Gjest Dyre menneske Skrevet 24. oktober 2008 #1 Skrevet 24. oktober 2008 Jeg har to katter (ene er 3 og den andre er 6år, hokatt). Men kunne tenkt meg en hund i tillegg, er veldig glad i dyr og opptatt av dyrehold. Men er usikker med tanke på kattene, og lurer på om noen andre her har noen erfaringer med dette? Og noe mer jeg har lurt på, er om hunden vil komme til å ta all oppmerksomhet? Vil fortsatt ha tid til å ta vare på kattene mine.
Gjest Gjest Skrevet 24. oktober 2008 #2 Skrevet 24. oktober 2008 Spørs... Har aldri hatt hund eller katt
Gjest Gjest Skrevet 24. oktober 2008 #3 Skrevet 24. oktober 2008 Heisann! Jeg har to katter og en hund for øyeblikket. Har alltid hatt flere hunder og katter sammen. Både med katt fra før, og hund fra før. Erfaringen er at minst en av dyrene må være små(kattunge/valp). Har en hunden fra før av(og den er noenlunde rolig), er det ingen problem å få en kattunge, da kattene raskt venner seg til hunden, og hunden skjønner at katten er baby. Er katten voksen og valpen liten, er det gjerne litt verre, da katter har en tendens til å bli litt "prippen" mens valpen er vilter og leken, og da trenger de gjerne litt mer tilvenningstid. Men det har i nesten alle tilfeller gått bra for min del! (bortsett fra hun ene katten min nå, da jeg fant henne ute med to kattunger. Vet ikke alderen hennes, men har hatt henne i over 7 år. Hun er ikke noe særlig glad i noen egentlig, spesielt ikke bråk og mas, så dette har nok noe med oppveksten hennes å gjøre). Det går nok kjempebra:)
Gjest Gjest Skrevet 24. oktober 2008 #4 Skrevet 24. oktober 2008 Og forresten, hundene blir gjerne sjalu når en koser på kattene, er det eneste jeg har merket:) Og hunder trenger mer stell, men jeg tror faktisk kattene ser på hunden som litt dum(typen en ser på film) og de er så selvstendige at de "tar" seg oppmerksomhet uansett:) så er ingenting å være redd for:) Er fantastiske dyr uansett, og jeg anbefaler begge deler^^
mysan Skrevet 24. oktober 2008 #5 Skrevet 24. oktober 2008 Jeg leste da vi skaffet oss hund, at den burde holdes i bur på eget rom det første døgnet, deretter kan døren til rommet åpnes slik at kattene kan gå inn selv og ta valpen i nærmere øyensyn. Valpen vil jo veldig gjerne ut og hilse på kattene med en gang, men voksne katter kan være litt sære. Vi klarte ikke å følge rådene da vi skaffet valp, så det tok lang tid her før kattene godtok ham. Nå godtar de ham, men de liker ham ikke noe videre. Bortsett fra minste pus da, hun er god venn med ham og synes han er en grei fyr. Det kan nok forøvrig ha noe med hunderasen å gjøre, han er en staffordshire bull terrier med masse energi og glede og det skal vises hele tiden. Tror de synes han er litt i overkant masete rett og slett, og hvem kan egentlig klandre dem?
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå