Dåsa Skrevet 8. desember 2008 #1 Skrevet 8. desember 2008 Hva er egentlig Smiths venner? Hører så mye forskjellig hele tiden, og de aller fleste sier at "...jo de har mange barn," men jeg tenker det må jo være noe orden på det. Er det sånn at man ikke skal bruke prevensjon, skal man ha 12 sønner, eller hva? Hva er det som egentlig er rett av alle disse mytene jeg har hørt?
Brunhilde Skrevet 8. desember 2008 #2 Skrevet 8. desember 2008 (endret) Her kan du lese alt du begjærer om Smiths Venner. Merkelig - jeg kom inn tidligere, men nå må jeg logge på? :klø: Endret 1. september 2009 av Mme de Staël
Gjest Gjest Skrevet 8. desember 2008 #3 Skrevet 8. desember 2008 Vet du ikke det? Det ligger jo i ordet. Smiths venner jo venne til han Smith. Sorry.
Dåsa Skrevet 8. desember 2008 Forfatter #4 Skrevet 8. desember 2008 Det var ikke det jeg lurte på men likevel
Dåsa Skrevet 8. desember 2008 Forfatter #5 Skrevet 8. desember 2008 (endret) Her kan du lese alt du begjærer om Smiths Venner. Kom bare opp sånn logg inn ting.. Endret 8. desember 2008 av Dåsa
Gjest Reka Skrevet 8. desember 2008 #6 Skrevet 8. desember 2008 Da tror jeg Smith har mange venner Smiths venner er en religiøs sekt, du kan lese mer Her og Her
Brunhilde Skrevet 8. desember 2008 #7 Skrevet 8. desember 2008 Kom bare opp sånn logg inn ting.. Beklager, det gjorde det når jeg også prøvde nå. Smiths venner får mange barn fordi de ikke bruker prevensjon. Kvinnene skal ha langt hår, og - hvis ikke det er endret i det siste - bruke skjørt. Jeg kjenner ikke sekten veldig godt, men vet at den er av norsk opphav og har spredd seg til andre deler av verden, deriblant til USA.
Gjest Gjest Skrevet 8. desember 2008 #8 Skrevet 8. desember 2008 Det var ikke det jeg lurte på men likevel Men du lo. Job done.
Gjest Faerie Skrevet 8. desember 2008 #9 Skrevet 8. desember 2008 Smiths venner er organisert slik at du ikke behøver å ha andre venner/annen omgangskrets enn dem, du må jobbe dugnad og spare penger til fellesskapet og hvis du blir uenig med dem så blir du kastet på hodet og rævva ut. Lederne er rike som fy mens tilhengerne strever med å gi alt de har for å bevise sin tro. *veldig negativ til Smiths Venner*
Dåsa Skrevet 8. desember 2008 Forfatter #10 Skrevet 8. desember 2008 Beklager, det gjorde det når jeg også prøvde nå. Smiths venner får mange barn fordi de ikke bruker prevensjon. Kvinnene skal ha langt hår, og - hvis ikke det er endret i det siste - bruke skjørt. Jeg kjenner ikke sekten veldig godt, men vet at den er av norsk opphav og har spredd seg til andre deler av verden, deriblant til USA. Mm.. Kom fram til det på wikipedia, men er alltid litt skeptisk til det som står der. Vet du om man kan sterilisere seg da? Eller er det heller ikke "lov?"
Dåsa Skrevet 8. desember 2008 Forfatter #11 Skrevet 8. desember 2008 Smiths venner er organisert slik at du ikke behøver å ha andre venner/annen omgangskrets enn dem, du må jobbe dugnad og spare penger til fellesskapet og hvis du blir uenig med dem så blir du kastet på hodet og rævva ut. Lederne er rike som fy mens tilhengerne strever med å gi alt de har for å bevise sin tro. *veldig negativ til Smiths Venner* Men er ikke det bare positivt med sosialisering da? Eller er det utskvisning av andre som ikke er det på en måte?
Gjest Faerie Skrevet 8. desember 2008 #13 Skrevet 8. desember 2008 Når hele livet dreier seg om menigheten og ungene ikke engang har fritidsaktiviteter utenom så synes jeg det blir litt mye. De blir ekskludert fra sine jevnaldrende til fordel for menigheten.
macula Skrevet 8. desember 2008 #14 Skrevet 8. desember 2008 Det første jeg fant på google var denne skolestilen. Kort og greit forklart litt rundt smiths venner, selvom ikke alt stemmer 100%. Men at ingen i Smiths venner har tv f.eks. er bare tull.(Har ei venninne som var medlem før, og har spurt om alt sånt teit )
Mann 42 Skrevet 9. desember 2008 #15 Skrevet 9. desember 2008 Dersom du går på norsk wikipedia, så står det en god del om Smiths venner der. Og dersom du kikker nederst på sidene, så er det mange linker som inneholder DKM, som står for "Den Kristelige Menighet" som er det Smiths Venner kaller seg selv. Deriblant linker til hjemmesidene deres. Jeg har ikke sjekket ut hva som virker og ikke virker der, men den første jeg prøvde, virket iallfall, uten at det ble krevd noen pålogging.
Gjest Ludovie Skrevet 9. desember 2008 #16 Skrevet 9. desember 2008 Jeg leste forleden en artikkel om denne sekten i Dagsavisen: http://www.dagsavisen.no/meninger/article384482.ece
Gjest Gjest_Anonym_* Skrevet 24. januar 2009 #17 Skrevet 24. januar 2009 Smiths venner er organisert slik at du ikke behøver å ha andre venner/annen omgangskrets enn dem, du må jobbe dugnad og spare penger til fellesskapet og hvis du blir uenig med dem så blir du kastet på hodet og rævva ut. Lederne er rike som fy mens tilhengerne strever med å gi alt de har for å bevise sin tro. *veldig negativ til Smiths Venner* Hei! Er selv i Smiths Venner (Den Kristelige Menighet). Du må ikke jobbe dugnad, eller spare penger til menigheten. De fleste har jo som regel en hobby de bruker penger og tid på, som f. eks fotball, dans osv. Så i denne sammenhengen bruker vi i DKM tiden på ha det fint i menigheten med å gi 100% sammen. Dermed så er det slik at det koster å ha et sted som Brunstad (BCC), dermed så gjøres det dugnad for å holde lokalet og fasilitetene i gang. Det er ikke noe medlemskap og du blir ikke kastet ut av den grunn, hvis du ikke vil jobbe dugnad. Lederne tar ikke penger fra kollekter osv, de bruker det på stedet og at vi kan ha det fint sammen. Nå for tiden blir det brukt mye ressursjer på misjon rundt om i verden. Les mer inne på nettsiden www.brunstad.org og les om vår tro osv...det vil jeg anbefale deg.
Gjest Faerie Skrevet 24. januar 2009 #18 Skrevet 24. januar 2009 Det er fint for deg at du tror det er sånn. Jeg kjenner imidlertid folk personlig som har fått beskjed om at de ikke er ønsket så jeg beholder nok mitt syn på saken uansett.
Gjest Gjest Skrevet 24. januar 2009 #19 Skrevet 24. januar 2009 (endret) Hei! Er selv i Smiths Venner (Den Kristelige Menighet). Du må ikke jobbe dugnad, eller spare penger til menigheten. De fleste har jo som regel en hobby de bruker penger og tid på, som f. eks fotball, dans osv. Så i denne sammenhengen bruker vi i DKM tiden på ha det fint i menigheten med å gi 100% sammen. Dermed så er det slik at det koster å ha et sted som Brunstad (BCC), dermed så gjøres det dugnad for å holde lokalet og fasilitetene i gang. Det er ikke noe medlemskap og du blir ikke kastet ut av den grunn, hvis du ikke vil jobbe dugnad. Lederne tar ikke penger fra kollekter osv, de bruker det på stedet og at vi kan ha det fint sammen. Nå for tiden blir det brukt mye ressursjer på misjon rundt om i verden. Les mer inne på nettsiden www.brunstad.org og les om vår tro osv...det vil jeg anbefale deg. Jeg leste nå linken om hvor vanskelig det er for mennesker som bryter ut av forpliktende, loviske, religiøse samfunn, og at det var mer belastende enn skilsmisser. Av det grunn er jeg vel en drittsekk om jeg sier noe imot hjernevaskinga di på dette stadiet, da det medfører store potensielle ubehageligheter for deg. Endret 24. januar 2009 av Bolledeig
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå