Gjest Jannepuz Skrevet 7. november 2008 #1 Skrevet 7. november 2008 Jeg får vondt i skrittet(musa) når jeg trener spinning, normalt? hva kan hindre dette?
Papaya84 Skrevet 7. november 2008 #2 Skrevet 7. november 2008 Bruker du spinningbukser med "polstring"? Eventuelt kan du bruke sånn ekstra sete eller hva eg kan kalle det, det har de sikkert på treningssenteret ditt..
Gjest Gjest Skrevet 7. november 2008 #3 Skrevet 7. november 2008 Prøv å stille inn styret høyere opp?
Julie:) Skrevet 7. november 2008 #4 Skrevet 7. november 2008 Har du trent det mange ganger, eller nettopp begynt? For har du det så går det over Ellers er sykkelbukser med polstring eller er gel sete som du setter på litt beskyttende
Anniie Skrevet 11. november 2008 #5 Skrevet 11. november 2008 Hei! Første gangen jeg trente spinning gjorde det også vondt/ubehagenlig. Jeg kjente det veldig mye i rumpa, men ikke så mye i skrittet. Men du må passe på at du sitter riktig på sykkelen. Du skal ikke ha noe vekt på hendene når du sykler, det er bare føttene som skal jobbe. Prøv deg frem selv så du får inn riktig teknikk før du presser deg. Sykkelbukse finnes også, men liker du ikke dette kan du kjøpe et mykt trekk for å ha på sykkelsete :-) Det er også noen seter som kan stilles så de vipper mere frem eller bak, evt. skyves. Prøv deg litt frem så finner du sikkert noe som passer for deg. Prøv å sett deg mest bak på rumpeballene å finn balansen der i forhold til fotteknikken. Lykke til!
Papaya84 Skrevet 15. november 2008 #6 Skrevet 15. november 2008 Kanskje du har sete for høyt foresten.. du skal ha en liten knekk i foten når du har trøa nede:)
Gjest Gjest Skrevet 15. november 2008 #7 Skrevet 15. november 2008 Det er normalt. Jeg trener mye spinning, har riktig innstilling på både sete og styre, men når jeg spinner langøkter så blir jeg av og til litt, eh, øm i skrittet. Jeg får ikke direkte vondt, men jeg blir helt nummen! Dette er ikke alltid da. Det hjelper å sette seg opp litt lenger bak en stund (noe som er lurt uansett for å sørge for at man ikke strammer skuldrene for mye.) Eventuelt polstring, men det får jeg meg ikke til å bruke.
Olive Skrevet 15. november 2008 #8 Skrevet 15. november 2008 Eventuelt polstring, men det får jeg meg ikke til å bruke. Jeg polstrer alltid dobbelt, altså både bukse og gelesete. Men som andre har sagt, etter nok ganger kjenner man det nesten ikke lenger
Gjest Tigress Skrevet 16. november 2008 #9 Skrevet 16. november 2008 Sykkelbukse med polstring er første bud, det vil heilt sikkert gjere livet på spinningsykkelen betre. Når det er sagt har eg aldri vore borti eit sete på ein spinningsykkel som ikkje har vore kjipt, dei skal liksom passe alle, og dermed passar dei ingen.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå