Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Skrevet

Datteren min på 9 har blødd neseblod to ganger siste mnd, helt uprovosert. Skal jeg ta henne til legen, eller er ikke dette noe å bekymre seg over?

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Regner med du ville visst det om neseblod var utbredt i din familie, men har du sjekket med farens familie om neseblod er normalt der? På farssiden i min familie har "alle" hatt hyppig neseblod som barn, noen også i voksen alder. Disse har ellers jernhelse, så det behøver ikke være tegn på at noe verre lusker i kulissene.

Skrevet

Ja, det er ikke utbredt på min side av familien, og farens side vet vi ingenting om.. Kanskje jeg bare skulle tatt en tur til legen med henne?

Gjest Purple Haze
Skrevet

Neseblod er temmelig vanlig hos litt større barn og tenåringer. Min yngste sønn har hatt problemer med dette i en lengre periode. Helt plutselige bløninger, og han blødde mye.

Legen sa at dette var helt vanlig, og at han ville vokse det av seg. Han er nå 16 år, og har ikke vært plaget med neseblod på godt over et år.

Blir det veldig plagsomt, kan legen gå inn og brenne de fine blodårene i nesen.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...