Gjest Gjest Skrevet 4. oktober 2008 #1 Skrevet 4. oktober 2008 Vet dere hvordan jeg får til i Excel å skjule et sett av data/tallmateriale, for så å få de fram igjen ved å trykke på +/-? Takk for svar om dere vet!
Confidence Skrevet 4. oktober 2008 #2 Skrevet 4. oktober 2008 Vet dere hvordan jeg får til i Excel å skjule et sett av data/tallmateriale, for så å få de fram igjen ved å trykke på +/-? Takk for svar om dere vet! Litt usikker på hva du mener, men hvis du skal skjule/vise en kolonne( eller en rad) går du på Format - kolonne - skjul (og vis når du skal ha den frem igjen)
Gjest Gjest Skrevet 4. oktober 2008 #3 Skrevet 4. oktober 2008 Da dukker det opp et +/- symbol på siden i Excelarket (som man kan klikke på) som viser/skjuler tallene?
Confidence Skrevet 4. oktober 2008 #4 Skrevet 4. oktober 2008 Da dukker det opp et +/- symbol på siden i Excelarket (som man kan klikke på) som viser/skjuler tallene? Nei, det gjør det ikke Men nå tror jeg at jeg skjønner hva du mener Den funksjonen jeg tror du mener heter "Grupper og disponer " og du finner den under "Data" menyen. Marker de kolonner/rader du vil skal grupperes sammen og klikk på Grupper så dukker det opp et plusstegn som gjør at du kan åpne de igjen. Du får prøve deg frem Det er ikke like lett alltid å forstå hvilke som forsvinner og hvilke som dukker opp, i alle fall ikke hvis du har mange nivåer...men et nivå er lett
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå