Gjest Gjest Skrevet 10. november 2008 #1 Skrevet 10. november 2008 Jeg har kjøpt sånne små gaveesker til alle gjestene.. Eller egentlig er de litt store.. Skal ha litt krepp papir og godteri hadde jeg tenkt.. Men så fant jeg ut at det kanskje er litt koseligere med feks et lite rose lys eller lignende! Hva syns dere om det? Forslag til andre ting?
Jade Skrevet 10. november 2008 #2 Skrevet 10. november 2008 Hvor dyr gave skal du ha til gjestene da? Og hvor stor er eskene (må jo vite hva som er plass til)
Rampolina Skrevet 11. november 2008 #3 Skrevet 11. november 2008 Disse M&M som man har egen tekst på er morsomme, synes jeg. Er ikke så fan av lys og sånn, bedre med ting man kan spise opp og ikke "bære" med seg hele kvelden.
Gjest Gjest Skrevet 11. november 2008 #5 Skrevet 11. november 2008 Roselys, vel... Tror nok neppe det faller i smak hos de mannlige gjestene i bryllupet. Ei heller hos alle de kvinnelige gjestene, for den saks skyld. Svært mange ser ikke poenget i slike gaveesker, jfr. tidligere tråd her i bryllupsforumet om akkurat samme emne. Skulle jeg først ha hatt slike esker, hadde jeg satset på å putte oppi et par biter særdeles ekslusiv sjokolade. M&M's egner seg ikke, synes jeg, det blir litt "tacky" og barnslig. For at eskene skal få en viss praktisk mening, kan det også være en idé og samtidig bruke de som bordkort ved å skrive gjestens navn på sløyfebåndet e.l..
Gjest Gjest Skrevet 11. november 2008 #6 Skrevet 11. november 2008 Skulle vel alltids greid å brenne et roselys hvis jeg fikk et, men det er gode grunner til at de aller fleste aldri kjøper noe slikt til seg selv.
Gjest Gjest Skrevet 11. november 2008 #7 Skrevet 11. november 2008 var i et bryllup i sommer som vi fikk love hearts med just married på, syntes det var koselig jeg.
Gjest Gjest Skrevet 11. november 2008 #8 Skrevet 11. november 2008 Jeg ville gått for noe som kan spises. Selskapsveskene mine er små og har ikke plass til roselys eller annet nips. Kan aldri forestille meg at mannen hadde tatt med seg noe på innerlommen heller. Hadde jeg fått det hadde det blitt stående igjen. Men noe god sjokolade, breath mints, love hearts ol. hadde gjerne vært litt kos
Gjest Skrevet 11. november 2008 #9 Skrevet 11. november 2008 Jeg hadde også valgt noe spiselig. Et lys eller en nøkkelring e.l. ville jeg valgt å la ligge igjen.
Fresi Skrevet 12. november 2008 #10 Skrevet 12. november 2008 Jeg har kjøpt sånne små gaveesker til alle gjestene.. Eller egentlig er de litt store.. Skal ha litt krepp papir og godteri hadde jeg tenkt.. Men så fant jeg ut at det kanskje er litt koseligere med feks et lite rose lys eller lignende! Hva syns dere om det? Forslag til andre ting? Roselys er en ganske god idé. Såfremt det ikke går utover dokurvene eller den frie baren, selvsagt. Men du har store esker, sier du? Du kan jo stappe de fulle av alle mulige ting! Hvorfor begrense seg til roselys? Selv har jeg blitt invitert i et bryllup der det sånn halvveis er lovet designersaker til alle gjestene. *drømme* Skulle vel alltids greid å brenne et roselys hvis jeg fikk et, men det er gode grunner til at de aller fleste aldri kjøper noe slikt til seg selv.
Gjest Gjest_harefrøken_* Skrevet 12. november 2008 #11 Skrevet 12. november 2008 Vi har bestilt medaljonger med bilde av oss som brudepar til damene, og slipsnål med monogrammet vårt på til mennene. Litt koselig for gjestene at de kan få et minne fra bryllupet vårt, sånn at de tenker på begivenheten hver gang de bruker medaljongen/slipsnåla. Er koselig å gjøre noe for andre da.
Gjest Gjest Skrevet 12. november 2008 #12 Skrevet 12. november 2008 Roselys er en ganske god idé. Såfremt det ikke går utover dokurvene eller den frie baren, selvsagt. Men du har store esker, sier du? Du kan jo stappe de fulle av alle mulige ting! Hvorfor begrense seg til roselys? Selv har jeg blitt invitert i et bryllup der det sånn halvveis er lovet designersaker til alle gjestene. *drømme* Og nå når det nærmer seg jul, så går det jo an å bestille sånne julekurver med mat fra Stabburet også. De er jo ferdigpakka, så da slipper man å tenke på det oppi alt planleggingsstyret.
Fresi Skrevet 12. november 2008 #13 Skrevet 12. november 2008 Vi har bestilt medaljonger med bilde av oss som brudepar til damene, og slipsnål med monogrammet vårt på til mennene. Litt koselig for gjestene at de kan få et minne fra bryllupet vårt, sånn at de tenker på begivenheten hver gang de bruker medaljongen/slipsnåla. Er koselig å gjøre noe for andre da. Sjikkelig koselig! Alle liker jo andres monogrammer! Og nå når det nærmer seg jul, så går det jo an å bestille sånne julekurver med mat fra Stabburet også. De er jo ferdigpakka, så da slipper man å tenke på det oppi alt planleggingsstyret. Men - hvor store gaveesker skal du ha da? Er ikke de Stabbureskene ganske så digre? Vet ikke om jeg er så interessert i drasse med meg en diger julepølse og en røkelaks i bryllup akkurat.
Gjest Gjest Skrevet 12. november 2008 #14 Skrevet 12. november 2008 Vet ikke om jeg er så interessert i drasse med meg en diger julepølse og en røkelaks i bryllup akkurat. Er du bedt?? Men - hvor store gaveesker skal du ha da? Er ikke de Stabbureskene ganske så digre? Jo, de er jo ganske store. Er jo litt smålig å være gjerrig da. Og hvis alle går rundt med røkelaks og julepølse så får man på en måte et fellesskap og ingen vil føle seg utenfor.
Fresi Skrevet 12. november 2008 #15 Skrevet 12. november 2008 Er du bedt?? Jo, de er jo ganske store. Er jo litt smålig å være gjerrig da. Og hvis alle går rundt med røkelaks og julepølse så får man på en måte et fellesskap og ingen vil føle seg utenfor. Ja, der ble jeg jo satt i en knipe siden jeg ikke kan dele opp sitater. 1. Ikke det jeg vet, men jeg uttaler meg fritt og uhemmet uansett, det er min soleklare rett siden dette er et diskusjonsforum. 2. Fellesskap med julepølse? Hva slags bryllup er dette, egentlig?
Gjest Gjest Skrevet 12. november 2008 #16 Skrevet 12. november 2008 2. Fellesskap med julepølse? :slår: Spar meg for slibrigheter!! Det var du som kom trekkende med pølsene.
Fresi Skrevet 12. november 2008 #17 Skrevet 12. november 2008 :slår: Spar meg for slibrigheter!! Det var du som kom trekkende med pølsene. Det var du som kom trekkende med de Stabburkurvene.
Gjest Gjest Skrevet 12. november 2008 #18 Skrevet 12. november 2008 Det var du som kom trekkende med de Stabburkurvene. Ja, men jeg hadde da for søren ikke tenkt meg å fylle dem med bondedildoer.
Fresi Skrevet 12. november 2008 #19 Skrevet 12. november 2008 Ja, men jeg hadde da for søren ikke tenkt meg å fylle dem med bondedildoer. Nå blander du kortene her. Dildoene var i dokurvene, dem er man vel ferdig med?
msDelenn Skrevet 12. november 2008 #20 Skrevet 12. november 2008 LOL Morsomt. Men til det TS startet med...jeg hadde tenkt på det samme men fant fort ut at det ble en utgift jeg måtte kuttet ned på. Jeg hadde lyst å gå bort disse til hvergjest: Blomsterfrø Synes bare det er dumt man ikke finner finner sånt i Norge:) Lykek til med leting av gave oppi eskene dine. Bare ikke la det bli for stort. Ender ofte at folk lar ting ligge igjen.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå