Gjest78 Skrevet 24. november 2008 #21 Skrevet 24. november 2008 Eierne av Erichsen hadde lyst til å legge ned og selge. De gikk ikke konkurs, og det var tilfeldigvis Zara som ville ha lokalet, det er ikke sånn at Erichsen ble lagt ned fordi Zara skulle inn. Erichsen er dypt savnet av de fleste, men som sagt, det har ingenting med Zara å gjøre. Jeg er veldig glad i Zara jeg da, kjøper alltid masse klær på Zara i utlandet. Synes egentlig at det er litt synd at de kommer til Trondheim, da kommer jo alle andre også til å gå i Zara-klær.
Gjest Lori M. Skrevet 24. november 2008 #22 Skrevet 24. november 2008 Eierne av Erichsen hadde lyst til å legge ned og selge. De gikk ikke konkurs, og det var tilfeldigvis Zara som ville ha lokalet, det er ikke sånn at Erichsen ble lagt ned fordi Zara skulle inn. Ok, de gikk ikke konkurs, men de hadde hvertfall for få gjester til at de tjente noe særlig på det.
Gjest78 Skrevet 24. november 2008 #23 Skrevet 24. november 2008 (endret) Ok, de gikk ikke konkurs, men de hadde hvertfall for få gjester til at de tjente noe særlig på det. Eh, nei det var faktisk ikke slik det var. Erichsen var stort sett stappfullt, den eneste grunnen til at de stengte var at Ole Erichsen ikke hadde lyst til å drive med det lenger, og at han heller ikke hadde noen arvtakere til familiebedriften. http://www.adressa.no/nyheter/trondheim/article796502.ece Endret 24. november 2008 av Lady Lovelace
Gjest Lori M. Skrevet 24. november 2008 #24 Skrevet 24. november 2008 Eh, nei det var faktisk ikke slik det var. Erichsen var stort sett stappfullt, den eneste grunnen til at de stengte var at Ole Erichsen ikke hadde lyst til å drive med det lenger, og at han heller ikke hadde noen arvtakere til familiebedriften. http://www.adressa.no/nyheter/trondheim/article796502.ece Det står der ja, men i denne artikkelen som er publisert senere, står det blant annet "Det er lunsjtid onsdag, og ved bordene i kafélokalene er det brukbart med besøk. Men det har likevel ikke vært nok folk her de siste årene til at det har vært økonomisk lønnsomt å drive kaféen. Regnskapene for Erichsen Konditori viser underskudd fire år på rad, hele 5,3 millioner kroner i 2006. Omsetningen har sunket fra 15,4 millioner i 2002 til 9,7 millioner kroner i fjor." Osv.. http://www.adressa.no/nyheter/trondheim/article919280.ece Så det er vel både pga økonomi og egne interesser at han la ned kafeen.
Gjest78 Skrevet 24. november 2008 #25 Skrevet 24. november 2008 Ok. Da har vel både han og adressa sagt både det ene og det andre da.
Gjest Tanita Skrevet 25. november 2008 #26 Skrevet 25. november 2008 En cafe eller utested kan være stappfullt hver dag men likevel gå med underskudd. Skal litt til for å få et slikt sted til å gå rundt. Litt synd at cafeen ble lagt ned, var koselig der. Men gleder meg til Zara åpner! Noen som aner noe om hvilken dag...?
Gjest Gjest Skrevet 25. november 2008 #27 Skrevet 25. november 2008 Noen som vet om det er Zara på østlandet ett sted? Oslo, hedmark, whatever? hørtes spennende ut
Gjest78 Skrevet 25. november 2008 #28 Skrevet 25. november 2008 Noen som vet om det er Zara på østlandet ett sted? Oslo, hedmark, whatever? hørtes spennende ut Det er Zara i Bogstadveien. Så skal det vel komme/har kommet en til i Oslo.
Gjest Gjest Skrevet 25. november 2008 #29 Skrevet 25. november 2008 Noen som vet om det er Zara på østlandet ett sted? Oslo, hedmark, whatever? hørtes spennende ut Det er Zara i Bogstadveien, midt på Karl Johan og på Kolbotn.
LukaFrost Skrevet 25. november 2008 #30 Skrevet 25. november 2008 Jeg gikk forbi Zara i går og så at de hadde fått inn varer. Noe klær hang allerede på stativ, men arbeidsfolka som har holdt på var der fortsatt. Det må nærme seg åpning nå.
Muffinsdilla Skrevet 25. november 2008 #31 Skrevet 25. november 2008 Gleder meg!!! Er en del av strategien til ZARA å aldri annonsere når de åpner. De lar heller ryktene gå!
Ambivalent Skrevet 27. november 2008 #33 Skrevet 27. november 2008 Noen som har vært og sett om de har åpnet eller?
Ephemera Skrevet 27. november 2008 #34 Skrevet 27. november 2008 De har åpnet idag, ja Jeg har ikke vært der, men har en venninne som har! Var veldig fint, tre etasjer med masse fine klær!
Muffinsdilla Skrevet 28. november 2008 #36 Skrevet 28. november 2008 Gleder meg til å sjekke den ut! Må bare bli ferdig med 4 eksamener først!
IloveNY Skrevet 28. november 2008 #37 Skrevet 28. november 2008 WOHO! Jeg fant endelig en fin vinterjakke:D :D Tpis! Gå i en periode av dagen hvor det tradisjonelt er rolig i butikker med mindre du vil stå 40 minutter i kø til prøverommene! Og hva er den irriterende greia som de gjør HELE tiden med å stoppe musikken og "Kan anders komme til kasse 2? Kan Anders komme til kasse 2?" Det skjedde jo hvert 2 minutt!! Utenom disse irritasjonsmomentene for meg, så var det en flott butikk:)
Gjest Gjest_heidi_* Skrevet 28. november 2008 #38 Skrevet 28. november 2008 WOHO! Jeg fant endelig en fin vinterjakke:D :D Tpis! Gå i en periode av dagen hvor det tradisjonelt er rolig i butikker med mindre du vil stå 40 minutter i kø til prøverommene! Og hva er den irriterende greia som de gjør HELE tiden med å stoppe musikken og "Kan anders komme til kasse 2? Kan Anders komme til kasse 2?" Det skjedde jo hvert 2 minutt!! Utenom disse irritasjonsmomentene for meg, så var det en flott butikk:) Hvordan var betjeningen? Når jeg har vært på Zara i Spania er alltid betjeningen utroooolig overlegne og kalde.. Føler meg ikke så ønsket som kunde der liksom.. Men det kan ha noe med at det er sånn de er i Spania. Håper betjeningen på Zara i Trondheim er hyggeligere hvertfall.
LukaFrost Skrevet 28. november 2008 #39 Skrevet 28. november 2008 O lykke! Zara har åpnet, ja. Jeg var innom i dag. Som nevnt over var det stadig opprop fra kassa. Ei svensk stemme sa stadig "kan manager komma til kassan". Slitsomt. Ulempen nå er at det er ikke så stas i handle på Zara i utlandet.
Fortunatus Skrevet 29. november 2008 #40 Skrevet 29. november 2008 hva er prisnivået på Zara? 3 etasjer hørtes vilt mye ut?? Gleder meg til å dra innom, men tror det blir etter jul
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå