Gjest Gjest Skrevet 1. januar 2009 #1 Skrevet 1. januar 2009 Jeg har godkjent en eFaktura to dager før jeg får penger på konto. Er det sånn at den bare betales akkurat den dagen, eller blir det da automatisk trukket to dager senere når det er penger på konto?
tiedemannsteddy Skrevet 1. januar 2009 #2 Skrevet 1. januar 2009 Dette varierer fra bank til bank. Kommer også ann på hvilken type konto du har. Noen banker trekker med en gang, så kontoen din går i minus, hvilket blir dekket inn så fort du får midler inn. Noen banker trekker når det kommer penger, mens andre ikke trekker i det hele tatt hvis saldoen din er mindre enn beløpet, så det kan være lurt å sjekke på nettbanken om banken din trekker når du får penger, så det ikke blir mislighold.
Gjest Gjest Skrevet 1. januar 2009 #3 Skrevet 1. januar 2009 Takk for svar. Jeg har ingen mulighet til å sjekke dette, da jeg skal utenlands en måned uten nettilgang. Tror jeg satser på å endre datoen på regningene til et par dager for sent, da jeg er sikker på at jeg har penger inne. Litt dumt å ta sjansen og kanskje ende opp med å la regninger gå ubeltalt en hel måned når jeg faktisk får inn penger straks.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå