siebaeo Skrevet 30. oktober 2008 #1 Skrevet 30. oktober 2008 Ja, det lurer jeg på Jeg har et par støveletter som er fine og brune og passer stilen nå veldig bra. Bortsett fra at de har stilletthæler.. Så tenkte jeg plutselig (i disse finanskrisetider), kanskje jeg kan få satt på nye hæler og få meg et par "nye" støveletter?? Er dette mulig...? Noen somhar gjort noe lignende? Man mister jo en hæl i ny og ne tenker jeg.
Gjest Gjest Skrevet 30. oktober 2008 #2 Skrevet 30. oktober 2008 Ja, det lurer jeg på Jeg har et par støveletter som er fine og brune og passer stilen nå veldig bra. Bortsett fra at de har stilletthæler.. Så tenkte jeg plutselig (i disse finanskrisetider), kanskje jeg kan få satt på nye hæler og få meg et par "nye" støveletter?? Er dette mulig...? Noen somhar gjort noe lignende? Man mister jo en hæl i ny og ne tenker jeg. Jeg lurer på det samme, jeg skulle så gjerna skifta ut hælen på mine høye DYRE støvletter, da hælen er så oppskrapa at jeg ikke kan gå med den.. Synd:(
Nemesis Skrevet 30. oktober 2008 #3 Skrevet 30. oktober 2008 Jeg fikk nettopp mine støvletter tilbake fra skomaker. Før jeg sendte de inn trodde jeg ikke at det gikk an å redde dem. Men fikk de tilbake med ny såle, ny hel og skinnende blanke. Så hør med en skomaker. Tror nesten ikke det finnes noe de ikke kan når det kommer til å fikse sko!
Nienna83 Skrevet 30. oktober 2008 #4 Skrevet 30. oktober 2008 Jeg har fått ny hæl på flere av mine fancy støvletter hos skomaker, så det er ikke noe problem..
Ambriel Skrevet 30. oktober 2008 #5 Skrevet 30. oktober 2008 Men det dere mener er kanskje at dere har fått skiftet hæl-"flikken", altså "såla" på hælen, for det er mulig på de fleste støvletter med hæl, men her er det snakk om å gå fra stilletthæl til en mer kraftig en f,eks... Det var sånn jeg forstod deg TS? Hør med en skomaker hva som er mulig, de kan utføre mirakler noen ganger, men har sine begrensninger også
siebaeo Skrevet 30. oktober 2008 Forfatter #6 Skrevet 30. oktober 2008 Men det dere mener er kanskje at dere har fått skiftet hæl-"flikken", altså "såla" på hælen, for det er mulig på de fleste støvletter med hæl, men her er det snakk om å gå fra stilletthæl til en mer kraftig en f,eks... Det var sånn jeg forstod deg TS? Hør med en skomaker hva som er mulig, de kan utføre mirakler noen ganger, men har sine begrensninger også Ja du har forstått riktig. Det jeg tenker litt på er at stiletthælen sikkert er festet på en eller annen finurlig måte og at det kanskje ikke er så lett å bytte fra det ene til det andre.. Jeg skal stikke innom i morra og spørre! Hadde vært veldig gøy om det gikk i alle fall. Jeg skal komme med oppdatering!
Nienna83 Skrevet 31. oktober 2008 #7 Skrevet 31. oktober 2008 Nei, jeg tenker på hele hælen, ikke bare flikking. Jeg har en tendens til å tryne og dermed knekke hele hælen av. Har fått satt på en som er lik den andre skoen hos skomaker flere ganger. De har alle mulige forskjellige hæler liggende, så om man ønsker en helt annen type er ikke det noe problem. Tror det kosta rundt 250 kroner for flikking og en ny hæl der jeg var i Oslo iallefall.
Ce'Nedra Skrevet 31. oktober 2008 #8 Skrevet 31. oktober 2008 Det må være hvis du har spesielt dyre støvletter. Stiletthæl har jeg skiftet flere ganger, og det koster rundt 200 kroner. Men da jeg skulle skifte en bredere hæl på noen støvletter, kom det på nesten 1000 kroner. Siden de kostet 1000 kroner opprinnelig, gadd jeg ikke å gjøre noe med dem. Men det er altså mulig
siebaeo Skrevet 1. november 2008 Forfatter #9 Skrevet 1. november 2008 Ok. Nå har jeg spurt! Det skulle vist ikke være noe problem. Det eneste er at man må finne en hel som passer. Det skulle koste ca 200-250,- for arbeidet og 100,- for hælen(!!) Det synes jeg ikke var dyrt. Men gjenstår å se om de finner en hæl som passer da.. Jeg kunne ta med en selv om jeg hadde noen andre sko som kunne donere. To be continued!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå