Gjest Gjest Skrevet 5. januar 2009 #1 Skrevet 5. januar 2009 Jeg er gravid og går skole på deltid. Jeg har tatt opp studielån. Har jeg noen krav på å få omgjort dette til stipend el noe når jeg er gravid?? Syns å huske at noen gjorde det da jeg studerte på heltid.
IrmaAdele Skrevet 5. januar 2009 #2 Skrevet 5. januar 2009 Fra 3 uker før barnet er født til 39 uker etter fødsel kan man få omgjort lånet sitt til stipend. Dette gjelder uavhengig av om man tar permisjon eller ikke.
Gjest Gjest Skrevet 5. januar 2009 #3 Skrevet 5. januar 2009 Fra 3 uker før barnet er født til 39 uker etter fødsel kan man få omgjort lånet sitt til stipend. Dette gjelder uavhengig av om man tar permisjon eller ikke. Det betyr at man må være under utdanning etter at man har født?
IrmaAdele Skrevet 5. januar 2009 #4 Skrevet 5. januar 2009 Det betyr at man må være under utdanning etter at man har født? Ja, men det er bare å ta permisjon.
Gjest Gjest Skrevet 6. januar 2009 #5 Skrevet 6. januar 2009 Husk på at du må ha hatt krav på støtte fra Lånekassen i 6 mnd før fødsel for å ha krav på fødselsstipend. Har du det får du det du ville fått i lån/stipend som stipend i 42 uker. I tillegg kan du få forsørgerstipend. Det er noen regler i forhold til hva samboer/mann tjener, så sjekk dette. I de 42 ukene kan du forøvrig tjene så mye du vil ved siden av, så har du en deltidsjobb lønner det seg å jobbe så mye som mulig slik at du har greit med foreldrepenger også.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå