Gjest Minnie Emmerdale Skrevet 15. juni 2003 #1 Skrevet 15. juni 2003 Jeg slutter aldri å forundre meg over de som skriver at de ikke planlegger å bli gravide men alikevel blåser i prevensjon. Kan noen forklare meg dette høyst bisarre tenkesettet som så mange kvinner lever etter? Minnie
Retz Skrevet 15. juni 2003 #2 Skrevet 15. juni 2003 Kan tenke meg de fleste befinner seg i nyanserikdommen mellom en nøye planlagt graviditet og klar beslutning om ikke å bli gravid. Med andre ord; Ingen katastrofe om det plopper ut en baby etter ni mnd, selv om den ikke akkurat var planlagt.
Gjest Solskinn Skrevet 15. juni 2003 #3 Skrevet 15. juni 2003 Det finnes vel nyanser mellom å aktivt pröve å få barn og å aktivt gå inn for å forsikre seg mot det. Vi bruker ikke lenger prevansjon, samtidig driver vi ikke noen aktiv pröving. Vi önsker oss barn og de er velkomne om de kommer nå.
Gjest Mayamor Skrevet 15. juni 2003 #4 Skrevet 15. juni 2003 Etter jeg fikk sønnen min for 6,5 år siden - gikk jeg ikke på prevansjon. Dette fordi vi ønsket oss barn tett. Men jeg annså ikke meg som prøver - mer det som skjer det skjer... Nå var jeg aktiv prøver 1 16 måneder før jeg endelig ble gravid. Kommer til å benytte samme "teknikk" etter denne fødselen... Mayamor
Gjest Hilde K S Skrevet 15. juni 2003 #5 Skrevet 15. juni 2003 Vi visste utmerket godt hva vi gjorde ved ikke å bruke prevansjon. Det var ingne katastrofe å bli gravid og et barn ville være velkomment, men vi drev ikke å prøvde aktivt av den typen "nå er det eggløsning, skynde seg å ha sex" Jeg har også blitt gravid med prevansjon, det var litt mer uønsket. Valgte å beholde, men var gravid utenfor livmoren så det gikk skeis. Når jeg absolutt ikke ønsker å bli gravid, bruker jeg prevansjon. Det er idiotisk å ikke bruke noe dersom man overhodet ikke kunne tenke seg et barn. Jeg er totalmotstander av bruk av abort som prevansjon !
asterix Skrevet 15. juni 2003 #6 Skrevet 15. juni 2003 Om du tenker på de som blir uønsket gravide fordi de har latt være å bruke prevensjon, må jeg si meg enig med deg i at det er fullstendig uforståelig. Men det er nok mange som ikke ser det å bli gravide som noe negativt om det skulle skje, men som ikke aktivt går inn for å bli gravid, de lar ting komme når det kommer. For vår del har alle 8 sv.skapene(derav uheldigvis 1 SA) vært nøye planlagt. :D
Nala Skrevet 15. juni 2003 #7 Skrevet 15. juni 2003 Jeg tror nok det er som mange sier, at man ikke nødvendigvis er aktiv prøver selv om man ikke bruker prevensjon. Man tenker kanskje at det som skjer det skjer, og kommer det en baby hadde det vært bare flotters. Likevel hopper man ikke nødvendigvis til køys med en gang man vet/tror at EL er rundt hjørnet. Men jeg håper at det å ikke bruke prevensjon er gjennomtenkt. At man er innstilt på å ta imot det barnet som kan komme. Og dette barnet bør være ønsket (og på en måte delvis planlagt i og med at man har tatt et aktivt valg om ikke å bruke prevensjon). Dersom man ikke ønsker å bli gravid er prevensjon et MUST. Har NULL respekt for dem som bare ikke gidder bruke prevensjon. Faktisk tenker jeg mitt om jenter som optrer på denne måten gang på gang på gang (les: ikke spesielt lure kanskje??).
Gjest Anonymous Skrevet 17. juni 2003 #8 Skrevet 17. juni 2003 jeg synes ikke det er riktig å kalle graviditeten "ikke planlagt" dersom man ikke har brukt prevansjon... det å velge bort prevansjon er det samme som å være klar over at man lett kan bli gravid.. altså har man valgt å utsette seg for å bli gravid.. forskjellen på dette og det å "aktivt prøve" er uvesentlig i følge meg.. siden jeg ikke vil ha barn ville det ikke falle meg inn å la være å bruke prevansjon.. det å i det hele tatt slurve med prevansjon er for meg en situasjon der man ikke kan påstå at barnet ikke var planlagt.. det å kalle et barn unfanget ved inget forsøk på å unngå å unnfange det for ikke planlagt er missvisende og direkte feil
Nala Skrevet 17. juni 2003 #9 Skrevet 17. juni 2003 jeg synes ikke det er riktig å kalle graviditeten "ikke planlagt" dersom man ikke har brukt prevansjon... det å velge bort prevansjon er det samme som å være klar over at man lett kan bli gravid.. altså har man valgt å utsette seg for å bli gravid.. Hadde det enda vært så vel. Men dessverre er det mange som slett ikke tenker over konsekvensene ved å ha sex uten å bruke prevensjon. Jeg synes dine definisjoner, Gjest, er mildt sagt merkelige. Jeg kaller det ikke en planlagt graviditet dersom ei jente blir gravid fordi både hun og partneren rett og slett var så korttenkte at de ikke brukte prevensjon.
Gjest Anonymous Skrevet 17. juni 2003 #10 Skrevet 17. juni 2003 alle VET svært godt at ubeskyttet sex kan føre til graviditet... min definisjon er svært logisk.. har man ikke beskyttet seg, så kan man bare ikke komme her og påstå at det var uplanlagt! ærlig talt!
Furstina Skrevet 17. juni 2003 #11 Skrevet 17. juni 2003 En planlagd graviditet tycker jag är när man i förväg bestämmer sig för att man vill ha barn. I samband med detta börjar kvinnan hålla räkning på cykler och mensdagar, slutar röka och dricka, och försöker leva lite bättre (i bästa fall). En icke planlagd graviditet är något som inträffar utan planering innan. Det kan ske både med och utan prevention. Om man har sex utan prevention, och inte planerar att bli gravid är det egentligen både naivt, dumdristigt och riskfyllt. Är man i ett stabilt förhållande kanske det inte är hela värden - om båda är med på risken och konsekvenserna - men för engångssex... För flera år sedan var jag i ett förhållande där vi inte önskade barn men ändå inte brukade någon prevention annat än "säkra perioder" och "hoppa av i svingen". Vi var båda medvetna om riskerna men jag tålde inte p-piller. Jag vill inte påstå att en hypotetisk graviditet då hade varit planlagd, nej. Oönskad; ja troligen. Var vi ordentligt skyddade; nej.
Trebarnsmor Skrevet 17. juni 2003 #12 Skrevet 17. juni 2003 Er like forundret over at noen er enda forundret......eller gidd å bruke så mye energi over å analysere/tenke på det :o Merkelig.......
Nala Skrevet 17. juni 2003 #13 Skrevet 17. juni 2003 Hva er det som er så merkelig med å stusse på dette, tobarnsmor? Er vel mer merkelig at man ikke ønsker å bli gravid, men likevel driter i prevensjon? Eller?
Gjest Anonymous Skrevet 17. juni 2003 #14 Skrevet 17. juni 2003 Er like forundret over at noen er enda forundret......eller gidd å bruke så mye energi over å analysere/tenke på det :o Merkelig....... jeg aner ikke hva det er du prøver å si med denne totalt forvirrede setningen.. og ikke hvorfor du gidder å bruke energi på å fortelle at du ikke gidder å bruke energi.. hilsen en som er full av energi.. og stadig like lamslått over hvordan noen i det hele tatt klarer å ende opp med "uplanlagte" barn..
Trebarnsmor Skrevet 17. juni 2003 #15 Skrevet 17. juni 2003 Gjest: Skal forklare i full fart. Måtte smile litt av innlegget for det har blitt tatt opp mangfoldige ganger av samme forfatter. Mente ikke noe stygt i at jeg ikke kjønner at hun gidd. I hvert innlegg der noen har skrevet om uplanlagte svangerskap så har det blitt svart på med samme kommentar av samme forfatter. Masse jeg ikke forstår meg på,men orker ikke å lure og lure sånn på det.Sånn er det bare og hva kan jeg gjøre....??
Gjest Cruella Skrevet 17. juni 2003 #16 Skrevet 17. juni 2003 Jeg forstår hva du mener, tobarnsmor, og jeg er enig med deg.
Gjest Lottelise Skrevet 25. juni 2003 #17 Skrevet 25. juni 2003 Jeg bruker ikk pillen. For meg er ubeskyttet sex spennende, tenner på det.jeg har blitt gravid 3 ganger og tok abort 1gang. Bruker kondom når jeg vet eggløsning er der, og tiden ikke passer for barn. Jeg vil bli gravid 2 ganger til, ønsker barn, men liker spenningen med å teste meg. Jeg er vel litt spesiell.
Toa Skrevet 25. juni 2003 #18 Skrevet 25. juni 2003 Jeg slutter aldri å forundre meg over de som skriver at de ikke planlegger å bli gravide men alikevel blåser i prevensjon. Kan noen forklare meg dette høyst bisarre tenkesettet som så mange kvinner lever etter? Minnie Minnie, Mulig det var min dagbokskriving som fikk deg til å starte denne tråden? Vel, i så fall kan jeg bare si at situasjonen er slik som de fleste her har beskrevet: Vi var ikke aktive prøvere, men hadde snakka om å bli det i juni, kanskje... Vi var også fult klar over hvilken risk vi tok da vi lot pessaret ligge i skuffen. Det er laaaaaaaaaaaangt fra noen katastrofe at jeg er gravid, men det kom litt uventa. (Gynekolog hadde forespeila meg at vi muligens kom til å måtte prøve lenge den dagen vi ville ha barn pga. hormonene mine.) Jeg slutta ikke på p-piller før vi var gift og jeg var ferdig med utdannelsen. Så lenge det passa veldig dårlig å få barn brukte vi p-piller eller kondom. Vi er da voksne, ansvarlige mennesker. Sjøl kan jeg ofte være kontrollfrik, vil helst ha styringa over hva som skjer. Jeg tror at hvis vi skulle venta til alt var perfekt ville vi aldri kommet i gang med barnelaginga... Noe av det beste som har hent meg er de uventa tingene, de jeg ikke har hatt kontroll over... Ja, ja, kanskje denne tråden har lært deg noe, kanskje ikke. Uansett får du ha det fint i New York, god tur!
Nala Skrevet 25. juni 2003 #19 Skrevet 25. juni 2003 Jeg bruker ikk pillen. For meg er ubeskyttet sex spennende, tenner på det.jeg har blitt gravid 3 ganger og tok abort 1gang. Bruker kondom når jeg vet eggløsning er der, og tiden ikke passer for barn. Jeg vil bli gravid 2 ganger til, ønsker barn, men liker spenningen med å teste meg. Jeg er vel litt spesiell. Jeg håper du kødder... Ubeskyttet sex er spennende? Og du driver på selv om du har måttet ta abort én gang? Ja ja, mye dumt skal man høre før ørene ramler av
Furstina Skrevet 25. juni 2003 #20 Skrevet 25. juni 2003 Oskyddat sex leder i bästa fall bara till en oönskad graviditet... det blir riktigt spännande när du får någon sexuellt överförbar sjukdom. Klamydia, eller HIV kanske?
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå