Gå til innhold

Forslag til hvordan å tjene penger til klassetur


Anbefalte innlegg

Skrevet

Hei!:)

Vi er en 3. klasse på vgs som har lysst til å reise på en klassetur, som en slags avslutning på videregående.. Men vi trenger å samle inn penger.. Noen som har forslag til hvordan?:)

Skrevet

Kakesalg

Loppemarked

Handle eller gjøre husarbeid for folk

Hundepassing

Auksjonere bort noe dere selv har laget

Skrevet

Der jeg bor, sitter det stadig vekk skoleungdommer og selger vafler eller lodder ut kaker på kjøpesentre og lokale butikker, og da er det ofte til skoleturer og lignende.

Ellers kan man kanskje gjøre diverse småjobber for folk, litt à là operasjon dagsverk, kanskje? Mange steder finnes det sk "småjobbsentral" i kommunen, som fordeler diverse småjobber som kan passe for ungdommer. Det kan være plenklipping, snømåking, handling, mindre malejobber, etc.

Eller foreldrene kunne kanskje ha sin egen småjobbsentral for anledningen, der de kunne melde inn jobber som dere kunne gjøre.

Skrevet

Lag en revy eller annen underholdning dere kan ha en kveld. Selg deretter billetter til familie og venner. Kjempegøy og dere tjener penger på det:)

  • 5 måneder senere...
Gjest mk1991
Skrevet

Vi tjente penger ved å selge pakker med microfiberkluter og sokker. Dette var lett og selge, og vi tjente inn alle pengene vi trengte til klasseturen.

Anbefaler dette, og dere kan kontakte firmaet som tilbyr dette. De heter dugnadservice, og det ligger litt informasjon på deres hjemmeside som jeg tror er dugnadservice.no

Gjest Gjest_Sonia_*
Skrevet

Skifte dekk (i en skolegård, f.eks)

Vaske biler for hånd

Skrevet
Lag en revy eller annen underholdning dere kan ha en kveld. Selg deretter billetter til familie og venner. Kjempegøy og dere tjener penger på det:)

God idé. Så lenge man inviterer bare venner og familie så trenger det ikke være like god kvalitet som på en halvproff revy. (Da ville dere trengt mye mer tid enn dere har tilgjengelig).

Samtidig kan dere selge kaffe, kaker, boller osv. Lån gymsalen på skolen, lag en kafe og ha en scene, selg lodd også.

Still dere opp på torget/i gågata el.l. og syng noen sanger. La noen fra klassen gå rundt med plakat på rygg og mage med teksten "vi trenger penger til klassetur" og gå rundt med en hatt og samle inn penger.

Pass bare på å ta en kjapp telefon til det lokale politikammeret for å sjekke at dere ikke får problemer. ;)

Skrevet
Vaske biler for hånd

Dette har jeg sett mange gutter (litt yngre enn vg riktignok) tjene penger på om sommeren på flere fergeleier rundt i landet. Der står jo gjerne bilene i ro en stund mens de står i kø, så guttene løp rundt og tilbød seg å vaske frontrute og bakrute. Jeg benyttet tilbudet! :)

Dere kan jo også arrangere en drive-through-carwash et sted der dere har tilgang på vannslanger. Få litt blest i lokalavisa om hva dere gjør, tid og sted, henge opp plakater osv. Så kan folk kjøre innom og få en kjapp bilvask for en billig penge.

Gjest 3 barnsmor
Skrevet

Dropp for all del kakeboksene. Jeg er møkk lei av å måtte kjøpe kakebokser på jobb for finansiere skoleturer for mine kollegaers barn.

  • Liker 1
Gjest far til tre
Skrevet

Anbefaller dere å kontakte Dugnadservice , vi har også brukt de med meget godt resultat. Finansierte en fotballturnering på den måten.

Skrevet
Hei!:)

Vi er en 3. klasse på vgs som har lysst til å reise på en klassetur, som en slags avslutning på videregående.. Men vi trenger å samle inn penger.. Noen som har forslag til hvordan?:)

Jentene kan kanskje vaske biler i bikini?

  • Liker 1
Skrevet
Jentene kan kanskje vaske biler i bikini?

Nei, heller guttene i badebuksa. Det hadde vært noe... :lur:

Skrevet

Legg ut lapper i postkassene til alle i nærområdet hvor dere forteller om skoleturen og at dere ønsker å sammle inn penger ved å samle inn tomflasker. Skriv dato og når dere kommer så kan folk ha tomflaskene klare når dere kommer å ringer på døra.

Jeg hadde gledelig gitt bort noen tomflasker om noen kom på døra mi og hentet dem!!

Lykke til!

Annonse
Gjest NiChia
Skrevet

Nei til narkotika og nordkak har jeg solgt bra for oppgjennom årene. Og har tjent masse penger til div. skoleturer.

Det beste er å stille seg på et kjøpesenter, da slipper man å gå fra dør til dør og det er maaange flere som går forbi.

  • 1 måned senere...
Gjest Papirkurven
Skrevet

Vi solgte slike brikker til å ha på nøkkelknippene, keysafe.

Og på sommerjobb.no søker de skoleklasser til et eller annet (ikke sommerjobb)

Skrevet

Tre ganger har denne tråden blitt bumpet opp, tre ganger har bumperen nevnt dugnadsservice i første innlegg. Ingen andre enn meg som reagerer?

  • Nyttig 1
Gjest Gjest_gjest_*
Skrevet

Det skal vist være mulig å få jobber med å rydde langs veikanter runt om kring. Noen som vet hvem som deler ut slike jobber?

Gjest Gjest
Skrevet
Tre ganger har denne tråden blitt bumpet opp, tre ganger har bumperen nevnt dugnadsservice i første innlegg. Ingen andre enn meg som reagerer?

Jeg reagerte ikke før jeg leste innlegget ditt. Jeg sjekket da litt inne på siden. Ikke et sted står det oppgitt personnavn og det tlf. nr som oppgis er ikke registrert i telefonkatalogene på nett. Det er også kun oppgitt en postboksadresse.

Dette stinker lang vei.

I tillegg så er de vel lovpålagt å være registrert med foretaksnr i Brønnøysund - og det nummeret skal vel være tilgjengelig på kontaktinfoen? De oppgir ikke foretaksnr på nettsidene sine.

Stink - stink!!

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...