Gjest ngh Skrevet 25. januar 2009 #1 Skrevet 25. januar 2009 hvilken masse bruker man til å tette igjen glipe mellom list og vegg?
Gjest Gjest Skrevet 25. januar 2009 #3 Skrevet 25. januar 2009 Er det lite glippe kan man bruke akryl. Eller silikon, den fås i forskjellige farger.
Gjest padawan Skrevet 25. januar 2009 #4 Skrevet 25. januar 2009 silikon kan ikke overmales så jeg synes det er en dårlig valg i dette tilfelle. bruk Akryl fugemasse (fås i alle jernvare, byggvare, biltema, clas ohlsson og lignende).
Gjest Gjest Skrevet 25. januar 2009 #6 Skrevet 25. januar 2009 Akrylmasse er gull da har jeg også et spørsmål: hvordan gjøres dette? må man maskere? har akryl på tube.
Gjest padawan Skrevet 25. januar 2009 #7 Skrevet 25. januar 2009 da har jeg også et spørsmål: hvordan gjøres dette? må man maskere? har akryl på tube. det skal i utgangspunktet ikke være nødvendig. du kan eventuelt ta litt grønnsåpe på fingeren for lettere å glatte det ut.
Gjest ts Skrevet 25. januar 2009 #8 Skrevet 25. januar 2009 takktakktakk!!!! da har jeg et spørsmål til ang fuge: på badet er det et badekar som er bygd inntil veggen med noe som ser ut som en list over. den forrige eieren har malt over dette, og malinger begynner å sprekke skikkelig. vi skal selvsagt pusse opp badet snart, men inntil da: kan man bare skrape malingen av, bruke eks silikonfugemasse, og så male over?
Gjest padawan Skrevet 25. januar 2009 #9 Skrevet 25. januar 2009 i det tilfelle vil jeg nesten anbefale deg å bruke våtromsilikon eller alternativ Marin og teknikk. grunnen til at jeg anbefaler dette er at disse inneholder soppdrepende midler og er elastiske slik at du unngår at det sprekker opp.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå