blåmeisa Skrevet 13. oktober 2008 #1 Skrevet 13. oktober 2008 Tenkte i dag å ha en ringerunde til forskjellige meglere om ett mulig salg. Vi har god tid, men vi har også en annen plass å bo hvis vi får solgt raskt. Vi har aldri solgt før er det enkelte lure spørsmål jeg bør stille. Noe feks meglere utelater å si og ejg som uerfaren ikke tenker på. Andre lure tips??
Gjest Gjest Skrevet 14. oktober 2008 #2 Skrevet 14. oktober 2008 Pass på at du får en spesifisert avtale om oppdraget, og at alle utgifter er med. En del av honoraret til megleren er jo provisjon, og den avhenger av salgssummen. Men pass på at du vet nøyaktig hva de faste kostnadene er. Det er ikke veldig lett å selge nå om dagen, så få også skikkelig beskjed om prisen på ekstra annonser, ekstra visninger osv. Lykke til!
suzie Skrevet 14. oktober 2008 #3 Skrevet 14. oktober 2008 Hvis mulig, få salgsgaranti, slik at hvis det ikke blir salg, så slipper du å betale utleggene. Da får du også en realistisk pris på boligen, og slipper å forholde deg til meglere som lover gull og grønne skoger bare for å få oppdraget. Husk, det er ikke alltid den megleren som sier høyest pris for boligen som trenger få mest. Jeg ville valgt den som føles best på kommunikasjon og oppfølging. Er han flink til å følge opp deg - er han sikker bra i forhold til potensielle kjøpere også. Når han kommer hjem til deg bør han kunne gi et estimat over hva boligen er verd der og da, ved å ha sjekket ut området og boligtypen på forhånd.
Mosefruen Skrevet 14. oktober 2008 #4 Skrevet 14. oktober 2008 Dette er vel sagt over allerede, men en gang til skader vel ikke Skaff deg skikkelig oversikt over hva tilbudene dere får innholder, små ting man ikke tenker på kan kommet til å bli dyrt, noen steder har feks tvungne markedspakker som gjør at man må velge enten eller (det er ikke nødvendigvis noe galt med markedspakker, men sørg for at dere forstår hva de ulike tilbyr og velg ut fra hva som passer dere) Det viktigeste er at megler virker tillitsfull og seriøs. Hadde du fått lyst til å handle av han? Prøv å gå på visninger på andre eiendommer i samme størrelse i samme region, merk dere hvilken meglerfirma dere synes har tillitsvekkende presentasjoner, og finn dere gjerne en yndlingsmelger og ta kontakt med denne (det er alltid navn på megler i prospektene, eller be om visittkort)
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå