~Lykkelig~ Skrevet 2. november 2008 #1 Skrevet 2. november 2008 Altaå, hvis man ønsker å gifte seg i en annen kirke enn den man sokner til, koster det da noe ekstra?
latte Skrevet 2. november 2008 #2 Skrevet 2. november 2008 Ja...tror det, da jeg ringte og bestilte kirka, sa hun at det ikke kostet noe pga at vi soknet til denne kirka..
Gjest Gjest Skrevet 2. november 2008 #3 Skrevet 2. november 2008 ja! dersom man bor i samme prestegjeld koster det ikke noe. vi skal gifte oss i en annen kirke enn den vi sogner til og det koster 1000 kr. noen kirker som er mer populære koster mer...!
Pastor Knut Skrevet 2. november 2008 #4 Skrevet 2. november 2008 Altaå, hvis man ønsker å gifte seg i en annen kirke enn den man sokner til, koster det da noe ekstra? Ja, det er vanlig. Men prisen kan variere fra kirke til kirke - alt avhengig av hvor populær kirken er for bryllup.
Brud84 Skrevet 2. november 2008 #5 Skrevet 2. november 2008 Ja det koster ekstra å gifte seg i en kirke man ikke sogner til, eller er døpt i. Vi skal gifte oss i en veldig populær kirke og må betale 2500 kr. I tilegg måtte vi ha med egen prest fra den menigheten vi sogner til..... Det lot seg ikke gjøre. Så da sa kirken at ok, de stiller med prest også, men det koster 2000 kr, ekstra. Så vi må betale 4500 kr for selve vielsen. Med det er verd hver krone for vår del!
Solstrålejenta Skrevet 3. november 2008 #6 Skrevet 3. november 2008 Vi betaler 3000 kr for å gifte oss i en kirke som vi ikke sokner til på nåværende tidspunkt. Det inkluderer leie av kirke og prest. For oss var det uaktuelt å gifte oss i kirken vi sokner til i og med at vi bare bor i Oslo midlertidig, men ingen av oss er originalt derifra... Jeg synes det er dyrt, men absolutt verdt det allikevel...
angara Skrevet 3. november 2008 #7 Skrevet 3. november 2008 Det koster litt over 7500 kr å gifte seg i Nidarosdomen! Heldigvis sokner vi dit, så det ble gratis.
Tillemor Skrevet 3. november 2008 #8 Skrevet 3. november 2008 Vi må betale 3900 for å gifte oss i Ålesund...
Christal Skrevet 3. november 2008 #9 Skrevet 3. november 2008 Hos oss koster det også ekstra å gifte seg i den kirken man ikke sokner til. Du kan ringe til kirkekontoret i den byen du vil gifte deg i og finne ut hva det koster..
latte Skrevet 3. november 2008 #10 Skrevet 3. november 2008 Her kan man gå inn å finne telefonnummer t den menigheten man sokner til. http://www.kirken.no/
iekisch Skrevet 9. november 2008 #12 Skrevet 9. november 2008 Altaå, hvis man ønsker å gifte seg i en annen kirke enn den man sokner til, koster det da noe ekstra? vi gifter oss i nesbyen og bor i molde, fikk regning på 2800
Noli Skrevet 9. november 2008 #14 Skrevet 9. november 2008 Vi skal gifte oss i en bitteliten bortgjemt kirke som absolutt ikke kan kalles populær. Vårt bryllup blir det 2. der på ti år, det første var søsteren min. Betaler 3000, ser det er mer enn "vanlig", men verdt det for oss.
~Lykkelig~ Skrevet 9. november 2008 Forfatter #15 Skrevet 9. november 2008 Jeg får vel oppdatere her.. Vi får det gratis, fordi det er hjemkommunen min, mamma og pappa bor der, og jeg er vokst opp der. I tillegg er datteren min døpt i en annen kirke i samme kommune. Vi var nok heldige der ja!
msDelenn Skrevet 10. november 2008 #16 Skrevet 10. november 2008 vi må betale 1500 kr for prest og organist. Liten kirke i gausdal.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå