Gjest Ts Skrevet 15. januar 2009 #1 Skrevet 15. januar 2009 Hva griller du på "bålet"? Er det noen som pleier å tenne bål selvom det er vinter?
Gjest Langsyne Skrevet 15. januar 2009 #2 Skrevet 15. januar 2009 Husker godt at jeg pleide å båle Marsmelouse (Hvordan i svarte skrives det??), men det er absolutt ikke godt lengre. Ja, jeg båler gjerne selvom det er vinter. Jeg gjorde det sist i desember. Da båla vi tortillachips, med ost og pils.
mia83 Skrevet 15. januar 2009 #3 Skrevet 15. januar 2009 Marshmallows. Vi grillet for det meste pølser men også ostesmørbrød. Koselig å lage bål om vinteren også
Gjest Gjest Skrevet 15. januar 2009 #4 Skrevet 15. januar 2009 Pinnebrød på bål er jo en klassiker, året rundt. I det siste har vi også stekt vafler på bål, med et dertil egnet vaffeljern. Nam nam!
angeleyes Skrevet 15. januar 2009 #5 Skrevet 15. januar 2009 Det er noen år siden jeg har laget bål nå, men før pleide vi å gjøre det ofte. Både sommer og vinter passer det med bål. Vanligvis pleier vi å grille pølser eller pinnebrød. Har også prøvd litt mer kreative ting som en halv banan og sjokolade pakket inn i aliminiumsfolie. Slo ikke helt an hos meg.
Gjest Lommerusk Skrevet 16. januar 2009 #6 Skrevet 16. januar 2009 (endret) . Endret 24. august 2009 av Lommerusk
Fremhevede innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå