Gjest TS Skrevet 10. oktober 2008 #1 Skrevet 10. oktober 2008 Hei. Om du kommer på en fest (eller en annen sammenheng), kjenner to stykker eller flere, men fire eller flere er ukjent: Hilser du på dem alle? Tar du dem i hånda og presenterer deg? Eller ikke? Og om ikke, hvorfor?
Perhaps Skrevet 10. oktober 2008 #2 Skrevet 10. oktober 2008 Når jeg er på fest blir jeg presentert eller jeg går selv bort og presenterer meg. Men jeg teller ikke hvor mange jeg hilser på.
Gjest TS Skrevet 10. oktober 2008 #3 Skrevet 10. oktober 2008 Når jeg er på fest blir jeg presentert eller jeg går selv bort og presenterer meg. Men jeg teller ikke hvor mange jeg hilser på. Nei, trenger ikke telle... Men så bra. Føler meg nesten som den eneste som presenterer folk eller meg selv innimellom...Bare lurer. Og om man ikke gjør det, hvorfor ikke liksom?
Perhaps Skrevet 10. oktober 2008 #4 Skrevet 10. oktober 2008 Føler meg nesten som den eneste som presenterer folk eller meg selv innimellom...? Det er jo bare flott at du gjør det. Kanskje de du er på fest med ikke er spesielt høflige?
Gjest Wolfmoon Skrevet 10. oktober 2008 #5 Skrevet 10. oktober 2008 Avhenger litt av festen og dagsformen. Hvis det er en fest med høy musikk og jeg er litt sliten, så orker jeg ikke å ta en skrikerunde for å presentere meg. Vanligvis gjør jeg det hvis musikken er rolig og det ikke er altfor mange ukjente der. Er det 10 ukjente der gidder jeg sjelden å ta hilserunden (husker jo aldri noen navn etterpå allikevel) men tar et mer generelt "hei" til alle sammen!
Gjest TS Skrevet 10. oktober 2008 #6 Skrevet 10. oktober 2008 Det er jo bare flott at du gjør det. Kanskje de du er på fest med ikke er spesielt høflige? Kanskje? Men nei, de er jo ofte kjempe koselige som regel selvom de ikke hilser først. Så jeg føler liksom ikke at de er uhøflige. Tror kanskje det ikke er så forventet at man gjør det noen steder? Jeg gjør det for å være koselig og imøtekommende, og opplever det positivt. Kommer lettere i kontakt med andre av å gjøre det. Så folkens, det annbefales! : )
Gjest TS Skrevet 10. oktober 2008 #7 Skrevet 10. oktober 2008 Avhenger litt av festen og dagsformen. Hvis det er en fest med høy musikk og jeg er litt sliten, så orker jeg ikke å ta en skrikerunde for å presentere meg. Vanligvis gjør jeg det hvis musikken er rolig og det ikke er altfor mange ukjente der. Er det 10 ukjente der gidder jeg sjelden å ta hilserunden (husker jo aldri noen navn etterpå allikevel) men tar et mer generelt "hei" til alle sammen! Ja.. synes det må være lov
Gjest Gjest_Andrea_* Skrevet 10. oktober 2008 #8 Skrevet 10. oktober 2008 Jeg gjør det aldri, med mindre noen gjør det med meg. Skjønner ikke hvorfor det skal være så viktig...
Silmarill Skrevet 10. oktober 2008 #9 Skrevet 10. oktober 2008 Hei. Om du kommer på en fest (eller en annen sammenheng), kjenner to stykker eller flere, men fire eller flere er ukjent: Hilser du på dem alle? Tar du dem i hånda og presenterer deg? Eller ikke? Og om ikke, hvorfor? Ja det gjør jeg alltid Klart jeg gjør det!
Brunhilde Skrevet 10. oktober 2008 #10 Skrevet 10. oktober 2008 Jeg gjør det aldri, med mindre noen gjør det med meg. Skjønner ikke hvorfor det skal være så viktig... Jeg syns at det å presentere seg er høflig, og jeg ser nok på de som unngår det som mindre høflige, kanskje til og med mer uoppdragne, enn andre mennesker. Det er hyggelig å hilsen på mennesker, og om man ikke husker navnet første gang, så har man kanskje lagt grunnlaget for et nytt bekjentskap, kanskje til og med vennskap på grunn av et håndtrykk og noen hyggelige ord.
Gjest Gjest Skrevet 10. oktober 2008 #11 Skrevet 10. oktober 2008 Hei. Om du kommer på en fest (eller en annen sammenheng), kjenner to stykker eller flere, men fire eller flere er ukjent: Hilser du på dem alle? Tar du dem i hånda og presenterer deg? Eller ikke? Og om ikke, hvorfor? Smertegrensen for presentasjon går ved rundt 10 stykker. Gjelder det flere enn meg eller dersom det dukker opp flere etterhvert så blir det et eneste langt navne- og håndhilsingssirkus uten at jeg husker noen tilslutt. Går bort til ukjente og presenterer meg og slår av en prat rett som det er, men jeg tar ikke en hel obligatorisk runde når det involverer så mange.
Pingting Skrevet 10. oktober 2008 #12 Skrevet 10. oktober 2008 Jeg gjør det aldri, med mindre noen gjør det med meg. Skjønner ikke hvorfor det skal være så viktig... ...normal folkeskikk? Jeg hilser, men spørs litt på hvordan jeg gjør det. Er det bare et par jeg ikke kjenner tar jeg håndhilserunde. Er det mange rundt ett bord og jeg kun kjenner noen få sier jeg som regel "Hei jeg heter *****" til alle på en gang. Er det et helt hus med ukjente får man hilse etterhvert.
The Kitten Skrevet 10. oktober 2008 #13 Skrevet 10. oktober 2008 Nei, jeg hilser ikke på alle. Hilser bare på de jeg kommer i snakk med.
Kihn Skrevet 10. oktober 2008 #14 Skrevet 10. oktober 2008 ^ Signerer denne. Og dessuten, som regel husker jeg aldri hva folk heter etter jeg har hilst på dem heller, litt inn det ene øret og ut det andre iblant...
Pingting Skrevet 10. oktober 2008 #15 Skrevet 10. oktober 2008 Og dessuten, som regel husker jeg aldri hva folk heter etter jeg har hilst på dem heller, litt inn det ene øret og ut det andre iblant... Hoho, DEN kan jeg signere ihvertfall!
Gjest TS Skrevet 10. oktober 2008 #16 Skrevet 10. oktober 2008 ^ Signerer denne. Og dessuten, som regel husker jeg aldri hva folk heter etter jeg har hilst på dem heller, litt inn det ene øret og ut det andre iblant... Hvorfor? Jeg husker ikke alle navnene jeg heller, hehe. Men jeg prøver som regel så godt jeg kan, for jeg prøver å hilse skikkelig når jeg førsta skal hilse. Men jeg har aldri opplevd at noen har blitt fornærmet av den grunn (å ikke huske)
Kihn Skrevet 10. oktober 2008 #17 Skrevet 10. oktober 2008 F.eks. på fest blir det som regel slik, litt mange mennesker på en gang, og andre ganger hilser jeg på mennesker av ren høflighet, ikke fordi jeg egentlig er interessert i å ha noe med dem å gjøre. De første 30 sekundene av denne er VELDIG illustrerende http://www.youtube.com/watch?v=x6zhKJfvRtc
*Enigma* Skrevet 10. oktober 2008 #18 Skrevet 10. oktober 2008 Jeg hilser på alle. Som regel er jeg ikke på store fester likevel. Er vant med at alle gjør det. Ikke at jeg husker navnene på folk, men jeg prøver i det misnte.
Gjest Gjest_gjest_* Skrevet 10. oktober 2008 #19 Skrevet 10. oktober 2008 ...normal folkeskikk? Hvorfor da, når jeg ikke engang husker navnene? Synes nesten det er falskt
Sørlandsmamma Skrevet 10. oktober 2008 #20 Skrevet 10. oktober 2008 Jepp, det gjør jeg Er vel ganske normalt det...? Vanlig folkeskikk vil jeg si Husker ingen av navnene, men det er nå en annen sak... hehe
Fremhevede innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå