Gå til innhold

Jeg sliter med ereksjonen


Fremhevede innlegg

Gjest Gjest_Sebastian_*
Skrevet

Hei :)

Jeg sliter med ereksjonen. Jeg kan få ereksjon når jeg står sammen med min kjæreste på skolen og kysser/kliner. Men med en gang vi nærmer oss senga og begynner å ta av klærne får jeg den ikke opp. Vi har prøvd 3 ganger nå, og jeg aner ikke hva som gjør det. Jeg tenker mye på at jeg ikke klarte å få ereksjon første gangen. Jeg tenker på når vi koser oss i senga også. En gang hadd vi fått av oss alle klærne. Jeg klarte ikke å få den opp, og sa det til henne. Etter det lå vi bare å koste, tullet og fliret. Da fikk jeg en antydening til ereksjon. wtf?

Presentasjons angst? Hva tenker min kjæreste?

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Jeg har akkurat samme problemet, håper på at det går over snart.

For meg er det ihvertfall prestasjonsangst, høres ut som det er ditt problem og.

Gjest Know_It_all
Skrevet

prøv andre plasser enn i senga da... Sofaen, med et lit tynnt teppe (kan fort bli het under det om det blir for tykkt)

Gulvet med dyna som under lag eller noe ?

For meg så virker det som dere tenker for mye når dere skal ha sex, det vil nokk forandre seg ;)

Gjest Gjest_Mann_*
Skrevet

Helt åpenbart prestasjonsangst.

Ikke tenk på at du skal få den opp. Bare kos dere uten å fokusere på at det skal gjennomføres noe samleie, så ordner det seg av seg selv.

(og om dere har et så åpent forhold at du kan si noe om det...så er min erfaring at mange jenter synes det er helt greit om mannen har noe prestasjonsangst)

Gjest Gjest_mann28_*
Skrevet

Skrev svaret i samlivforumet, men copy/paster litt :)

Et klassisk tilfelle av prestasjonsangst. Har hatt dette selv, og sliter tidvis med dette ennå - selv sammen med min samboer på 2. året.

Jeg fikk ikke ereksjon første gang vi skulle ha sex. Grunnen var flerdelt. Jeg slet med litt med dette i et PV-forhold for et par år siden, og hadde ikke hatt sex etter det. Videre så var/er samboeren min så forbaska rådeilig, og hadde samtidig mye mer erfaring. Så for det første tenkte jeg på at sist jeg hadde sex, så falt penis som en sekk poteter, og for det andre så vil det se ytterst dårlig ut med en slapp en første gangen med en dame som er såpass deilig. Når du først har dette i tankene, så er det veldig vanskelig å holde ereksjonen. Blodet går til hodet, du tenker for mye og penis faller sammen.

Første gangen vi skulle ha sex, så ble det ikke noe action. Jeg ble så flau og forklarte det bort med fyllekuk. Hun ble likevel svært forundret, og sa at dette hadde ikke skjedd med henne før. Nok en ting å tenke på for meg, ikke bra. Neste gang gikk bedre, og vi koste oss veldig. Tredje gang så kom en uskyldig kommentar fra henne, som skulle være morsom..'klare du å holde den opp nå da? hehe'.... Og der var vi igang igjen. Jeg tenkte på dette hver gang vi skulle i senga, og det ødela svært mye. Hun var heller ikke mye behjelpelig i starten. Tilslutt så tok vi en laang prat om dette, og jeg forklarte hva dette kom av. Og det var:

- prestasjonsangst for henne, hun er uten tvil det deiligste kvinnemennesket jeg har sett. Menn SKAL automatisk få ståkuk når en deilig dame ligger og spriker foran dem, og det fikk ikke jeg. Ergo så var jeg en annenrangs mann.

- dette har skjedd før, så jeg er hele tiden redd for at det vil skje igjen

- jeg er veldig uerfaren, kun hatt en sexpartner før henne. Hun har prøvd det aller meste, noe som plagde meg før

- at hun kommenterer det gjør at jeg automatisk tenker på dette

- skjer det en gang, er det lett at det skjer igjen. Veldig lett, og det blir nesten sånn at man forventer at den skal falle.

- at hun avviste meg gang på gang når det skjedde, og kommenterte at det kom av at jeg ikke tente på henne

Dette hjalp utrolig, og vi har nå et fantastisk sexliv. Men fremdeles er det skjær i sjøen. Hvis jeg f.eks slikker henne, og hun så plutselig vil ha meg - så er det ikke alltid penis er knallhard. Og fremdeles har hun tendensen til å kommentere dette. Og gjør hun det, så kommer tankene tilbake - og penis krymper. Ond ond sirkel.

Jeg har gjort det klinkende klart for henne hva problemet er, og nå er løsningen følgende:

- hvis jeg får problemet, og hun forverrer det, så er det hennes jobb å roe meg ned og få fokus på noe annet. Klining, kombinert med en deilig runk f.eks. Eller at hun suger meg, eller vi legger oss i 69 (noe vi gjør veldig ofte uansett). Videre kan jeg f.eks slikke/fingre henne, mens hun runker meg. Noe som er superdeilig.

Så til TS. Dette er helt normalt. Du tenker for mye på dette, og det ødelegger rytmen og gleden i senga. Du MÅ snakke med henne om dette, hvis ikke vil det bli veldig vanskelig å bryte ut. Få henne til å skjønne at det er hodet ditt som låser seg, og ikke kroppen/lysten på henne. Mannen har fått et snodig rykte på seg for å være klar for sex 24/7, og gå rundt med konstant sexlyst og en kuk som er knallhard på 3 sekunder. Dette er IKKE tilfelle. Vi menn har også tanker, dårlig selvtillit, og til og med lite lyst på sex i perioder! For å avkrefte myten kan vi bare se på pornoindustrien. Mannfolka der omgir seg med de deiligste kvinnekroppene på planeten, men knasker likevel Viagra som drops. Dette er likevel ikke noe DU skal gjøre TS.

Så mitt tips blir:

- neste gang du er i seng med dama, og dette skjer - så snakk med henne om problemet. Ikke vær flau. Selv skjemtes jeg noe jævlig over dette. Det var forferdelig pinling å ligge der med en slapp en når dama omtrent trygler om å få seg noe. Men SNAKK! Dette må løses opp i, og det er enklere enn du tror.

- prøv å ikke tenk på dette. Når du først har kommet inn i god rytme så forsvinner problemet av seg selv. Men tilbakefall kan skje. Da er dere likevel klar over problemet, og grunnen som forårsaket dette skal være grei å nøste opp i.

- KOS dere. Ikke tenk bare på penetrering. Slikk, kyss, klem, stryk, sug. Eller bare hold rundt hverandre.

Håper dette løser ser. Siden menn ikke klemmer, så får du en klaps på ryggen fra meg :D

Gjest Gjest_Sebastian_*
Skrevet

Takk fo fantastiske svar. Håper der kommer seg til.

Jeg har sagt det til henne når det sjedde, så hun vet at det er et problem. Men jeg tenker på det konstant når vi begynner å kose oss.

Klaps tibake!:D

Skrevet

Må nok bare ta tiden til hjelp. Ikke legg dere i sengen med et mål om at NÅ skal det skje. Bare kos og kjenn på hverandre. Etter hvert vil du forhåpentligvis bli mer trygg, og du får den opp.

Hun tenker sikkert ikke negative tanker om deg. De fleste jenter er forståelsesfull når slikt skjer. Spesielt blant unge gutter. :)

Skrevet

Hei,

hadde akkurat det samme problemet de første gangene for meg også,

men lover deg at det vil fikse seg. Bare å slappe av og ikke stresse, du kan jo fingre eller slikke kjæresten din, da får du noe annet å tenke på, samt at hun blir våt og klar.

Hei :)

17år gutt

Jeg sliter med ereksjonen. Jeg kan få ereksjon når jeg står sammen med min kjæreste på skolen og kysser/kliner. Men med en gang vi nærmer oss senga og begynner å ta av klærne får jeg den ikke opp. Vi har prøvd 3 ganger nå, og jeg aner ikke hva som gjør det. Jeg tenker mye på at jeg ikke klarte å få ereksjon første gangen. Jeg tenker på når vi koser oss i senga også. En gang hadd vi fått av oss alle klærne. Jeg klarte ikke å få den opp, og sa det til henne. Etter det lå vi bare å koste, tullet og fliret. Da fikk jeg en antydening til ereksjon. Presentasjons angst? Hva tenker min kjæreste? Hva skal jeg gjøre? Skal hun gjøre noe annerledes?

Skrevet

Dette har skjedd mine kamerater også.. selv tenker jeg ikke annet enn "jaja, litt prestasjonsangst bare"... Kan også skyldes alkohol enkelte ganger. Men tror ikke det blir bedre hvis du tenker MYE på det.. De rådene fra de over her var veldig bra:)

Gjest Gjest_Gjesten_*
Skrevet

Denne angsten har jeg også, det er et hellvete av og til.

Tanken om og holde den oppe, tanken på at du må oppnå noe for jenta, og alle de som har gjort det så jævli mye bedre en det du har. Da er det lett og tenke negatift om deg, selv om du har en imponerende kug, og kropp.

Løsningen er vanskelig og finne, men tankene på at du ikke altid kan være den beste hun har hat, hjelper for personer som ikke er i forhold.

Har ikke vert borti det samme i forhold, alt jeg tenker da, er du har tid til og hvirkelig forstå hva denne jenta liker ;) og det vil kansje få deg til og bli den første hun tenker på når noen nevner orde "Sex" :P

Håper du får flere gode råd slik som mann 28 ga, for denne tråden føller jeg hvertfall med på

Skrevet

Jeg er kvinne, jeg, og har levd en stund, og sex har jeg fått meg også. Ville bare si at dette ikke er så uvanlig som mange later til å tro, og hvis jenta virkelig har så mye erfaring, så burde hun vite det. Å komme med kommentarer og 'morsomheter' hjelper naturligvis ikke i en slik situasjon og en kvinne burde holde seg for god til det. Som dame er det vel bare en ting å gjøre: Ta det med ro! Sette fokus alle andre steder enn akkurat der, stryke ham over ryggen og kysse ham en stund. Så pleier det å ordne seg - og gjør det ikke det, så kommer det som oftest flere anledninger. De fleste av oss damene er da heller ikke SÅ avhengige av pikken for at det skal bli bra sex for vår egen del, da. De fleste av oss får jo orgasme på helt andre måter. Og det hender at det går opp og ned med vår lyst i løpet av en akt også, men siden det ikke er noe hos oss som går opp og ned i takt med det, så slipper vi jo stort sett unna.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...