LilleLavendel Skrevet 2. oktober 2008 #1 Skrevet 2. oktober 2008 Jeg har fått en Nokia E65, jeg tok en sikkerhetskopi av min gamle nokia og førte denne over på den nye... både kontakter, meldinger etc. Men når noen av kontaktene mine ringer meg så står det bare telefonnr, og samme på 'meldinger...noen meldinger står det navn på og andre ikke.. til og med noen av kontaktene mine som har nr på noen sms og navn på andre..!! Noen som vet råd???
Gjest Gjest Skrevet 2. oktober 2008 #2 Skrevet 2. oktober 2008 Har du sjekket om kontaktene ligger på telefonminne eller på minnekort? På min nokia tlf ordnes problemet ved å legge alle inn på telefonminne evnt begge steder.
LilleLavendel Skrevet 3. oktober 2008 Forfatter #3 Skrevet 3. oktober 2008 Hmm.. trodde de lå på telefonen i allefall.. trodde ikke de kunne ligge på minnekortet. Jeg har forresten sett at meldingene jeg har exportert og importert ikke har avsendernavn.. mens de jeg får nå får navn...!
Minien Skrevet 3. oktober 2008 #4 Skrevet 3. oktober 2008 På min mobil skjer dette hvis du har to oppføringer på samme nummer. Dette kan ofte skje når du importerer fra en annen telefon. Så gå igjennom lista di, og sjekk at de bare ligger med nummeret en gang.
LilleLavendel Skrevet 3. oktober 2008 Forfatter #5 Skrevet 3. oktober 2008 På min mobil skjer dette hvis du har to oppføringer på samme nummer. Dette kan ofte skje når du importerer fra en annen telefon. Så gå igjennom lista di, og sjekk at de bare ligger med nummeret en gang. Ja .. det var faktisk det jeg trodde det var...og det virker som om det kommer navn når de ringer inn nå, men de sms'ene jeg importerte fra den gamle telefonen er forsatt uten navn...De nye ( med samme nr) får navn..
Gjest Gjest Skrevet 3. oktober 2008 #6 Skrevet 3. oktober 2008 Det samme skjedde med min E65. Oppdaget da, som noen andre her nevner, at disse numrene som ikke jeg fikk opp navnet på lå inne to ganger i listen min. Det virket etter at det bare lå inne en av hver.
Gjest Gjest_ping_* Skrevet 3. oktober 2008 #7 Skrevet 3. oktober 2008 Har det samme problemet på min Nokia E71 (Importerte SMS har bare nr, nye fra samme kontakt får navn). Tror det er et Symbian problem (Operativsystemet på telefonen), uten at jeg har giddet å se nærmere på det. Det er bare en 10-20 meldinger uansett.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå