Gjest Pop Skrevet 17. desember 2008 #1 Skrevet 17. desember 2008 Jeg har tenkt en stund på å flytte til Oslo. Har funnet ei leilighet til leie der nå, men fortsatt ingen jobb. Jeg må bestemme meg innen 1,5 time, ellers mister jeg denne leiligheten. Den er vel akkurat som jeg ønsker meg, men er det grunn nok til å kaste seg på første fly? Jeg ANER ikke hva jeg vil! Jeg vet jo at jeg må få fingeren ut, men det skremmer vettet av meg å flytte dit uten å ha en jobb engang. Magefølelsen min endrer seg for hvert minutt!
Gjest Pop Skrevet 17. desember 2008 #2 Skrevet 17. desember 2008 Ingen som har noen tanker..? Går det an å bare flytte slik uten å ha en jobb engang?
cilja Skrevet 17. desember 2008 #3 Skrevet 17. desember 2008 Nei, du, vet du, den derre spåkula mi har forsvunnet, og jeg finner den ikke noe sted. Det kan gå bra, det kan gå rett i dass, ikke godt å forutsi gitt.
Hinata Skrevet 17. desember 2008 #4 Skrevet 17. desember 2008 Jeg tror ikke jeg hadde begitt meg ut på noe sånt dersom jeg ikke hadde hatt litt penger i bakhånd. Nå er det jo ikke akkurat supre tider på arbeidsmarkedet heller, så dersom du er uheldig kan du jo risikere å måtte gå arbeidsledig en stund.
Heart7086 Skrevet 17. desember 2008 #5 Skrevet 17. desember 2008 JEG ville ikke gjort det.. Utifra det lille du sier, og hvordan jeg vet at jeg selv er:)
Gjest Gjest Skrevet 17. desember 2008 #6 Skrevet 17. desember 2008 Aner ikke...men det burde da være mulighet for å få seg en jobb på en butikk, det er vel ikke så vanskelig. Så kn du avansere når du har kommet deg til rette og får søkt på noe du virkelig har lyst til å jobbe med. På den ene siden kan dette være en kjempesjanse for deg! Men på den andre siden så kan det jo være en bommert også...Men som det heter; man angrer som regel på ting man IKKE har gjort, enn ting man faktisk har gjort... Vet ikke om dette hjalp deg jeg, men ønsker deg masse lykke til! Håper det ordner
Gjest Ylva Virvla Skrevet 17. desember 2008 #7 Skrevet 17. desember 2008 Jeg ville funnet meg jobb først, så leilighet. Fordi det er tryggest økonomisk. Hvor du får jobb kan også påvirke hvor det er greiest å bosette seg med hensyn til reisevei.
Kamikatze Skrevet 17. desember 2008 #8 Skrevet 17. desember 2008 Kommer vel helt an på hva kostnaden for leiligheten er, hva dine inntekter er, og hvilke kvalifikasoner du har. Og ikke minst hvor du bor nå. Bor du på bygda, med begrenset arbeidsmarked, og for eksempel har utdanning eller yrkeserfaring innen helse, er det neppe noe problem. Men enig med folket før her, at det er nok best med en buffer i pengekassa. Hva med å bruke tiden frem til du må bestemme deg på å ringe rundt på bedrifter i nærområdet, hvor du er kvalifisert til å arbeide, og spørre om de har noe for deg?
Gjest Pop Skrevet 17. desember 2008 #9 Skrevet 17. desember 2008 Takk for svar.. har enda ikke gitt svar på den leiligheten.. må gjøre det nå. Hadde jeg vært skikkelig trygg og sikker på at det er dette jeg ville, så hadde det ikke vært noe problem. Men jeg er en person som liker det trygge og sikre osv., men en plass må man jo begynne. Men som sagt..ikke jobb der engang, og ingen penger i bakhånd.
Gjest Gjest Skrevet 17. desember 2008 #10 Skrevet 17. desember 2008 Jeg gjorde det, ga opp alt, flyttet til en ny by helt uten nettverk og jobb, det eneste jeg hadde var en leilighet. Hadde fått av det trygge og faste. Gikk en måned uten jobb, så jeg hadde spart opp litt penger først for å ha litt å leve av i starten. Var ikke kresen når det gjaldt jobb, endte opp på en kafe. Jeg gjorde det mest for å teste meg selv, stå helt alene på egne ben. Ja, det var supertøft, men som jeg har vokst på det!! Deilig å vite at man har klart seg helt alene!!
Gjest pasta Skrevet 17. desember 2008 #11 Skrevet 17. desember 2008 Uten en god sparekasse hadde jeg ikke gjort det. Leiligheter kommer og går.
Kamikatze Skrevet 17. desember 2008 #12 Skrevet 17. desember 2008 Du kan kanskje kjøpe deg noen dager til å sjekke arbeidsmarkedet, ved å takke ja til leiligheten. Da kjøper du deg noen dager, men kan ringe og avlyse fordi "du ikke fikk den jobben du søkte på, og at det derfor dessverre ble uaktuelt å flytte likevel".
Gjest Gjest Skrevet 17. desember 2008 #13 Skrevet 17. desember 2008 Selvfølgelig sier du ja til leiligheten. Men du skriver ikke kontrakt før du har bestemt deg.
Pjukset Skrevet 17. desember 2008 #14 Skrevet 17. desember 2008 Jeg sa opp jobb og alt og flyttet til en fremmed by for noen år tilbake. Hadde ingenting å gå til, verken jobb, venner, eller leilighet. Jeg tok en råsjans, men jeg følte at det var riktig. Jeg fikk både jobb, venner og leilighet med en gang, alt ordnet seg. Jeg endte opp med å flytte hjem til Oslo etter noen år, men jeg er utrolig glad for at jeg bare brøyt opp og gjorde det. Det er sånt man kan gjøre når man er singel og ikke har forpliktelser, og det er ikke ofte man får slike sjanser. Lærerik prosess. Nå aner jeg ikke hvor gammel du er, om du har gode utsikter til å få jobb etc, men som det ble sagt tidligere: den leiligheten er bare en leilighet, det kryr av leiligheter
Fremhevede innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå