*snuppis* Skrevet 19. januar 2009 #1 Skrevet 19. januar 2009 Lyst på sangene fra mama mia filmen, men jeg har lyst på de sangene som de bruker i filmen, altså der skuespillerne synger selv. Vet noen om denne cdn, soundtracks songs of abba er det? Eller om det er Abba sine orginale sanger?
Gjest Faerie Skrevet 19. januar 2009 #2 Skrevet 19. januar 2009 Hvis du kjøper denne så er det lyden fra filmen. Dvs at det ikke er ABBA, men skuespillerne som synger. Soundtrack betyr at det er lydsporet fra filmen.
MissStiles Skrevet 19. januar 2009 #4 Skrevet 19. januar 2009 Jepp det er skuespillerne fra filmen som synger, IKKE ABBA.
Gjest Gjest_Ellen_* Skrevet 19. januar 2009 #5 Skrevet 19. januar 2009 Lyst på sangene fra mama mia filmen, men jeg har lyst på de sangene som de bruker i filmen, altså der skuespillerne synger selv. Vet noen om denne cdn, soundtracks songs of abba er det? Eller om det er Abba sine orginale sanger? Soundtrack betyr egentlig "lydspor", og skal tilsi at det er filmens musikk du får. Men mange av "Mamma Mia!"-sangene på CDen fra filmen er annerledes enn de du hører i filmen. Eksempler: "Take a Chance on Me" er i filmen veldig situasjonspreget og noen steder nesten pratesynging. Dette for å understreke historien og "slapstick"-poengene. På CDen synges den mer rett frem "Chiquitita" er kuttet helt fra CDen, men med både i filmen og i sceneoppsetninger av musikalen "The Name of the Game" ble kuttet i siste øyeblikk fra filmen, men var allerede inkludert på CDen. Jeg er også ganske sikker på at det brukes et annet opptak av "The Winner Takes It All" i filmen enn på CDen. Flere "knekk i stemmen" i filmversjonen, og noen steder litt annerledes frasering. Men kan jo være de polerte den litt ekstra for CDen, men beholdt en røffere versjon for filmen, og at det egentlig er samme opptak. Dette er dog små forandringer. Sangerne og orkestreringene er stort sett de samme på film-CDen som i selve filmen, og tviler på du hører særlig stor forskjell. Det finnes også ulike scene-versjoner på CD. Originalen fra London har norske Lisa Stokke i hovedrollen som Sophie, og utover dette finnes innspillinger på ulike språk. Du skal se tydelig forskjell på coverne, så tror ikke du stpr i fare for å kjøpe feil.
Fremhevede innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå