Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Skrevet

Jeg vil kjøpe meg en wake up light har sett på de fra philips, men er åpen for andre typer også.. saken er at jeg finner ikke ut forskjellen fra de philips lampene.. Hvilken type anbefaler dere? Trenger hjelp!!

Videoannonse
Annonse
Skrevet

okei.. men lyset på de? Er det ganske likt på alle typene?

Skrevet
Jeg vil kjøpe meg en wake up light har sett på de fra philips, men er åpen for andre typer også.. saken er at jeg finner ikke ut forskjellen fra de philips lampene.. Hvilken type anbefaler dere? Trenger hjelp!!

Er det vitenskapelig dokumentert at de virker da?

Skrevet

Lyset skal være det samme slik jeg har skjønt det.

Om det er vitenskapelig bevist? Jeg syns ihvertfall det er lettere å stå opp om lyset slår seg gradvis på en at man må komme seg opp i mørket :) Tror det er veldig individuelt om det fungerer. En person som syns det er greit å stå opp om morgenen vil vel strengt tatt ikke ha bruk for en

Skrevet
Er det vitenskapelig dokumentert at de virker da?

Jeg har to ulike dagslys lamper. Den ene er stor og til å ha ved siden av seg på bordet i et par timer... Den andre er en lampe med vekkerklokke. Den store min er visstnok dokumentert bevist.

Poenget med disse lampene er jo ikke bare at de skal være behagelige å våkne til, men de skal også gi mer ennergi og hjelpe mot depresjoner. De er populære i Norge, fordi en stor del har problemer med vinter depresjoner fordi det er såpass mye mørke her om vinteren...

Jeg er svært fornøyd med min Philips og jeg tror det er den de selger mest av på butikkene.

Les litt rundt om på nettet, så er det sikkert noen tester av disse. Lykke til :)

Skrevet

Wake up light er ikke for alle :)

Selv er jeg som regel ganske våken i god tid før jeg skal stå opp, og liker å ligge og slappe av bare mens jeg venter på at alarmen på mobilen min skal gå av.

Da er det rimelig irriterende med lys og fuglekvitter som starter 15 min før jeg skal stå opp :sjenert: Jeg fikk en slik lampe til bursdagen min for over ett år siden. Leverte det tilbake på butikken neste dag

Skrevet

Takk for svar.. men kan dere skrive hva modellen på lampen din er? HAr sett tre forskjellige, hvis det ikke er fler..

Skrevet

Dere som har slik lampe, vet dere hvor ofte man må skifte pære, og om de er dyre?

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...