Gjest Løve66 Skrevet 1. november 2008 #1 Skrevet 1. november 2008 Jeg gikk til innkjøp av ID foundation og prøvde det for første gang i dag. Synes egentlig at det svir og stikker litt i huden. Ikke mye, men litt. Jeg liksom "kjenner" at jeg har det på. Er dette vanlig?? Trodde egentlig at det skulle være stikk motsatt med mineralsminke - nemlig at det var så mildt at man ikke skulle kjenne at man hadde det på i det hele tatt. Har jo lest en del om foundation her og skjønt at folk har veldig blandede erfaringer med de forskjellige merkene - blant annet er vel ID et merke noen superfornøyd med mens andre synes det er bånn i bøtta. Har bestilt meg en haug av prøver fra andre merker også så får bare prøve meg frem, men lurte altså på om dette med at det stikker og svir litt er vanlig og i så fall; går det over når huden blir "vant til" mineralsminke??
Gjest Deception Skrevet 1. november 2008 #2 Skrevet 1. november 2008 Mange reagerer på ID og de fleste kommersielle merker som du får kjøpt i parfymerier og hudpleiesalonger. Disse merkene inneholder nemlig en ingrediens som heter bismuth oxlychloride, som skal gi glans og heftevne, men som kan irritere huden heftig. De fleste internettbaserte merker av den typen hvor du kan bestille prøver, er uten dette stoffet. Så ja, det er nok dessverre ganske vanlig.
onyx Skrevet 1. november 2008 #3 Skrevet 1. november 2008 Jeg har også merket det med ID, spesielt om jeg blir varm og svett. I utgangspunktet vil jeg tro at jeg reagerer på bismuth, men jeg har også en mineralfoundation fra Laura Mercier som også inneholder bismuth, men som jeg ikke reagerer på. Mulig det er mengden som avgjør?
Gjest Løve66 Skrevet 1. november 2008 #4 Skrevet 1. november 2008 Mange reagerer på ID og de fleste kommersielle merker som du får kjøpt i parfymerier og hudpleiesalonger. Disse merkene inneholder nemlig en ingrediens som heter bismuth oxlychloride, som skal gi glans og heftevne, men som kan irritere huden heftig. De fleste internettbaserte merker av den typen hvor du kan bestille prøver, er uten dette stoffet. Så ja, det er nok dessverre ganske vanlig. Kjøpte den i hudpleiesalong og siden jeg hadde lest om flere som reagerte på ID i form av uren hud etc. spurte jeg spesielt om dette og hun kunne da forsikre om at hvis folk fikk kviser e.l. etter å ha brukt ID var det i hvert fall IKKE pga. stoffene i ID fordi det var 100% rent og absolutt ingen stoffer i det noen kunne reagere på. Spurte jo ikke om dette med svie for det hadde jeg lest noe om, men det handler jo om det samme - at det er noen stoffer noen kan reagerer på. Ja, ja - boksene var ikke så store så jeg får sikkert brukt dem opp - svien var ikke så ille, men kjenner den faktisk langt mer enn ved bruk av "vanlig" foundation.
Gjest Deception Skrevet 1. november 2008 #5 Skrevet 1. november 2008 Kjøpte den i hudpleiesalong og siden jeg hadde lest om flere som reagerte på ID i form av uren hud etc. spurte jeg spesielt om dette og hun kunne da forsikre om at hvis folk fikk kviser e.l. etter å ha brukt ID var det i hvert fall IKKE pga. stoffene i ID fordi det var 100% rent og absolutt ingen stoffer i det noen kunne reagere på. Spurte jo ikke om dette med svie for det hadde jeg lest noe om, men det handler jo om det samme - at det er noen stoffer noen kan reagerer på. Ja, ja - boksene var ikke så store så jeg får sikkert brukt dem opp - svien var ikke så ille, men kjenner den faktisk langt mer enn ved bruk av "vanlig" foundation. Hvis det klør og stikker kan du gå tilbake og forklare, så får du kanskje pengene tilbake. Ellers synes jeg hudpleierne har en tendens til å kverne samme replikken om igjen og om igjen når det gjelder hvor "ren" ID skal være. Når noe svir, skal du ikke fortsette å bruke det.
hilde1 Skrevet 1. november 2008 #6 Skrevet 1. november 2008 har faktisk merket dette med loreal in mineral foundation.. så synes jeg at jeg har fått mye mer kviser enn før :/
Gjest Løve66 Skrevet 1. november 2008 #7 Skrevet 1. november 2008 Nå har jeg sendt mail til salongen hvor "stikke-foundationen" ble kjøpt! Får se hva de svarer - og om de evt. tilbyr å ta hele kitet i retur eller om de forsøker med nye overbevisninger om at det umulig kan være ID-produktene som forårsaker svie og stikking (men det kan umulig være noe annet - det er det eneste jeg har hatt på utenom dagkrem fra Dermalogica og den har jeg brukt i lang tid uten problemer). Jeg har jo allerde åpnet flere bokser, tatt av plasten på kostene etc. så vet ikke helt hvordan de stiller seg til retur/reklamasjon.
venus_ Skrevet 1. november 2008 #8 Skrevet 1. november 2008 Når selgeren forteller deg at det absolutt ikke er noe i ID du kan reagere på, og du reagerer så synes jeg de bør betale deg tilbake. Det er mange som reagere på bismuth! Everyday minerals inneholder ikke bismuth. Mange som reagerer på ID, bruker den istedet.
venus_ Skrevet 1. november 2008 #9 Skrevet 1. november 2008 har faktisk merket dette med loreal in mineral foundation.. så synes jeg at jeg har fått mye mer kviser enn før :/ Loreal inneholder mange flere ingredienser enn de "ordentlige" mineralmerkene. Og den er langt i fra så ren som feks ID.
Gjest Sandbekken Skrevet 1. november 2008 #10 Skrevet 1. november 2008 (endret) har faktisk merket dette med loreal in mineral foundation.. så synes jeg at jeg har fått mye mer kviser enn før :/ uff.. du må ikke bruke den sminken! jeg og reagerte kraftig på loreal sin mineral sminke, fikk betennelse på øynene og alt slags dritt! Endret 1. november 2008 av Sandbekken
Gjest Gjest Skrevet 1. november 2008 #11 Skrevet 1. november 2008 Jeg reagerer også heftig på ID. Veldig synd egentlig, for jeg eeelsket resultatet jeg fikk av den. Derimot reagerer jeg ikke på Glo Minerals som også inneholder bismuth, så det kan nok være noe i det at mengden har sitt å si.
Gjest Sandbekken Skrevet 1. november 2008 #12 Skrevet 1. november 2008 Når selgeren forteller deg at det absolutt ikke er noe i ID du kan reagere på, og du reagerer så synes jeg de bør betale deg tilbake. Det er mange som reagere på bismuth! Everyday minerals inneholder ikke bismuth. Mange som reagerer på ID, bruker den istedet. hmm.. det var interesant! men sitter sminken like godt uten dette stoffet?
Gjest Løve66 Skrevet 1. november 2008 #13 Skrevet 1. november 2008 Fikk lyst til å prøve flere farger fra Everday Minerals jeg nå.... Jeg bare lurer på: De har fire forskjellige varianter - original glo, semi matte, matte og intensive. Er forskjellen at den første dekker minst og den siste dekker mest? Eller er det andre egenskaper som skiller disse fire?
mari4ever Skrevet 1. november 2008 #14 Skrevet 1. november 2008 Jeg reagerer også heftig på ID. Veldig synd egentlig, for jeg eeelsket resultatet jeg fikk av den. Derimot reagerer jeg ikke på Glo Minerals som også inneholder bismuth, så det kan nok være noe i det at mengden har sitt å si. har sluttet å bruke i.d sin en stund nå pga av kløing og stikking i huden at jeg må rett å slett klø meg i ansiktet siden det irriterte sånt. fikk ikke noe uren hud eller noe bare kløing. har body shop sin mineral foundation og denne klør ikke
hilde1 Skrevet 2. november 2008 #15 Skrevet 2. november 2008 uff.. du må ikke bruke den sminken! jeg og reagerte kraftig på loreal sin mineral sminke, fikk betennelse på øynene og alt slags dritt! oii! :/ da slutter jeg med den med engang!
venus_ Skrevet 10. november 2008 #16 Skrevet 10. november 2008 hmm.. det var interesant! men sitter sminken like godt uten dette stoffet? Jeg bruker ikke Everyday Minerals selv, men vet at veldig mange er fornøyd med den. Du kan bestille gratisprøver på www.everydayminerals.com , da betaler du bare 30 kr i frakt.
venus_ Skrevet 10. november 2008 #17 Skrevet 10. november 2008 Fikk lyst til å prøve flere farger fra Everday Minerals jeg nå.... Jeg bare lurer på: De har fire forskjellige varianter - original glo, semi matte, matte og intensive. Er forskjellen at den første dekker minst og den siste dekker mest? Eller er det andre egenskaper som skiller disse fire? Mener det er intensive som dekker mest. Original glo gir glød. På denne bloggen www.hildechristina.com er det en EM-"guide".
alka86 Skrevet 14. november 2008 #18 Skrevet 14. november 2008 Jeg fikk også litt kløe og stikking fra ID,men det kom nesten et halvt år etter at jeg hadde brukt det, så jeg syntes det var litt rart...Men jeg fant ut at det var fordi jeg ikke hadde skylt ut sjampoen godt nok fra kosten når jeg vasket den, så det stakk ikke eller klødde lenger etterpå. Men med ny kost så må det være noe annet som folk reagerer på..kanskje geitehår?vanskelig å si, men vi er alle forskjellige og reagerer på forskjellige ting, så det er ikke alt som passer for alle.. :gjeiper:
Gjest Gjest_MissJones_* Skrevet 14. november 2008 #19 Skrevet 14. november 2008 Hei;) Jeg jobber som hudpleier selv. Og når du reagerer så skal det ikke være noe problem å få returnert det. Det er mange som har reagert på bismuth, meg selv inkludert. Jane Iredale som også er et mineral make up merke har kuttet ut denne ingrediensen i sine mineral foundationer. Men les på ingrediens listen bak. Siden det er nå nylig så er det ikke alle foundationen som er uten enda. Disse er faktis "vannfaste" selvom man ikke har lov å si det. Men etter du har tatt det på om du går på trening å svetter el lignende så vil det faktisk se like bra ut hele tiden. Så lenge du ikke tar deg i ansiktet;) Det jeg selv liker veldig godt med Jane Iredale er at de har forskjellige foundation varianter til forskjellig hud. Fet/blank er den som er litt mer kompakt pudder. Den som er løs pudder er for en normal til tørr hud og den flytende er for en tørr/aldrende hud. Det er fordi den flytende legger seg bedre i huden og vil ikke fremheve linjer, rynker osv slik som pudderne gjerne kan gjøre.. Det som jeg også syntes er betryggende er at det er de som har dermalogica som har funnet Jane Iredale. Dermalogica er jo kjent for å være en trygg å fantastisk hudpleie serie. Og når de velger å ta inn en make uå serie så må den jo bare være bra! Men alle kan jo reagere på alt. Sånn er det nå Forresten, om du ikke vil ha en hel dekkende foundation så er dream tint til jane iredale FANTASTISK!!!!! DU ser bare utrolig fresh ut.. Den jevner, men dekker ikke helt. Finnes i mange forskjellige toner;) Lykke til
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå