Gå til innhold

Blånisselue


Anbefalte innlegg

Skrevet

Legg opp så og så mange og strikk 20 riller.

Fell så på hver fjerde omgang.

Vil det si at jeg skal strikke 20 riller og så begynne å strikke rundt/glattstrikk? Eller skal jeg felle på annenhver rille?

:klø:

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Du strikker 20 riller. Deretter feller du x antall masker ( var det ikke fire masker på i allefall en av størrelsene?) jevnt fordelt på hver fjerde omgang; altså tre omganger uten felling, en omgang med felling. Du strikker fram og tilbake hele veien, luen sys sammen med madrassting til slutt før den toves.

Skrevet

Ok, men er en omgang en pinne eller en rille når man strikker fram og tilbake?

Skrevet

En pinne er en omgang. En rille er to omganger, dvs en gang fram og tilbake.

Blånisseluene strikkes bare med rettmasker, og blir tykke og gode etter toving. Glattstrikk ( 1 omg rett og 1 omg vrang) blir tynnere og ikke like stødig.

Gjest Gjest_Tina_*
Skrevet

Det er egentlig litt seint å spørre om dette nå, for jeg har allerede stikka 6 blånisseluer, pluss to til dokker, men hvordan syr man madrass-sting?

Skrevet

Den linken fra Kitty var fin!

Sy fra side til side slik at tråden blir liggende som en sik-sak mellom delene, ikke over som en bulk. Etter toving blir sømmen så godt som usynlig.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...