skrevet 29. januar 2009 Hva om jeg skriver ut bestillingen med detaljer fra min side på Iherb, og viser den til poskontoret. Tror dere dette vil hjelpe? Det er ikke de som står på postkontoret som har fortollet inn pakken og de vet nok mest sannsynlig ikke hva fortolling går ut på engang, mener du momsbeløpet er feil men vil ha varene, betaler du på posten og mottar pakken, så går du inn på www.toll.no og leser om hvordan du skal søke refusjon av pengene direkte hos tollvesenet. Posten er en statlig bedrift, de driter langt i hva du mener og viser dem av kvitteringer - statlige bedrifter har jo alltid rett vet du , det er nok tollvesenet du må gå til. Sjekk på toll.no for valutakurser og hvordan du søker refusjon.
ZINA Skrevet 30. januar 2009 Forfatter #13 Skrevet 30. januar 2009 Jeg har nå sendt mail med bekreftelse på bestillingen fra Iherb, så får jeg se hva som skjer.
Bloodless Skrevet 30. januar 2009 #14 Skrevet 30. januar 2009 (endret) Er det posten som har stoppet pakken, eller tollvesenet? Posten stoppet nemlig en av mine pakker for litt siden, selv om den var under tollgrensa. Problemet var at selger hadde skrevet verdi £20 istedet for £18. I mitt tilfelle var det posten som hadde fortollet pakken, så jeg ringte de og forklarte situasjonen. Fikk en mailadresse, og beskjed om å sende betalingsbekreftelsen som beviste at pakken var verdt under 200 kroner. Fyren jeg prata med ringte meg opp innen 5 minutter, og da var det fikset. Hentet pakken samme dag, og måtte ikke betale noe. Men for all del, IKKE HENT PAKKEN FØR DU KLAGER. Da blir det betydelig vanskeligere å få pengene tilbake (OM du får det). Er det posten som har fortollet pakken din, kan du ringe dette nr. 23147700. Håper det ordner seg! Denne lave tollgrensa er latterlig.. *EDIT* Pass på å ha hentelappen tilgjengelig når du ringer, for de trenger sendingsnummeret! Endret 30. januar 2009 av Bloodless
ZINA Skrevet 30. januar 2009 Forfatter #15 Skrevet 30. januar 2009 (endret) Tusen takk til alle som svarte spesielt Bloodless. Det var tollen som stoppet pakken. Jeg venter fortsatt på svar fra dem. Håper det ordner seg. Skal ikke betale noe før jeg får avklart dette med dem. Er enig med deg om den lave tollgrense Jeg ble så skuffet for jeg har ventet så lenge på pakken og når den endelig kom så skjedde dette. Noe som var uventet. Endret 30. januar 2009 av ZINA
ZINA Skrevet 30. januar 2009 Forfatter #16 Skrevet 30. januar 2009 Endelig fikk jeg svar fra tollen. Nå er sendingen blitt sendt ut tollfritt fra deres lager og jeg vil motta den i løpet av kort tid. Det hjalp å sende mail med kvitteringen.
Bloodless Skrevet 30. januar 2009 #17 Skrevet 30. januar 2009 Flott at de ikke gjorde det vanskeligere enn nødvendig!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå