tullemor Skrevet 14. april 2002 #1 Skrevet 14. april 2002 hvilken fotograf skal dere som er fra buskerud bruke på den store dagen. si gjerne litt om servicen på disse stedene,jeg er enda litt i tvil om hvem jeg skal velge. har dere dårlig erfaring med noen.
anka Skrevet 14. april 2002 #2 Skrevet 14. april 2002 Her er det nesten bare flinke fotografer! http://www.colourartphoto.no/fotografer.html12
Niso Skrevet 14. april 2002 #3 Skrevet 14. april 2002 Buskerud er et stort fylke... Men i Drammen er det såvidt meg bekjent 3 bryllupsfotografer, Hoftun-Knudsen, Sønsterød og Myrbråten. Vi valgte sistnevnte, etter både ringerunde og besøk hos de respektive. Hoftun-Knudsen fikk vi inntrykk av at tar bilder i studio i all hovedsak, mens de to andre tar bilder utendørs om været tillater, men har selvsagt studio i bakhånd. Myrbråten har i tillegg sitt studio på en gård, slik at det er ganske fine omgivelser rett utenfor døren der om være skulle bli litt omskiftelig, dessuten en fin ramme rundt et bilde med veteranbilen som skal kjøre oss den dagen. Sønsterød ofret oss knapt et blikk da vi var innom, overlot oss til en assistent under samtalen, mens Myrbråten allerede på telefonen insisterte på SELV å få prate med oss (han gjør alltid det når det er brudepar som ringer, så sant han ikke er opptatt selvsagt). Jeg har også hørt at par som har bestilt fotografering av Sønsterød har fått en assistent til å ta bildene (uten at dette er avtalt på forhånd), men selv skriver sin signatur på bildene... Det var også flere konkrete faktorer og til sist magefølelsen som gjorde at vi valgte Myrbråten. Prismessig er det ikke de helt store forskjellene. Vi betaler 5900,- inkl stort 16-bilders album. Ellers tror jeg fx. Fotografene Jane og Guro i Slemmestad og Holden i Hokksund kan være rimeligere enn Drammensfotografene.
Gjest KristinK Skrevet 15. april 2002 #4 Skrevet 15. april 2002 Vi skal ta våre bilder hos Holden i Hokksund. Som Niso sier er jo Buskerud et stort fylke, så det kommer jo veldig an på hvor vielsen skal være, men jeg anbefaler Holden på det sterkeste! De holder til sentralt i Hokksund, og bildene tas ute i fine omgivelser så langt det lar seg gjøre p.g.a. været. De har mange års erfaring med bryllupsfotografering også, og de tar flotte bilder! Da vi bestilte time hos dem hadde vi også en lang samtale med han som skal ta bildene. Han viste oss ulike typer album og ulike typer bilder, mens han fortalte litt om bildene han skulle ta. Han brukte god tid på oss, så det var ikke mye hastverk der nei. For et album med 20 bilder betaler vi 4500 kroner. Javisst er det mye penger, men det er jo verdt det ved en sånn anledning. Dessuten er jeg glad vi skal ta bildene der vi skal, da vet vi iallfall at dem blir bra!12
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå