Frigg Skrevet 28. september 2008 #1 Skrevet 28. september 2008 Er det noen som kan hjelpe meg med å finne rim, regler eller sanger for barn som handler om tall eller farger? Jeg kommer ikke på så mange å så finner jeg veldig lite.
Lise_ Skrevet 29. september 2008 #2 Skrevet 29. september 2008 prøv denne jeg vet at venninner har fått noe ut av dette
Mamma1 Skrevet 30. september 2008 #3 Skrevet 30. september 2008 Vet ikke om jeg husker den riktig, men dette var en jeg lærte da jeg var lite, utrolig morsom. En-to- satt på do Tre-Fire- tinda rive Fem-seks-drap en kveks Sju-Åtte- Laga votte Ni-ti- Elleve-tolv- skeit på golv Tretten-fjorten-Tok opp lorten Femten-seksten-sela på hesten Sytten-Atten Nitten-Tjue-lærte alle gamle kjerringer å stjela og juge. Æsj, har glemt et par der, noen som kan? Ellers så er det jo denne: Ellinga, vellinga vatlandsguten, slo til kjerringa midt på truten. Det skal du ha ditt stygge troll, fordi du ikkje kunne telle til tolv- 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12.
Miel Skrevet 1. oktober 2008 #4 Skrevet 1. oktober 2008 (endret) Denne elsket jeg da jeg var liten: Det var en gang en mann som var sterk som to, kanskje tre, men ikke fire. Han hadde fem barn og var selv den sjette i sin familie. Han het Syver Ottesen og bodde i Smalgata nummer ni. Han hadde bestandig så dårlig tid - hver morgen gikk han ned til elvebredden for å se på tollerne som var så tretne. Den fjortenårige sønnen hans fylte femten den sekstende, men det ga mannen søtten i, for han hadde sittet atten ganger inne på nummer nitten for tyveri. Endret 1. oktober 2008 av Miel
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå