Gjest Gjest_Jessica_* Skrevet 5. november 2008 #1 Skrevet 5. november 2008 Er det mange her som har hardanger/fin bestikk til hverdagsbruk?
Fun Light Skrevet 5. november 2008 #2 Skrevet 5. november 2008 Vi har det til hverdags.. Men kun fordi da mannen min var singel trengte han bestikk. I stedet for å dra på Ikea så var det glassmagasinet han tenkte på, og dermed ble det Hardangerbestikk.. My god.. Men lekkert er det! Kanskje litt råflott å ha som hverdagsbestikk, men hadde vi kun hatt det til finere selskaper så hadde det jo aldri blitt brukt..
Gjest Gjest_zara_* Skrevet 6. november 2008 #3 Skrevet 6. november 2008 Skjønte ikke spørsmålet? Hardanger er jo bare en fabrikant, som leverer mange typer bestikk. Noen til hverdags og noen til fest. Og noen av oss bruker det samme til begge deler. Selv bruker jeg Zara.
Gjest Deception Skrevet 6. november 2008 #4 Skrevet 6. november 2008 Vi har også Zara, og bruker det til alle anledninger.
Gjest Gjest Skrevet 6. november 2008 #5 Skrevet 6. november 2008 Er det noe spesielt med Hardangerbestikkene, da? Trodde stålbestikk stort sett var ganske allround. Jeg har noe sølvbestikk, det er arv. Bruker det til hverdags, synes det er godt og mykt å spise av, og ser ingen grunn til å spare det til de få spesielle anledningene som måtte dukke opp i løpet av et år. Ja til sølv og krystall til hverdags!
Gjest Pupsilure Skrevet 6. november 2008 #6 Skrevet 6. november 2008 Vi har Ramona og bruker det til hverdags
Lenemor Skrevet 8. november 2008 #7 Skrevet 8. november 2008 Jeg har Ramona, og det bruker jeg om jeg ikke har mer rent bestikk igjen. Det samme gjelder "finserviset".
Chiquita Skrevet 8. november 2008 #8 Skrevet 8. november 2008 Vi bruker Nina både til hverdags og fest
Gjest Stjernedryss Skrevet 8. november 2008 #9 Skrevet 8. november 2008 Hardangerbestikk er vel beregnet til at man kan bruke til hverdags. Det er laget av stål og ruster ikke, så jeg skjønner ikke hvorfor man skal sette noen begrensninger på bruken. Mamma og pappa har hardangerbestikk til hverdags, jeg har bare Ikea bestikk, men det skal jeg bytte ut med noe dyrere, for jeg er lei av at bestikket ruster av helt vanlig bruk.
Cata Skrevet 8. november 2008 #10 Skrevet 8. november 2008 Bruker Ramona til hverdags (og ville forsåvidt brukt det til fest også).
Gjest Gjest Skrevet 11. november 2008 #11 Skrevet 11. november 2008 Har Hardanger-bestikk som blir brukt til hverdag. Bare vær forsiktig med å tørke at eventuelle vannrester fra oppvaskmaskin o.l, sa dette gjør bestikket mindre pent og ødelagt.
pulverheksa Skrevet 11. november 2008 #12 Skrevet 11. november 2008 (endret) Vi bruker også vårt hardangerbestikk til hverdags. Vi har to sett ett som er ti år og ett som er to år, det er umulig å skille de to settene fra hverandre, de brukes daglig og vaskes i oppvaskmaskin. De tåler virkelig hverdagsbruk, jeg anbefaler i alle fall mitt bestikk til mine venner. Hva er vitsen med et flott bestikk i en skuff i boden kun til fest og bruke dårlig "en finn av hvert fjell" bestikk til hverdags? Livet er flest hverdager og jeg liker å gjøre hver dag til en fest, fint bestikk er i det minste sunnere enn fløte i sausen... Endret 11. november 2008 av pulverheksa
Siona Skrevet 11. november 2008 #13 Skrevet 11. november 2008 Vi bruker Carina fra Hardanger til hverdags...
Gjest Ms.GuineaPig Skrevet 12. november 2008 #14 Skrevet 12. november 2008 Vi har en blanding mellom Ikea og drittbestikk-fra-supermarked-med-plastikk-"gripedings" (hva søtten heter det?). Samboeren har arvet fulle sett middag og dessert-sølvbestikk, men vil ikke bruke det til hverdags. Kan det ruste tro? Ligger i bankboks (hva er vitsen?), og vi har brukt det èn gang... Jeg har imidlertid funnet ut at det er på tide på gå ti anskaffelse av Hardanger-bestikk til hverdags. Har fått skikkelig sansen for bestikk, glass og servise i høy kvalitet. Så nå er jule-/bursdagsgavene greie for familien mange år framover
Fremhevede innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå