Gjest vimsa_gjest Skrevet 16. januar 2009 #1 Skrevet 16. januar 2009 hei! kan man ta mellomnavnet til kjæresten/mannen? jeg liker godt mellomnavnet hans og vil heller ha det enn etternavnet, men så lurer jeg på om dette blir virkendes rart? har fått noen komentarer på det. skal ha mitt eget navn som etternavn, men vil ha litt av navnet hans.
smilefiskeb Skrevet 16. januar 2009 #2 Skrevet 16. januar 2009 Gjer akkurat det som passar deg best! Vi er alt for opptekne av kva folk synst er rat og uvanleg.. Og sidan det er det du vil så synst eg du skal gjere det uten å tenke på kva andre meinar om saken. (Eg synst forresten det hørtest veldig koselig og fint ut )
Trudeluttan Skrevet 16. januar 2009 #3 Skrevet 16. januar 2009 Da får dere samme etternavn- og er ikke det bare koselig!? Forutsetter at dere begge bruker det da, og at det ikke forsvinner inn i glemselen.. Gjør som du vil, ingen andre som bestemmer over navnet ditt, ta det du trives med!
Phaedra Skrevet 16. januar 2009 #4 Skrevet 16. januar 2009 (endret) Haha, jeg vil også bare ha mellomnavnet til mannen min. Hadde egentlig håpet at vi kunne ha mitt etternavn og hans mellomnavn begge to, ettersom de to er sjeldne, mens begge har et "vanlig" mellom/etternavn. Han nekter, for han vil at jeg enten skal ta hele etternavnet hans eller ikke skifte etternavn i det hele tatt. Løsningen min er derfor å få barn med ham. La dem få den kombinasjonen jeg ønsker (som han forøvrig ikke er imot når det gjelder barna våres...): hans mellomnavn og mitt etternavn. Og så skifter jeg til det samme som dem. Og så kan han velge om han vil stå der som den eneste i vår familie med ulikt etternavn. Ja, jeg vet jeg er fæl, men ettersom alt tilsynelatende er "frivillig" så er det lov. Kanskje han bare trenger å tenke seg om noen år Endret 16. januar 2009 av Phaedra
Gjest Gjest Skrevet 17. januar 2009 #5 Skrevet 17. januar 2009 Jeg tok mellomnavnet til mannen min, men han kuttet også ut sitt etternavn, så det virket ikke så rart for oss da.
Gjest vimsa_gjest Skrevet 17. januar 2009 #6 Skrevet 17. januar 2009 takk for svar! dette høres bra ut.... da tar jeg mellomnavnet til min kommende mann! gleder meg, hihi! de passer utrolig godt sammen, mellomnavnet han og etternavnet mitt. det er derfor jeg vil ha det slik=)
Anglofil Skrevet 17. januar 2009 #7 Skrevet 17. januar 2009 Jeg tar min kjæres etternavn som mellomnavn, og han bruker mitt som etternavn, dermed får vi likt etternavn. Dette er en løsning som vi synes er utmerket, selv om vi har fått noen kommentarer på det, men jeg bryr meg ikke. Mvh Yvonne
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå