Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Skrevet

Kan noen som har greie på det fortelle litt om fordeler og ulemper ved disse forskjellige leilighetstypene? Selveier kjenner jeg jo litt til, men er spesielt interessert i å vite mer om andelsleiligheter. Hva vil dere anbefale å kjøpe og hvorfor?

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Her er en ganske god oversikt over forskjellene

http://forbruker.no/bolig/article1061256.ece

Kan fortelle litt om mine egne erfaringer. Bodde i selveier før - fungerte som et lite sameie. Kan være problemer/tungvint med å ta opp stort lån pga. sikkerhet. Vi hadde god økonomi og sparte opp penger til større oppussinger men kan også risikere å betale ut større engangsbeløp.

Nå bor jeg i et borettslag som er under Obos. Ganske strengt men god orden og 'alt' fungerer mtp. økonomi og vedlikehold.

Pass på at evnt. boretsslag ikke har for stor gjeld/husleie. Dette gjelder jo også ved selveier selvfølgelig.

Skal jeg kjøpe på nytt er det hipp som happ om det blir det ene eller andre. Man sparer jo feks. dok.avgift ved borettslag. Nå er det vel lettere å leie ut også selv om borettslag vel ikke kan brukes som rene utleieleil.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...