Gjest Gjest_hmm_* Skrevet 23. januar 2009 #1 Skrevet 23. januar 2009 Lenovo IdeaPad S10e 10" WSVGA sort http://www.komplett.no/k/ki.aspx?sku=423050
Kamikatze Skrevet 23. januar 2009 #2 Skrevet 23. januar 2009 Lenovo er stort sett kvalitetsmaskiner. Men du stiller et for enkelt spørsmål til å kunne svare. Hva skal du med den? Denne maskinen er en helt grei maskin for folk som reiser mye. Den er priset som de fleste nettPC med liten skjerm, halvseig prossessor, og lite RAM. En typisk surfemaskin på tog, ferge og skolepult. Med openoffice lastet ned, kan du bruke den til det meste du vanligvis bruker PC til, og du har plass til litt musikk, og en og annen film, hvis reisen blir for kjedelig. Skal du bruke den som hovedPC hjemme, er den i minste laget i alle ledd. Der vil du minimum ha en fjortentomsskjerm, en litt grei prossessor, og helst to GB RAM, som minimum. 160 GM hardisk er kurant. Du kan supplere med en ekstern, for en slikk og ingenting. Men hvorfor ikke doble, og ha mulighet til å få med litt mer på reisen, i tilfelle det regner sammenhengende fjorten dager? Jeg ville nok kikket nærmere på den, om jeg var i markedet for en litt stor reisekompis. Nei, beklager. Hvis jeg ikke vet hvilke behov PC-en skal dekke, kan jeg ikke gi noe særlig til råd heller.
Gjest Gjest_gjest_* Skrevet 24. januar 2009 #3 Skrevet 24. januar 2009 Lenovo er stort sett kvalitetsmaskiner. Men du stiller et for enkelt spørsmål til å kunne svare. Hva skal du med den? Denne maskinen er en helt grei maskin for folk som reiser mye. Den er priset som de fleste nettPC med liten skjerm, halvseig prossessor, og lite RAM. En typisk surfemaskin på tog, ferge og skolepult. Med openoffice lastet ned, kan du bruke den til det meste du vanligvis bruker PC til, og du har plass til litt musikk, og en og annen film, hvis reisen blir for kjedelig. Skal du bruke den som hovedPC hjemme, er den i minste laget i alle ledd. Der vil du minimum ha en fjortentomsskjerm, en litt grei prossessor, og helst to GB RAM, som minimum. 160 GM hardisk er kurant. Du kan supplere med en ekstern, for en slikk og ingenting. Men hvorfor ikke doble, og ha mulighet til å få med litt mer på reisen, i tilfelle det regner sammenhengende fjorten dager? Jeg ville nok kikket nærmere på den, om jeg var i markedet for en litt stor reisekompis. Nei, beklager. Hvis jeg ikke vet hvilke behov PC-en skal dekke, kan jeg ikke gi noe særlig til råd heller. Det er greit, takk for det :D
Gjest Skrevet 24. januar 2009 #4 Skrevet 24. januar 2009 Jeg har Lenovo og jeg liker hvertfall maskinen min, har vært lite tull med de.. Lenovo er det som før var IBM.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå